• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupovina polovnog IMT-a

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A vraga i ovaj dela za čavle, taj radi po kaputu.
Vidiš da je na zeksu zgrnul 800 za jedan dan....


Za poštenu generalku na IMT traktoru u praksi treba pripremiti 10 soma kuna pa ako kaj ostane bal.
Razlike su uvjek moguće ali ne tolike kakve su se u zadnjih par strana spominjale.
Sklopovi su oko 500 po cilindru.
Oko 50 kuna vodilica i ventil pa puta koliko ih ima.
Brtvila, ulje, crijeva vode, semerinzi, membrane, sredstvo za odmaščivanje ... oko 1000.
Strojna obrada glave, bloka, klipnjača i radilice od 1000 do 1500.
Obično treba hladnjak vode.
Lamele, djelovi kvačila i semerinzi spojničkih po potrebi.
Prednji trap po potrebi.
Kontrola električne opreme i popravak po potrebi.
Ruke majstora, ako je potreban.
I jebačkih 5 dana posla od jutra do tvrde noći, plus briga kad se razrađiva te dotezanja i štelanja nakon toga.

To se Mali samo šalil.

Kaj to onda znaci, da ti ne bi radil generalku za 1000 kuna? A ja sam se vec ponadal... Bi nametal ferkana u kamion i dopeljal...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pa nek ima. Očito se naradi za te novce (ak su mu ih Podravci, u Gogovom kraju, voljni platiti).
Kolika je cijena sata u ovlaštenom auto servisu, za zamjenu filtera i ulja? Oko 150 kn/h, po normi, pa ti računaj.

No, zaboravljaš da ako je obrtnik, od toga mu ostane 40-tak posto.

Nisu svi Podravci škrti! :)
Meni je uzel 100 kn za niti pola sata posla na hidrauličnom cilindru,ali sam došel preko reda i bilo je odmah gotovo,a i blizu mi je. Ništa mi ne znači da mi netko to napravi i badava akko se moram voziti 50 ili više km,i čekati par sati ili do drugog dana,a traktor mi treba odmah.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A vraga i ovaj dela za čavle, taj radi po kaputu.
Vidiš da je na zeksu zgrnul 800 za jedan dan....


Za poštenu generalku na IMT traktoru u praksi treba pripremiti 10 soma kuna pa ako kaj ostane bal.
Razlike su uvjek moguće ali ne tolike kakve su se u zadnjih par strana spominjale.
Sklopovi su oko 500 po cilindru.
Oko 50 kuna vodilica i ventil pa puta koliko ih ima.
Brtvila, ulje, crijeva vode, semerinzi, membrane, sredstvo za odmaščivanje ... oko 1000.
Strojna obrada glave, bloka, klipnjača i radilice od 1000 do 1500.
Obično treba hladnjak vode.
Lamele, djelovi kvačila i semerinzi spojničkih po potrebi.
Prednji trap po potrebi.
Kontrola električne opreme i popravak po potrebi.
Ruke majstora, ako je potreban.
I jebačkih 5 dana posla od jutra do tvrde noći, plus briga kad se razrađiva te dotezanja i štelanja nakon toga.

To se Mali samo šalil.

Jok tu se samo govorilo o motoru bez ičeg drugog gol motor.
Ovo je sad već restauracija :icon_wink:
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Stigao odgovor mailom, traktor je valjda u Engleskoj :), trošak dovoza bi bio 500 eur, poslat će mi broj računa na koji uplatim taj transport i to je to, imam traktor :icon_e_biggrin:
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
Nego, kod kupovine rabljenog, na čega obratiti pažnju?
Kvačilo, kočnice, mjenjač to mi je više manje poznato kako provjeriti, upaliti i provozati. Iako i tu možda postoje neki trikovi?
No, kako na licu mjesta provjeriti stanje motora? Osim onoga što se vidi izvana kao što je slinav motor.
Kako provjeriti hidrauliku, a ako nisam u prilici zakačiti neki težak stroj?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
A mjenjac ne smije pretjerano krcat (malo ipak mora :) )

Motor...mora traktor dobro palit, nebi smio dimit kad dostigne okretaje..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Prvo kaj bi ja tražio vlasnika kad dolazim gledat traktor da motor bude hladan i da nije paljen taj dan, pogotovo ako kupujem u hladnijem periodu. Što manje slušati vlasnika kaj prica, pogotovo one kaj se ne gase, i što više sam gledati...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nego, kod kupovine rabljenog, na čega obratiti pažnju?
Kvačilo, kočnice, mjenjač to mi je više manje poznato kako provjeriti, upaliti i provozati. Iako i tu možda postoje neki trikovi?
No, kako na licu mjesta provjeriti stanje motora? Osim onoga što se vidi izvana kao što je slinav motor.
Kako provjeriti hidrauliku, a ako nisam u prilici zakačiti neki težak stroj?

Ovisi koji ugrij ga dobro ako diže na čep od ulja , jako ulje i na šipku tog već probija kompresija.
I ako dimi na odušak odmah znaš stanje motora da je loš
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ne smije dimit, ne smije krcat, mora dobro kocit, bez lufta, hidraulika da ne pada...i onda se zapitas jel savjetujete covjeku kupovinu novog ili 30 godina starog traktora.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
246
Dobro Gajtan kaže ,ja bi samo dodao da treba malo promotriti i gospodarstvo ,da li je traktor jedini na gospodarstvu ,ako dvorište liči na ratište ili buvlju pijacu ,velike su šanse da je i odnos prema traktoru bio kao i prema dvorištu. Naravno da ima ljudi koji puno rade i imaju puno strojeva pa dvorište može ,na prvu ,izgledati kaotično ,ali takve gazde obično imaju dva-tri traktora ,pa su manje šanse da je taj koji se prodaje uništen
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A koji IMT ne puši na odušak i kad izvadiš mjerac? I na auspuh svi dima, od bijele, plave do crne, samo ovisi jel hladan ili ugrijan i u kojim režimima rada...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
A koji IMT ne puši na odušak i kad izvadiš mjerac? I na auspuh svi dima, od bijele, plave do crne, samo ovisi jel hladan ili ugrijan i u kojim režimima rada...

Ugasen....pa bio vruc ili hladan :drink:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, baš tako. Ma ljudi bi kupili nešto staro 30 i više godina a da bude kao novo, a još uz to ne bi ni platili, nego gledaju one najjefinije po oglasnicima. Ako je traktor uređen kako treba sigurno ga ne budeš kupio za sicu. A ako hoceš da ne dimi, da hidraulika radi ko nova, da nigdje nema lufta, da ima nove gume, da je sve ko novo, odeš finu u trgovinu i kupiš novo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Gajtan , teško je dobit IMT-a da ne dimi promjenil sem 3 pvp i 16 diza dok nije bilo kak se meni sviđa . Ali sad do - 15 pali bez grijača .
 

Najnoviji postovi

Na vrh