• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ej ljudi je dobro prskati kupus sa FITOLIFE.... :D I da li ko šprica??
 
M

mikivz

Guest
Slika007.jpg
Slika003.jpg


al mi je poznato ovo...zeljarski kraj :))
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Malo smo danas tražili ima li glavica za berbu, pa evo nešto se uspjelo i naći. Za nekih 7 dana bit će lagano...
slika085.jpg

Cabage ajde molim te reci mi koji je ovo kupus i pošto sadiš toliko kupusa onda znaš i koje je najranije vrijeme kad bi se mogao saditi kupus (npr:sir 65 dana) da bi se stigao skinuti da se oslobodi površina za drugu kulturu. I ujedno u idućoj godini ti želim malo posla a puno love.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Mislim da je ovo bilo nešto pod šifrom, nije još u prodaji. A ja uvijek sadim kupus tamo iza 15.03. ako se može zemlja pripremiti, tak da počinje berba početkom 6. mjeseca. Može se i prije, ne smeta zima. Mladi kupus će podnijeti bez brige -7 do -8 temperaturu samo neće bog zna što rasti. Sve ovisi o vremenskim uvjetima.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Mislim da je ovo bilo nešto pod šifrom, nije još u prodaji. A ja uvijek sadim kupus tamo iza 15.03. ako se može zemlja pripremiti, tak da počinje berba početkom 6. mjeseca. Može se i prije, ne smeta zima. Mladi kupus će podnijeti bez brige -7 do -8 temperaturu samo neće bog zna što rasti. Sve ovisi o vremenskim uvjetima.

Daj molim te reci mi kad sadiš Varaždinac pošto nemam dovoljno površine to bi trebala biti druga kultura odnosno ista iako nije dobro tako mora ove godine.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
gledam malo o kupusu šta se piše i nigdje nisam naišao na podatak koliki su prinosi pojedinih sorti i otkupna cijena,pa Cabage ako nije problem da nas malo potakneš na rad........pošto ti imaš najviše iskustava kako mi se čini???
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Proljetni kupusi, dakle parel, resistor i mnogobrojni drugi mogu ti dati prinos 50 tona na hektar, a otkupna cijena do 01.06. se drži do 2 kune a onda pada do 1,20, naravno sve to u gajbi koja košta skoro 6 kuna.
Ljetni i jesenski kupus dođe do 70 tona, a cijena od 0,8 do 1,5 kn, ovisi o tome koliko ga ima na tržištu. Uglavnom cijene znaju biti šarene.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Proljetni kupusi, dakle parel, resistor i mnogobrojni drugi mogu ti dati prinos 50 tona na hektar, a otkupna cijena do 01.06. se drži do 2 kune a onda pada do 1,20, naravno sve to u gajbi koja košta skoro 6 kuna.
Ljetni i jesenski kupus dođe do 70 tona, a cijena od 0,8 do 1,5 kn, ovisi o tome koliko ga ima na tržištu. Uglavnom cijene znaju biti šarene.

dobro. sad mi reci još koliko košta sjeme i kad se sije ako se sadi recimo 15.03? čitam malo po netu i nađem da nevoli kisela tla jer dobije kupusnu kilu i onda se nesmije 7 godina tu uzgajati kupus. a recimo bio bi dobar kao pred kultura paprici.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Meni kupus je glavna pretkultura za papriku.
Siješ tako da ti rasad raste 45 dana. Dakle početkom veljače. Cijene hibrida su ti oko 200 kn za 2500 kom, na hektar sadiš 50 tisuća.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a cijena običnog sjemena,ima li puno razlike u prinosima? predpostavljam ako nije hibrid da budu manje glavice pa nemožeš postići kilu po glavici. i kako bi bilo bez navodnjavanja i folije,nemam bunar tamo?
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Sjeme

a cijena običnog sjemena,ima li puno razlike u prinosima? predpostavljam ako nije hibrid da budu manje glavice pa nemožeš postići kilu po glavici. i kako bi bilo bez navodnjavanja i folije,nemam bunar tamo?

Dane neme ti ozbiljne proizvodnje bez hibrida za početak odradi manju površinu da vidiš kako ide pa onda planiraš za više.
Pozdrav Anđelko!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Dane neme ti ozbiljne proizvodnje bez hibrida za početak odradi manju površinu da vidiš kako ide pa onda planiraš za više.
Pozdrav Anđelko!

ma jasno,nego pitam onako radi usporedbe. nije to veliko ulaganje za razliku od paprike pa nije toliko ni bitno,ako budem sadio bit će hibrid svejedno. nego nemam bunar tamo pa si mislim.....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kada se sadi jesenski kupus??
i kada se pocinju proizvoditi presadnice

u sedmom mjesecu,s tim da ti rasada kasnog za sadnju dospjeva za oko 30-40 dana a ranoga od 45-70 dana. sadiš na razmak od 60 između redova i 35 u redu. rani kupus može podnesti i temperature do -7. sadiš ga kad razvije dobra četiri lista,ako ga podsađuješ uvijek podsadi desetak cm dalje od propale stabljike. prinosi su od 20-40 tona rani,i 40-60 tona kasni,s tim da neki hibridi mogu dati i puno više. eto ukratko.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Meni kupus je glavna pretkultura za papriku.
Siješ tako da ti rasad raste 45 dana. Dakle početkom veljače. Cijene hibrida su ti oko 200 kn za 2500 kom, na hektar sadiš 50 tisuća.
Kaj ga stigneš pobrat prije sadnje paprike?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kaj ga stigneš pobrat prije sadnje paprike?

pa posadi ga dosta rano početkom trećeg,a podnosi hladnoću,samo da zemlju uspije napraviti i taman dospije oko sredine petog,pobere i ide paprika,jest taman ali ide.
 

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
u sedmom mjesecu,s tim da ti rasada kasnog za sadnju dospjeva za oko 30-40 dana a ranoga od 45-70 dana. sadiš na razmak od 60 između redova i 35 u redu. rani kupus može podnesti i temperature do -7. sadiš ga kad razvije dobra četiri lista,ako ga podsađuješ uvijek podsadi desetak cm dalje od propale stabljike. prinosi su od 20-40 tona rani,i 40-60 tona kasni,s tim da neki hibridi mogu dati i puno više. eto ukratko.

znaci trebao bi posijati sa oko polovice svibnja??
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kaj ga stigneš pobrat prije sadnje paprike?

Ne nego dalje tokom godine pripremam zemlju za papriku za slijedeću godinu. Paprika je takva, čim joj bolje ugađaš, ona ti više daje.
 
Na vrh