• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina polovnog IMT-a

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kaj pali na -15?
Žarnu nit u sijalicama?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač pali motor pa znaš tko je štelal dize (a bilo ih) ove zime nije bila jaka ali je palil ko u ljeti žal mi kaj nije bilo nižih temperatura da vidim kolko bi mu trebalo ali garant bi upalil .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Trebal si motor skinuti i preko noči ga u ledenici ostaviti. Samo za probu, ionak nemaš pametnijeg posla zimi :(giggle):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A koji IMT ne puši na odušak i kad izvadiš mjerac? I na auspuh svi dima, od bijele, plave do crne, samo ovisi jel hladan ili ugrijan i u kojim režimima rada...

Očito tvoj jer moj ne .:D:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
mali ja bi tebe pital samo jedno pitanje ako nije tajna... Al da mi iskreno odgovoriš.. Koliko ti imaš godina?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Da, baš tako. Ma ljudi bi kupili nešto staro 30 i više godina a da bude kao novo, a još uz to ne bi ni platili, nego gledaju one najjefinije po oglasnicima. Ako je traktor uređen kako treba sigurno ga ne budeš kupio za sicu. A ako hoceš da ne dimi, da hidraulika radi ko nova, da nigdje nema lufta, da ima nove gume, da je sve ko novo, odeš finu u trgovinu i kupiš novo

A dobro, nije granica bas tak tanka. Ima ljudi koji si nemogu priustiti skupi traktor pa zele jeftino. Glavno da traktor radi i da moze obavit poslove. Jeli dimi ili ne, nije bitno, glavno da moze vuci plug i tjerati prikljucke. Nisu bas svi tak odusevljeni ic dici kredit na 20 godina radi traktora s kojim budu orali 2 put na godinu, 2 put frezali i pet puta odpeljali drva.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Da, baš tako. Ma ljudi bi kupili nešto staro 30 i više godina a da bude kao novo, a još uz to ne bi ni platili, nego gledaju one najjefinije po oglasnicima. Ako je traktor uređen kako treba sigurno ga ne budeš kupio za sicu. A ako hoceš da ne dimi, da hidraulika radi ko nova, da nigdje nema lufta, da ima nove gume, da je sve ko novo, odeš finu u trgovinu i kupiš novo


Uređen kako treba i prodaja obično ne idu skupa ili jako teško.

Tko bi ukrko 10-15k i više kuna i išao prodavati, to se radi za sebe.
Nego ga obično prešpricaju, poriktaju po sistemu drž vodu dok majstori ne odu i to je to.
Uostalom preko 90% oglasa u toj klasi 30 godina starih imt-a su prekupci.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Možda prije kupiti od nekoga u okolici nego iz oglasnika, jer su rijetko dobri traktori, pogotovo za malo novca

računao sam da sredim 533, sve da se napravi plus nova kabina i hauba, znači, sve novo, treba mi oko 2500€, i da taj traktor sada vrijedi registriran oko 2000€, pa računaj da li bi netko htio dati za takav 533, oko 4500-5000€, al traktor bi bio ko novi, mislim da nitko nebi vjerovao da je to sve napravljeno, a nebi ga ni pogledao
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
mali ja bi tebe pital samo jedno pitanje ako nije tajna... Al da mi iskreno odgovoriš.. Koliko ti imaš godina?

28 e jbg ako traktor diže na čep ulje i na šipku taj neće dugo.
To je iz iskustva.
Ti reci što hoćeš na jednom sam mjenjao čep jer curi, na jednom krpa nabita , a ovaj isti složen na isti čep ni kapi.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Uređen kako treba i prodaja obično ne idu skupa ili jako teško.

Tko bi ukrko 10-15k i više kuna i išao prodavati, to se radi za sebe.
Nego ga obično prešpricaju, poriktaju po sistemu drž vodu dok majstori ne odu i to je to.
Uostalom preko 90% oglasa u toj klasi 30 godina starih imt-a su prekupci.

Pa naravno, o tome se i radi. Ja sam na 558 stavio novaca za koliko ga možeš kupiti u radnom stanju. Ali to se radi za sebe a ne za prodaju.

A ekipa bi kupila 533 za 7000 kuna i da je u top stanju. E pa to baš nemre tak.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Trebal si motor skinuti i preko noči ga u ledenici ostaviti. Samo za probu, ionak nemaš pametnijeg posla zimi :(giggle):

Znaš kaj bi ti rekla Jo,,,, "sad si ubit":(envy):
 

beeman

Novi član
Tu od
5 Ožu 2017
Poruka
1
savjet

Poštovani vlasnici i ljubitelji IMT traktora!
imam par pitanja za vas. pčelar sam i trebao bih kupiti traktor koji bi mi isključivo koristio za prijevoz pčela.naime selim košnice na mjesta gdje kad padne kiša jedino traktor pomaže. ne želim više ovisiti o drugima tako da sam počeo razmišljati kupovini traktora. koja jačina bi mi bilo potrebna da vuče bez problema i u zeznutim uvjetima prikolicu na kojoj bi bilo pedesetak košnica?recimo da je masa prikolice oko 3 t i da 50 košnica u iznimnoj godini ako su pune mogu iznositi 2 t,znači koji IMT bi po vama mogao po blatu vuć nekih 5-6 tona?moje znanje o traktorima je više nego slabo tako da imajte razumijevanja za eventualno još glupih pitanja.hvala
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Re: savjet

Imt 549, posto je dosta brz pa se i prije dode na odredena mjesta, a ako se mora voziti bas po velikom blatu onda bi bilo dobro da je s prednjom vucom..
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
549 u blatu s 5-6 tona i dvoosovinskom prikolicom, haha. kud je lagan, tud loše uparen motor i mjenjač, motor živahan, a mjenjač s premalo redukcije, taj traktor u potezanju samo čeprka po površini osobito s 12.4 gumama a većina su takvi. Što se tiče brzine u transportu to stoji, naravno modeli s mjenjačem s 5 stupnjeva prijenosa.

O tim "iznimnim situacijama", blatu i teretu koji ti spominješ tebi treba 577 dupla vuča, samo će ti skup med biti, ako za traktor za par transporta godišnje izdvojiš 10 000 e.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
kod mene sa 30ak košnica i dvoosovinkom imaju probleme traktori od 80+ks sa duplom vučom po blatu i brijegovima;)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel se može ugraditi pogon na prikolicu (preko kardana) bitno bi povečalo vozne karakteristike po blatu i sl .??
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Može se ugraditi ali je veoma teško pogoditi jednaku brzinu vrtnje pogonskih kotača na traktoru i prikolici.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Za 5-6000 kupi brenu ili kristala i ide di i kako hoce.
Jednom sam vukao 60 i nesto kosnica i imao sam sta vuc sa 155 ks. Nisam ni znao da mogu biti toliko teske.
 
Na vrh