• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja sjekire

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Evo koja slikica sekire, samo nisam ju još otpakiral da ju sprobam, puše i zima je vani🙂
Ali sad kad bolje pogledam i šteta mi ju mazat, neznam kaj napraviti sad. Inače paše u ruku, al imam osjećaj da mi malo prekratki štil, držalo. To bum videl kad bu počel snjom delat. 👍😉



























I jen video 😉🙂🤠🎻🍺🍺


 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,303
@vlč.puknuti vidio sam.vec to i ne svida mi se...mislim da ti kod svakog zamaha zglobove okrece u stranu...ne presjeces ravno...znam si sam tak sjebat zglob ako slucajno tanko pogodim neku cjepanicu pa sjekira odleti...al to je samo misljenje dok ne probam...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,823
@Tommy slažem se da je to pravi komad i ti ga tako kalaš, s traktorskim kalačem.

Ja sam se osvrnuo na koje kakve pokaze i prikaze filmeka i slika "na kojima se s lakočom kalaju drva", ma kao da ljudi rade čačkalice.
Komadi koje uzimaju za prikaz kvalitete sjekira i lakoče kalanja su "igračke", a ne kvalitetna, tvrda drva.

Rado bi gledao kako se ti "brojni glumci" igraju s kvrgavim komadima, s tim sjekirama "bez težine" koje ma skoro same kalaju, skoro da ih ne treba ni uzeti u ruke, a kamoli s njom mahati...
Kalanje drva je odjednom postalo "lakše od bilo koje druge aktivnosti".

Ja ipak pamtim kalanje koje kakvih komada drva s teškom sjekirom, uz dodatak čeličnih kajli više vrsta, pa velikog drvenog bata za lupanje po kajlama, znoj se slijeva, ruke trpe... To je ono pravo kalanje drva i tu fensi šmensi sjekire mogu samo sa strane gledati i plakati...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,617
@plus apsolutno se slažem, nisam još niti jednom naišao na video reklamu cjepanja kvrga, a ako ne zaboravim sutra poslikati drva koja trenutno radim pa bi mi dobro došao i video tutorijal kako to iscjepati, a nije tvrdo drvo, samo jasen :)
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,303
I mislim da si mi sad presparal nekih 70-ak eurica...htel sam taj x27 ali imam jako dobar kalac koji sam objavil par stranica prije..zadovoljan sam...kala jako dobro i bez kajli i drvenog bata...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,553
@plus A kak bi kalale kvrge? Nikak ili tak da se oteliš dok ju prekalaš. Ovaj moj kalač ima ozbiljnih problema dok naleti na pravu kvrgu u hrastu i to dok je furek od 30-40 cm dužine. Za metricu da ne govorimo. Pa moram okretati komad dok ga ne prekalam. I onda ne da ga kala nego reže. A nije baš da je igračka… Nekad, dok nisam imal kalač, bi nabijal željezne i drvene cvike po 10-15 min u jedan komad da ga prekalam.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,823
E pa točno tak, dok na ruke, sjekirom skalaš prava drva se oteliš, a ne da se prikazuje kao da je to srkanje gutljaja fine kave. Ovdje se piše na dugo i na široko o finim, novim, skupim sjekirama, a strojni kalač je ovdje u drugome planu.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Piše se o sekirama, al ne piše da su svemoguće 👍svaka je poluautomatska🙂
Ko voli old shool ima sekiru i vužgi miško🙂🍺ja sam si ju kupil jer mi je lepa bila, i valjda bu dobra za posel koji ja delam, a delam to malo drva kaj moram skalat.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki samo da javim da sam prezadovoljan sa sekiron, to je stroj samo takav, znači kala ko od šuba, još ja jako zamahnem, prejako.
Navika od stare sekire, znači nema prepreke, sviđa mi se kaj ne zacvika u drvu, nek se samo odbije. Kvrge ni ne skuži, ko u repu ide, nije mi žal ni centa kaj sam ju kupil, nakon svega jako jako je prejeftina za to kaj nudi. 🙂
Nema umora nema niš, nema više jakog zamahivanja, samo tek tolko, onak sa osjećajem. 👍
Zbilja čudo tehnike.









































 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh