• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja sjekire

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Samo metrice cjepamo, ma za to mi pase ovaj od 5 kg nego ovak...lijepa mi boja od ove 😊
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Sve te se mogu sakriti pored fiskarsovih sjekira i općenito njihovog alata. A dobro zgleda i u vitrini.
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Zaboravih napisati, ako tražiš kalač, moje je mišljenje da si uzmeš kalač. Ova husqvarna je zaista dobro napravljena ali je ipak to neki hibrid između sjekire i kalača. Ja manje kalam i više cijepam i mislim da je ovo top alat za takav omjer poslova

@dado6340 - probao sam fiskars (ustvari vlasnik sam dvije manje sjekire) i husqvarna je bolji alat u odnosu na x25 recimo. Nisam probao x27 koja je ustvari ista kao x25 ali ima dužu držalicu.
Također ova husqvarnica ima nakovanj iza i odlična je za nabijat klinove prilikom rušenja, fiskarsova "zadnjica" samo masakrira klinove
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa imam kalač ali mi je malo teški, nemam više 20 let da celi dan mašem sa sekirom, pa gledam nekaj lakše nabavit a da je dobro. 🙂
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
@Kupljenec da, generalno će ti biti lakše raditi s njom ako uzmemo u obzir da je to i dalje težak fizički posao ;)
Imam je nekih tri mjeseca, možda malo više
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Fiskars X27 ima težu glavu za 200 grama od X25...tako da nimalo nisu iste...X27 sa dužom drškom pruža veći zamah a s time se dobiva i veća brzina...ali za X27 bi i čovjek trebao biti nešto viši ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh