• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja sjekire

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Pa kaj mora bit marka i bit skupa?
Nije skupa al je efikasna😉
Fiskars X27 i točka. 25 godina garancije, lagana s obzirom na druge, a cijepa sve. I kvrge može razbiti s dobrom tehnikom. Isprobao razne sjekire, iscijepao masu drva i Fiskars X27 je vrh.
Nije za nabijanje s maljem po njoj ali nije ni za to namijenjena. Bitno je da ne ostaje u drvu, tj. ne zakajla se kod cijepanja. Iscijepao oko 150 metri drva s njom tak da znam kaj pričam.
Evo jedan moj stari video s Fiskars X27 u glavnoj ulozi:
Ovo kaj si kalao sa Fiskarsom to ja odradim i sa svojom s placa bez po muke,lijepa drva bez kvrga pucaju pod svakom sjekirom
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ovo su nase domaće autohtone vrste 🙂 ove 2 najvece razbijaju samo tako a ako negdje zapne ima drveni malj da pripomogne .
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Da već smo komentirali taj video, ovo ide konda repu kalaš. Stvaro ide dobro bez kalača.
Da, tu lijep ide jer nije kvrgavo drvo. Kod ove sjekire je dobro što ne ostane zaglavljena u drvu kad ga ne rasiječe, jer s puno sjekira zna biti muka izvaditi ju kad se zakajla. Evo - našao jedan video kalanja žilavog oraha gdje se vidi da sjekira ne ostaje zaglavljena u panju...
Nije skupa al je efikasna😉

Ovo kaj si kalao sa Fiskarsom to ja odradim i sa svojom s placa bez po muke,lijepa drva bez kvrga pucaju pod svakom sjekirom
Taj panj bi išao s običnom s placa ali ne tak brzo kao s X27. Taj dan sam iskalao 10 metara drva, što s običnom baš i ne bi išlo...
Kod Fiskarsove sjekire je dobro što ne ostane zaglavljena u drvu kad ga ne rasiječe, jer s puno sjekira zna biti muka izvaditi ju kad se zakajla. Nakalao sam se ja i s običnim sjekirama i još kalam s njima. Ali za takav orahov panj s običnom sjekirom treba duplo više vremena da se raskala - isprobano na orahu u videu. Video kalanja žilavog oraha gdje se vidi da sjekira ne ostaje zaglavljena u panju... za razliku od obične s placa:

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
A u čemu je tajna da ne ostane zaglavljena?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,354
Takvi orah ide i s malom sekiricom s stare krame. Probaj staru jabuku pa bum te onda ja pital kak ide
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Takvi orah ide i s malom sekiricom s stare krame. Probaj staru jabuku pa bum te onda ja pital kak ide
Ide bez problema ako znaš par finti... iskalao sam minimalno 10 starih jabuka debljih od 50 cm prošle godine. Kako znaju biti trule iznutra bitno je udarati odmah kraj kore a ne u sredini, a kako su uvijene na stranu trba udarati pod koso u smjeru uvijanja i ide...
 

Najnoviji postovi

Na vrh