• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja sjekire

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Profi si bil profi ostal✌️👍prava roba, sve profi imaš, nek se zna ko se bavi nečim ozbiljnim da mora bit i profi sve od Husqvarne. 👍🍻
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
Bili su i nokti u bojama husqvarne samo nemam sliku 😁

Trudim se prijatelju, trudim se:ppozdrav:
 
  • Haha
Reactions: ZJ

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
Imam ja x27. Odlična za bukovinu(samo s tim imam iskustva), al ne smije vidjeti kvrgu..
Ostrica super mekana. Obicno cijepam u auto gumi da mi ne pada sa panja, i ako sjekira proleti kroz drvo i udari u zicu u gumi, odmah nastane 2mm ostecenje.
Ako imas lijepe komade, poput ovih na slici, mozes s njom lupati pola dana a da se posteno ne umoris jer je lagana a brza
 

Prilozi

  • IMG_20220210_113130.jpg
    IMG_20220210_113130.jpg
    98.3 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20220125_164302.jpg
    IMG_20220125_164302.jpg
    69.3 KB · Pregleda: 42

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
Vecinu onog sta nije islo sa Fiskarsom, je razbila klasicna sjekira, malo je ostalo za motorku... Klasicna kad se zaglavi u drvetu, okrenes pa nabijes usicama po panju, a Fiskars to zabranjuje radi garancije bla bla...

Ma mislim, necu reci da sam pozalio, ali nije ona neko cudo. Prednost je sta je lagana i brza i fakat se manje umorim, al za mojih 10-15m bi i samo klasicna radila ok.

Kao i s Aspenom, probao, vidio kako radi, nije me izulo iz cipela...
 

dzoksinjo

Novi član
Tu od
10 Stu 2019
Poruka
20

Bolje kupi x27 za iste novce , x21 je prekratka i budu patila leđa. izmjeri si s metrom doma neku botu pa da vidiš koja dužina bi ti odgovarala.
Ja imam x27 i prezadovoljan sam s njom, lagana a moćna, pogodiš s njom točno gdi treba i ne umaraš se. Ja s njom tučem po dole kak su mi drva, po šodru i posvud, ne slažem svako drvo na panj i ne zamaram se da oštrica bude oštra ko na sjekiri, jer više na nju gledam ko na kalač koji isto nije oštar.
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
S Fiskars x27 treba malo drugačija tehnika cijepanja. Bitna je brzina i održavanje snage udarca. Imam 3 komada plus X21 za manje komade. Iscijepao ručno više od 200 m drva s njima. Od toga polovica hrastovih vrhova, sve kvrgavo i ide. LP
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
@Ghost Imam istu Husky 2800, naručena je i Fiskars x7. Vidim da neki pišu da je s velikom Fiskars zabranjeno okretanje drva, da lupaš s sjekirom po panju. Kako je s ovom Husky 2800, dali ju okrečeš kad ne presječe do kraja s oštrim djelom?
 

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Ma ta S2800 ima malj koji je namjenjen udaranju tako da ja s njom okrećem i lupam. Dosada istukao nekih 20ak metara i moram priznati da mi je odlično sjela. Volio bih nekih 5cm dulju dršku ali to je sada već neka druga priča
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,661
@bhorv ja sam ju prije svega nabavio u svrhu obaranja tj nabijanja kajli, rijetko kada cijepam drva uopce a inace slazem se sto je kolega @Green23 rekao, valjalo bi da je malo duza drska, posebno kod kalanja metrice
 

sjena 001

Novi član
Tu od
31 Pro 2022
Poruka
2
Evo da vam podijelim svoje iskustvo sa FISKAROM . Kupio Fiskar X21, 2002 godine tad ih nije bilo na svakom uglu nalazim je u Poljoopskrba Zagreb cijena tad nekih 300-400 kuna i garancija što me najviše veselilo, čim sam je uzeo u ruke to je bilo to, tad radio sam u HŠumama u Liki. Taj model sjekire prošao je kako se kaže sito i rešeto kući i na poslu ,zato bi je svakom preporučio.Slomio sam dvije svojom glupošću 1 glupost : opklada ulog gajba žuje - slijed događaja subota ,janjac 4 -5 gajbi piva popilo se tema moja sjekira, moja tvrdnja da će podnijeti savijanje 5-10 posto , odmah se reže panj ide se po Timberčeka šumski traktor ,sjekira se koso postavlja na panj traktor je gazi kotačem sjekira puca gubim okladu
nakon nekog vremena idem u Zagreb Poljoopskrba uz predočenje računa i polomljene sjekire tamošnji djelatnici mi daju novu. Inače sebi sam spremao 25 do 30 metara za zimu dovozeći trupce od 50 do 80 promjera kalajući furke 25cm sa STIHL kalačem koji mi nikad nije legao a nakon njega završno sa FISKAR X21. Prije7-8 godina kupio X27 i to je bilo to. Fiskar mi znao prezimiti u šumi pod snijegom, kakvog ga ostaviš takvog ćeš ga naći bez bojazni da će trunut ili preko ljeta da se rasuši i rasklapa jedina mana su ušice sjekire koje uništavaju plastične kajle prilikom obaranja stabala taj dio je bolje riješen kod Huskvarne. FISKARS X21 je moj saputnik u lovu ribolovu, šetnji šumom, radu kod kuće i ostat će mojoj djeci.Toliko od mene !!!
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
IMG_20211221_153312.jpg
Ovo su sjekire koje ja koristim za drva. Najprije sam kupio Stihl pro sjekiru i kalač. Strašna kombinacija. Nema drveta kroz koje ne prođu - jedina mana je težina.
Puno sam čitao o Fiskars sjekirama i odlučio ih kupiti. Prije godinu dana kupio Fiskars x25 (najbolje mi odgovara zbog dužine i moje visine) i Fiskars x11 (za kalanje jednom rukom). Tad je ova slika i slikana. Stvarno preporod, lagane i možeš kalati cijeli dan. Što se tiče oštrice, ja znao i po betonu s njima kresnuti, nema tragova. Tak da ne znam... Zatim sam kupio Gardenu 2800s (Husqvarna). I mogu reći da mi isto super sjela.
Dok kalam cjepanice onda je x25 prima (lakše prodire u drvo i precizna je), a s Gardenom dovršavam kalanje. Također s Gardenom nabijam kajle.
Ta kombinaciji mi je sad za sve. Rijetko kad trebam posegnuti za stihl kalačem. Šogor mi je jednom prilikom rekao da sam si za novce koje sam dao za sjekire mogao i traktorski kalač kupiti. A drugi dan smo paralelno kalali izrezane gule zasušenog oraha... On sa starom sjekirom koju je naslijedio i kalačem sa zavarenom cijevi umjesto držala.. Ja sam skalao dvije vrpe i još išao njemu pomoći oko njegove vrpe. Ja nakalao traktorsku prikolicu zapremine sanduka 3m3, a on niti pola. On je OFR i u boljoj je kondiciji nego ja. Tak da mu je taj dan postalo jasno zasto sam ja dao toliko za dobre sjekire.
Mislim da je kvalitetna sjekira važna koliko i motorna pila. 👍
Eto toliko od mene.
Lp
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja kupio preko ekupi, ili preko Mall. hr, ne sjećam se više. Cijena x25 je oko 500 kn. Mozda sad i nekoliko desetaka kuna više.
Meni osobno, uz Gardena 2800s, najdraža sjekira i najbolje uloženi novci.
 

Najnoviji postovi

Na vrh