• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupnja sjekire

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ako zna ko di se moze kupiti jedna ona sjekira kalač, šta ima onako proširenje ali da je PROFESIONALNA znači ne da samo piše PROFESSIONAL nego i da je... nije bitno koliko košta ali već mi je dosta tih šta se da kupiti po agrariama i kod husqvarne jer sam dvije polomio vec i sada se treće sprema po svemu sudeći :D
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
mislis na ovo?

51wS0HUFBUL.jpg


zasto bi kupovao drugu ako ju vec imas? kupi drzalicu, promijeni i radi dalje dok opet ne polomis..

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/drzala-sjekire-bahco-oglas-2636732

otac je na nasu stavio lim da zastiti drzalicu i dosta je pomoglo.

10082011377kopiraj.jpg


a kolega ima na jednoj zeljeznu drzalicu. to neces polomit, samo je nezgodno kad lupis s njom pa zavibrira :icon_eyes:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
@tibor88 imas isti kalac ko ja ja sam stavio isto lim na sve da zastitim drzalo a i ovo s metalnim drzalom je odlicno par puta kad ti zavibrira u ruci kasnije malo vise se pazi:D:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
nit te sikire valjaju, nit valjaju ti dršci, svaki kupovni držak je jelovina i to puca ko repa, ili sam napravi bukov držak ili plati nekome da ti napravi. a mogu se mislit koliko je teška ta sjekira sa željeznim drškom.
 
Posljednje uređivanje:

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
nit te sikire valjaju, nit valjaju ti dršci, svaki kupovni držak je jelovina i to puca ko repa, ili sam napravi bukov držak ili plati nekome da ti napravi. a mogu se mislit koliko je teška ta sjekira sa željeznim drškom.

pa to kazem, a ovo zeljezo jos ajd ajd kakvo da je je ali drsci su katastrofaaaaaaaaaaaa... ni da sam neprecizam al volim da jako udarim :D

ma znam da se moze drzak promjenit mi to zovemo MANIG i djed mi je radio te manige dok je bi ziv, da je on ziv napravio bi od drveta koje nebi nikada puklo, ovo kupovno je gore od plastike...

al nekako vjerujem da se mozda negdje moze kupiti sjekira s postenim manigom...

tu ih ne radi nitko a ove koje nude za kupit pa nasadit nije problem al ti manigi su bože sačuvaj šta se tiče izrade, ne leže ama baš nikako nikako nikako...

sada i nije bas takva koje ja volim koristit,poslije cu probat naci moju... a i ja san stavio neko zeljezo bi al samo ispod maniga ne sve okolo i eto nije bilo pomoglo :D

evo ovakvu imam ja http://www.google.hr/imgres?imgurl=...fSUIUamVE4Os4ASVzIDgCQ&ved=0CDMQ9QEwAA&dur=65
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
jedan pleteni grabrić potkorenić, raskoliš da se osuši i napraviš neuništivu držalicu...
može jasen, može i agacija, ali ja bi glasao za grabrić...
tibor, ova držalica od obične sjekire je domaći uradak?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
baš sam mislio reći.....crni grab.....ako toga slomiš onda si dobar....
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
eko jedan član mi pomogao i savjetovao dršku od fiberglasa...

sada necu da kupim drsku nego cijelu sjekiru da je to nasađeno kako treba, posto nikad nisam kupovao preko ebaya i slicno... zna ko dali toga ima kod nas? bauhauss baumauss i sl?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
imao sam ja macolu sa takvom drškom ali se ona brzo rasklima u samoj rupi nakon par poštenih šuseva i opet nemaš niš
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
a ma to sam si i ja bas razmisljao dali bi moglo da se rasklima to... al ako je posteno napravljeno opet nebi smjelo bas brzo... mi se cini
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Pa kod nas nemreš nigdje ni nači drugo držalo osim jelovo ili jasen a ova drška od fiberglasa je zakon to ne puca i neče se tak lako oštetiti samo neznam jeli ima toga za kupiti posebno jel je to i teže zacvikati nato trebaš ljevati vruču plastiku da popuni utor između drške i sjekire a moj prijatelj imal 100kg granula sitnih za plastificiranje onih izolatora na dalekovodima pa bacil na smetlište a uvjek dobro dođe takva stvar...
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
u pravim je rukama i kupljena bukova držalica dobra,činjenica je da je svezani grab ili od korjena bukve koja raste na kamenu bolja ali ju treba znati napraviti...no bit cjepanja na ruke je da se udara sjekirom u čelo cjepanice a ne držalicom u rub pa će i držalica duže trajati...dakle držalica se drži u ruci a ne da se njome udara po drvetu....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
.. a mogu se mislit koliko je teška ta sjekira sa željeznim drškom..

kolega je nekih 185-190 visok i oko 120 kg tako da mu tezina ne predstavlja problem.

tibor, ova držalica od obične sjekire je domaći uradak?

nisam sad 100% siguran ali mislim da je. to se otac igrao, skupio stare sjekire pa im napravio drzalice..

eko jedan član mi pomogao i savjetovao dršku od fiberglasa...

sada necu da kupim drsku nego cijelu sjekiru da je to nasađeno kako treba, posto nikad nisam kupovao preko ebaya i slicno... zna ko dali toga ima kod nas? bauhauss baumauss i sl?

u prvom postu sam ti stavio link na drske iz njuskala, ima jedna i od fiberglasa.

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/drzala-sjekire-bahco-oglas-2636732

a ima i cijela sjekira tj cjepac

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gos...-cjepanje-ls-merlin-2.5kg-bahco-oglas-1870624

http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/sjekira-cjepac-drska-85cm-4000g-oglas-4862992

e sada, sta izabrati, to je na tebi..
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ovo pod broj dva mi se sviđa al mora imati onako kao na mojoj slici, ono prosirenje po sredini sjekire.. koje rasiri drvo, stime se lijepo radi..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ne znam baš ja sam na macoli imao tu fiberglas kako li se to zove i to se dosta brzo rasklima, najbolje se pokazao crni grab i to onaj iz kamena, samo on ima takvu žicu da jedno 10cm ručnom blanjom treba blanjati u jednu stranu a onda u drugu,

ja bih za sebe rekao da sam vješt sa drvetom, napravio sam jedno 10 držala za čekiće, 5-6 za sjekire i 2 macole. dok se nisam ispraksirao nisam htio probati raditi grab, i lani sam probao i nije baš zgodan za radit, napravio sam za sjekiru i taj je bio neuništiv dok je nije uhvatio moj brat, nije neka gromada od čovjeka, manji je od mene 175-6cm i 80kg, ali kad uhvati cjepat ili puca drvo ili držalo. ne lupa on nju po dršci, nego kad okrene drvo ako ne presječe kvrgu,a drvo žilavo držalo ostaje u ruci. napravio sam od graba ove godine macolu ali je ta u susjedstvu, tako da vam je ne mogu poslikati.

sutra ja poslikam svoje sjekire i držala, samo to nisu ovakve sjekire nego one preko 100god starosti, s kojima se je još ručno rušilo, samo se naklepaju i deri dalje, samo one imaju i drugačije ušice za nasaditi. jer ja sav držak provlačim kroz sjekiru i onda pred kraj nabijam, ne kao ove kupovne samo nabiješ odozgora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh