• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kverneland plugovi

  • Temu pokrenuo kingletic
  • Datum prvog posta

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Vario nekih 12-20 cola jel tak? Da 4x12 nemrem vuči tu kod mene znači da stvarno nisu uvjeti za oranje. Na 16 bi ih vjerujem stalno mogao vući a dok bi se uvjeti potrefili potegnuo bi i skroz raširene.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Mislim da je tako od 12-20 nemam one pločice koja pokazuje kad je na koliko raširen,ja vecinu vremena orem 16 do 18 coli ,na mojoj zemlji kad je raširen na 20 teško može okrenut brazde,4x14 vjerujem da po svakakvim uvijetima mozes vuci jer se bas lako vuce plug.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
@martinv1 Sa 4x12 nisi napravio ništ, uglavnom uopće ni moj ni tvoj traktor nisu za 4 brazde, vjeruj, probano.
3 brazde vario za naše zakon, sve veće se teli.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Da od 12 do 20. Eto pripremiš 6000 eura i nekaj pdva i glavni budeš😅

@martinv1 Sa 4x12 nisi napravio ništ, uglavnom uopće ni moj ni tvoj traktor nisu za 4 brazde, vjeruj, probano.
3 brazde vario za naše zakon, sve veće se teli.
Nije isto vogel i ovo. Kverneland se dokazano najlakše vuće
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Imal sam Pottingera prikacenog. Je ogroman, Servo 40 plus, ali svejedno nema smisla jer 130 ks je jednostavno preslabo za to. Izorao sam brže jutro sa 3x16, nego sa 4x18.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
@Antonio jd ne bih se slozio ja sam godišnje orao s ovakvim plugom i jd 60,70 rali svakve zemlje ,a najmanje u ravnom i traktor se igrao s tim plugom sto se tice vuce,jedino ko što sam napisao vec i prije u jednoj od tema meni je bio problem nošenje pluga .
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Tako je,nije pretežak al je dugačak i zato stavit uteg i gas. 200 ks s 5 brazdi di hoćeš i kak hoćeš prema tome ovo mora funkcionirat.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ma znam, kažem samo mogao bi ja njih vući ali je pitanje ima li to smisla. 3 brazde vario skroz raširen na 20 lovi nešto malo manje od 4x16, a znam da ću napravit dobar posao u svim uvjetima. A bome gdje je tvrđe i suho ima on šta vuć i ove moje 3x14 plužiće.
Nije mi hića i ne kupujem odmah plug pa ću kroz koju godinu bit pametniji, treba zakopčat i probat pa da čujem kak diše. Ivičin je CR motor i varijabilna turbina i vjerujem da je osjetno moćniji od mojeg.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
@ Charlip,traktor je bas moćan kazem igrao se s tim plugom,jedan kolega ima jd 6910 trebao bi isto bit 130 ks on ima 4 brazde kuhna ,mora svagdje vuc u b rangu ,dok sam ja s svojim mogao vucu c rangu ,velike zasluge idu plugu sto se lako vucu al i traktor je jaci,pa ja taj isti plug s steyerom kojeg sam predstavio u temi vucem na cca 1400 obrtaja motora 7,5,8 km/h
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
E baš to, ja nebi htio imat plug koji moram vuć u B. Ovaj tri brazde sad vućem u C4, a nebi htio uzimat plug s kojim moram ići ispod C3 da ga traktor normalno vuće. Kod mene nisu teške zemlje i za mene "vući" plug ne znači da ja cmoljim sa njime 5km/h po zemlji. Trenutno ispod 8 ne idem, sigurno se bolje razbije zemlja dok prođem 8 nego dok se gliste samo prevrću.
Čuo sam Antoniovog dok je prošao ispred kuće i čuje se baš da je Commonrail motor življi.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Ako imaš laku zemlju onda nemas sto razmišljat o tome dal uzet il ne uzet 4 brazde,samo uzmes vario plug i naravno kverneland i gas,ja sam bas uz veliko brdo morao orat s ovim plugom u c1 ,drugo sve je išlo u c,2,c3 .
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
200 ks i 5 brazdi je velika razlika od 130 ks i 4 brazde. Isto tako kao što je Martin rekao CR je življi od bosch pumpe kod JD, a Premium od Std-a isto tak je još malo življi motor. Što se tiće zahvata, 4 brazde isti zahvat se vuće teže od 3 brazde isti taj zahvat. Jednostavno ima jedno tijelo više za vući i to je tako, sve više ljudi to potvrđuje, a i ja jer sam probao, dva puta. Uglavnom za naš traktor je idealno 3 brazde vario i u to sam uvjeren, moj je obični i najrađe bih ga stavio na 20 cola jer traktor može, ali je na 16 cola radi izvlačenja međa. Uglavnom bolje da ima koji ks viška traktor, nisu uvjek idealni uvjeti, ako se sjetimo 2010. ili 2014. 6630 sigurno nema višak snage sa 4 brazde na 16 ili više cola, a recimo probao sam to ove godine u idealnim uvjetima. Isto tako stoji da se neki plugovi vuku teže, neki lakše, gdje je tu Pottinger, nemam pojma.

Ja sam probavao sa ovim ove godine na raznim zahvatima, zaključio sam da to nije za mene.
Kod novog vlasnika, kolege, je upregnut sa 6930 premium, e to je poštena kombinacija, odnos snage i pluga i niko me ne može uvjerit u suprotno.



 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
@Antonio sve u redu imas svoje zakljucke i necu ti ih osporavat,itd,ja na drugu stranu imam svoje i tvrdim da 6630 s 4 brazde plugom radi jako dobar posao ,i mogu to pokazati ,življi je dosta a i kverneland se najlakše vuce to je dokazano,ja sam kuhna 3x14 brazde mogao vuc u d rangu kad orem strnište ,a zimska brazda isto sam ga morao vuc u c rangu ko kvernelanda koja ima 4 brazde .
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Ovo sve što sam naveo je za zimsku brazdu dubine 28-30. Inače za žito orem 20 cm, tu se igram kak želim, ali ne temeljim raspravu nikad na tome.
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Svejedeno tu nije mogao nije niš posijat bilo izorano il kukuruzovina,al to je ona dobra stara vezi konja gdje gazda kaze.
 
Na vrh