• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kverneland plugovi

  • Temu pokrenuo kingletic
  • Datum prvog posta

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: Gregoire-Besson

GB do sada najmasivniji plugovi koje sam vidio..
Kwerneland ima samo jako mjesto kopčanja ostalo je jako "šturo" napravljno..
32357_large.bmp
 
K

KRESO

Guest
Re: Kverneland

Gle kod kvernelanda mi je sve super prva liga stroj ali mi te daske nekako djeluju niske ili se menisamo čini ??
 
B

Bobo

Guest
Re: Kverneland

Samo ti se cini... plug je jako visok ;)

Inace, zna svedjanin sta radi... U ponudi imaju 10-ak vrsti dasaka razno raznih
 
B

Bobo

Guest
Re: Kverneland

korisnik2408 kaže:
Da li imaju resetkaste daske.

Naravno... Kako mi se cini da je bas kverneland i uveo resetkastu dasku koja je bila kao obicna, samo su bili komadi iz nje izrezani i nije iumala uporu sa zadnje strane, pa su ju usavrsili u resetkastu dasku kao sto ju danas znamo, da se mogu mjenjati pojedinacna pera i da im se moze stelati nagib po zelji.

Stari tip (prvi) kverneland resetkaste daske koja se, u slucaju pucanja jednog pera, morala cijela mjenjati:


Noviji tip kverneland resetkaste daske na kojoj je svako pero posebno te postoji mogucnost stelanja povijenosti daske:


Kako mi se cini da postoji jos noviji tip, ali nisam 100% siguran

www.www.group.roles.guest/www.ien_kve_enduser_bpfwe&navChange=/Intranet/Internet/ien_kve/Home/Soil%20Equipment/Ploughs_0_/Features/Plough%20Bodies.doc]KVERNELAND PLUZNA TJELA[/url]

Kao sto se vidi da su ovdje ponudjena tjela 8,9,19, 14 plasticno, 28 (produzena devetka za traktore sa sirokim gumama) i 30 resetkasta...

Dakle, 30 vrsta pluznih tjela i to uz izbor 5-6 vrsta lemesa...
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Re: Kverneland

iskopao sam slike mog pluga,štelajuči,od 12 - 20"



prodan je prije nekih 5 mjeseci
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: Kverneland

zelenko kaže:
iskopao sam slike mog pluga,štelajuči,od 12 - 20"



prodan je prije nekih 5 mjeseci

koja je to godina? vidim da nema crtala nego noževe?!
koliko love?!
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Kverneland

Nozevi mogu da se stave i na moj plug,a verovatno i na vecinu ostalih.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Kverneland

kiraj kaže:
Nozevi mogu da se stave i na moj plug,a verovatno i na vecinu ostalih.

Gdje ih nabaviti i po kojoj cijeni za ravnjak 4 brazde?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Kverneland

Koja cijena za original Kvernelandove raonike?
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
Re: Kverneland

Od 14 coli oko 50 e + spicevi oko 13e.Od molbra su jeftiniji ali neznam tacno koliko.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Kverneland

Prihvatljiva cijena, ja sam za raonike iz domace proizvodnje dao 220kn po komadu, malo puno... dosta dobro izgledaju ali original je original
 

zelenko

Član
Tu od
19 Lis 2008
Poruka
33
Re: Kverneland

godina je 2001,ima pretplužnjake ali sam ih skidao kad sam orao strništa.kod mene je bio šest godina i izorao cca 150 ha.prodao sam ga u okolicu virovitice za 2800 eura.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Re: Kverneland

zelenko kaže:
godina je 2001,ima pretplužnjake ali sam ih skidao kad sam orao strništa.kod mene je bio šest godina i izorao cca 150 ha.prodao sam ga u okolicu virovitice za 2800 eura.

od kud iz moslavine???
 
K

KRESO

Guest
Re: Kverneland

ajmo stručnjaci dali se ovakav plug štopa u oranju kukuruzovine? jer mu je razmak između brazdi nekih 65 cm , a visina je prihvatljivih 65 cm

kve2.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh