• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja sjekire

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=KCJADv2shNE ako trebaš za kratka drva ova je zakon, ali cijena je paprena, 190 europljana + 30 poštarina. Mislio sam je kupiti ali sam odustal kad sam cijenu saznal i kupil dršku za 40 kuna i nasadil staru i deri dalje, budem sutra poslikal, a imam i jednu sličnu kao ova i mogu reč da je odlična, ovo željezo ju štiti puno bolje od lima
http://trgovina.mercator.si/wcsstore/Tehnika/images/products/a021/3830040670461_1_large.jpg

daj neki link ako moze od ove prve. cisto da je malo bolje vidim ...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma čudo jedno :D

ja moje potrebe mi ne treba takva jer u moju peć ide ovo sta na video samo ako je po pola, znaci jedan udarac i to je to... cak i ako nije po sredini :D al za moju nonu e tamo trebaju ovakvi dijelovi :D al ipak te novce nedam dok radim te kolicine koje radim... al mora biti dobra
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ovo je super sjekira za cjepanje jelovine, smreke, agacije i možda jasena, što bi se dogodilo da je zabiješ u grab ili hrast, a on kvrgav, sjekira se ne da izvaditi a ne možeš je tući drvenim batom jer ima ovo sa strane, kod mene da imam ovakvu sjekiru više bi radila motorka u rezanje, nego sjekira.
ovo za moja drva nije, a mislim da nije ni za ova po teritoriju hrvatske, tko se grije na jelovinu ova je super.

evo na primjer ovo[YT]http://www.youtube.com/watch?v=xskI0wpO9Gs&list=UUnyyix2YlLvspHo3MDM-bRQ&index=9
[/YT]
nije jelovina. nešto drugo je ali ima super ravnu žicu, ali ne ide iz prvog udarca, treba malo više zamahivat.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja iman i vece panjeve i jedanput na pola je dovoljno da prođe u peć... aliii su stalno neke kvrge i nekako sam skuzio da je mozda najbolje, tj ide najbolje udarit sa sta vecom snagom, ono full full po sredini (ako pogodis naravno) i tako krene do kraja, ako ne mozes lupat cijeli dan...

ali to je kako bismo rekli na krv :D... pogotovo si sam sebi napravim sranje kada pustim da se malo osusi drvo jer ne stignem svaki puta sve na vrijeme napraviti
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@tomo3340 to na videu je breza koja je isto dosta meka ova sjekira nema sta radit u drugom drvetu jer kad ona brezu tesko cijepa sta ce bit s pofrkanim grabom itd:(shake):
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
ovo je za šporet zakon, a išlo bi u u bukovini za kratka naravno bez kvrge, a kvrge ostaljam do veličine da idu u peč i ako su veče ima motorka posla, jer neki put lakše skalaš metar drv nego 1 kvrgu.
A što se tiče breze nemam baš neka pozitivna iskustva s njom, teže se kala od bukve, slično hrastu normalno brijest i grab su najgori
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
stare sjekire imaju ono što se zove kod kovača "zvon", one imaju svoju muziku...
ove nove su "gluhe", nisu dobro kaljene...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,586
stare sjekire imaju ono što se zove kod kovača "zvon", one imaju svoju muziku...
ove nove su "gluhe", nisu dobro kaljene...

najbolje mi bilo kada sam kupio neku jeftinjaru,bila je dobra do prve kvrge,spigala se po njoj,bila je ko skija...:icon_lol:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
obzirom da smo malko odlutali od naslova teme, evo ja predlažem da ovo bude tema o sjekirama, takve baš nema...:eek::
i naravno, odmah prilažem foto dokumentaciju mojih ljubimica...
nedavno su sve isklepane i zakaljene, te friško nasađene...agacija je sponzor za držalice bila...
nemam onu za kalanje metrica, ali ja režem drva na pola metra dužine i to kalam, a i ne ako ide u šporet (kaljevu peć) cijelo...
i niti jedna moja sjekira nije mlađa od 30 godina...:8):

p1170019r.jpg
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155

G][/URL]

Evo mojih sjekira, žuta je bolja jer ima zavareno ovo željezo i to je puno bolje od lima, a ova stara s 2 zuba lakše kala, na njoj sam imal agacijevo nasadišče 20 g ali kad sam kupil ovu sam ga promjenil jer je bilo ravno skros i brzo se zaradi žulje s njom, a ovo nasadišče kaj ima zadebljanje na kraju je puno bolje i netreba ga tako čvrsto stiskat.
 
Posljednje uređivanje:

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191

Evo i moga alata za cijepanje.Držalica od cjepača je od cijepanog jasena sušeno najmanje 7 godina a od sjekire držalica je od hrastovine.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,002
osobno sjekire jako jako malo korisistim, cjepać više i isto rijetko, tu i tamo neki panj rascjepiti i nabijat klinove kod rušenja, a sjekiru skoro pa nikako
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Gledao sam nekoliko recenzija..Jako dobra sjekira za kalanje! Ja osobno imam Fiskars X25 isto za kalanje, cjepanje zadnjih 5 god....Otkad s njom radim preporodio sam se u odnosu na neke starije sjekire...Užitak za raditi, ima garanciju mislim da 25god ( ili možda doživotno nisam siguran), drška nepoderiva. Jedan od alata koji se ispalti puno više neg si dao.

Samo jedna anegdota...bili jedne godine u šumi, narezali bukvu cca 55cm promjera na furke (kolute), i tada smo odma išli kalat. Uzeo sam radnika da mi pomaže i on veli da ima specijalnu sjekiru za kalanje koju je i donio...Bio je to pravi kalački malj, recimo težine cca 4 Kg...Naravno da se iz moje sjekire smijao, rekao da je to za decu...Kad smo počeli kalat furke ( ali na 4 dijela..znači nije se kalalo okolo, nego po sredini na pol, i još na pol) za njegov jedan furek ja sam većinom 2 rješio. Znači da ipak nešto valja sjekira....Sve u svemu ja sam prezadovoljan...preporučam svakom ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh