• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Re: lKvocka

Juce nađoh jos jednu nesiliu kako sjedi na jajima . Raskvocala se jos jedna crvena nesilica i to sad sredinom 9mj. Pogledam ispod nje ima hrpa jaja-valjda 20tak nije mi se dalo tocno brojati i ostavio sam joj sve :) Nemam pojma koliko dana ona zapravo sjedi na jajima. Kad i kako se budu valjali vidjet cu ali iznenadile su me ove godine koke totalno.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: lKvocka

Od 14 jaja izleglo se 10 pilića, sad su malo preko mjesec dana stari i svi su pjetlići!
100% -tni NEuspjeh!
Ne mogu vjerovati! Što mi kod svinja ne ide tako "dobro", pa da svi budu muški....
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: lKvocka

Nasadio sam 15 jaja pod kvočku.5 posavskih kukma i 7 domačih kokoši i 3 laghor.Kako da znam jesu li jaja oplođena i što moram radit s njima .Cijenim vase korisne savjete!
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: lKvocka

nakon 10 dana kako koka sjedi na jajima sačekaš da bude mrak,uzmeš najobičniju baterijsku svjetiljku i prisloniš je na jaje i pogledaš ga,ako je jaje prozirno da vidiš kroz njega onda je neoplođeno, ako ima crnu točku veličine zrna papra onda je zametak umro peti dan,ako je u jajetu okolo naokolo na sredini crvena linija,onda je također zametak umro,i ta sva jaja možeš šiknut na gnoj, a ako jaje nije prozirno i ima tamnu sjenu onda je pile u razvoju koje ćeš ako tjedan kasnije ponovo pogledaš kroz lampu ćeš vidjet da je sjenka tamnija i da prekriva skoro cijelo jaje :) nadam se da ćeš shvatiti i da sam pomogla
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Re: lKvocka

Pozzz, lezala mi je kokos na jajima 13 i od toga izlegla se jedno pile ostala su neuspjela, sad posto ona još leži bil mogla poturit druga jaja pod nju a uzet ovo pile?
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: lKvocka

Pozdrav nasadio sam kvoćku 28.9 za dva tjedna oćekujem 15 pilića.Kako da otkrijem dali se zametak razvija i dal su oplođena?
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: lKvocka

Pozzz, lezala mi je kokos na jajima 13 i od toga izlegla se jedno pile ostala su neuspjela, sad posto ona još leži bil mogla poturit druga jaja pod nju a uzet ovo pile?

neke kvočke hoće odsjediti dvije-tri ture na jajima,ali to ne možeš znati dok ne probaš,ak ti nije žao 15 jaja,staviš pod nju pa ćeš vidjet da li će odsjedit cijelu turu
meni je neka koka htjela izleć dvije ture pileka,a nekad se predomislila pa nakon 15 dana sjedenja ustala i odšetala :)
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Re: lKvocka

Evo izleglo se 16 pilica-2 su krepala 14 za sada veselo trckaraju. ;) Znaci za sad dvije kvocke vode 24 komada -jastreb mi je tri odnio ...odu kroz rupe zicane ograde na susjedov posjed i kvocka ih ne moze zastititi. Mislim da su prerasli rupe kad ih vise ne viđam preko ograde.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Re: lKvocka

nisu bila oplođena ?!... slabog pijetla imas :)
 
Posljednje uređivanje:

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: lKvocka

Pozdrav ljudi kupio bi pijetla onako srednje veličine koju pasminu mi preporučujute???'
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: lKvocka

Pozzdrav smrc,smrc od 20 jaja jedan pilić zna li ko zašto???

Možda,nisu bila oplođena, koliko je pijetao star, možda su bila stara, nisu dobro skladištena za nasad....... i tko zna još zbog čega
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: lKvocka

Zanima me koliko je tacno to da se od kvasca kokosi nalegnu? I da li je to obican svezi kvasac iz radnje ili nesto drugo? Koliko dana je potrebno da jede kokos da bi se nalegla?
 

pjetao

Novi član
Tu od
15 Svi 2015
Poruka
21
Re: lKvocka

Pozdrav forumasi
sezona kvocanja samo sto nije pocela
a meni se najbolja lanjska kvocka ugusila.
provukla glavu kroz zicu, i nije mogla nazad

koliko bi pjetlova trebao imati na 35 koka
trenutno imam 4, al namjeravam se rijesiti dvojice
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: lKvocka

pozdrav
propuh na 35 koka vam je potrebno 4-5 petlova.
Ja na 18 koka imam 2 petla.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Re: lKvocka

Pozdrav tocan omjer je 1pijevac na 10 koka dok je jato mlado..kasnije moze omjer 1na 12 koka..
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Re: lKvocka

Omjer kod lakih pasmina je 1:10-15, kod srednje teskih i teskih pasmina manje 1:7-10. Inace bilo bi dobro da su jata odvojena...a ne imat 20 koka i s njima 2 pijevca...jedan je uvijek dominantan, ali jedan drugog skidaju s koka i onda ni jedan ne obavi "posao" do kraja...ne velim da ne valjaju bas sva jaja, ali nije to to...jedino ako kokosi imaju veliko vanjsko dvoriste onda je ok jer nemaju pijevci uvijek na oku onog drugog...ako ga i vidi da gazi koku dok on dode do njega on je svoje zavrsio...:icon_super:
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Re: lKvocka

Ne moraju jata da budu odvojena. Ja sada dok je hladno kokosi nepustam i petlovi se uopste ne tuku, a jedna kvocka je izvela pilice sada i iizlezenost je 100%. U jatu bi trebalo biti najvise 1 petao i 10 koka.Kod mene je do skoro bilo 3 petla i nisu nikad jedni druge rusili sa koka.
 
Na vrh