• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Parila se je,ja sam je doneo pre mesec dana mozda i vise,parila se je s njim i dok je kvocala ta 2 3 dana,video sam,posle je nosila jaja oko 10/15 komada je snela i opet se raskvocala..a taj petao je od dede bio je najsitniji tukli su ga ostali i nonstop mu se tresu noge a i cudno kukurice...i od ove kokoske druge s kojom je zajedno od juna kod mene izgleda da nisu oplodjena jaja,msm da ce sva ta tri zelena biti mućci..dobro je sto nisam sve ta jaja stavio od mojih nego sam uzeo jaja od italijanke od komsije,a ujedno dobio i petla iste sorte veoma mladog tek propevao
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Da li tko zna koja je ovo pasmina kokosi, ove dvije?
 

Prilozi

  • IMG_20200919_162807.jpg
    IMG_20200919_162807.jpg
    79.9 KB · Pregleda: 6

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
A kupio ih lani, jedna mi nosi dobro krupna jaja druga bas sitna a ima u svakoj 3,5 kg
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Znaš nešto više o njima?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
jel kasno ga pilice, i jel neko imao iskustva u ovo doba godine da kvocka legne
Mislim da nije,ja sam prosle nedelje stavio jaja pod kvocku,danas je 8i dan..stavio sam 15 jaja 6 mucka 9 su okej, jedno je polomljeno vidi se al pile se normalno razvija unutra i to mi je bas cudno
 

amrok91

Član
Tu od
1 Ruj 2020
Poruka
62
Kod mene Wyandotta legla prije 7 dana, stavio sam jaja od nje i australopa crnog. Nadam se da bude nesto 13 jaja
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Ja sam kod moje stavio 15 jaja,10 italijanke 5 domaca,ovi domaci su mucak i od italijanke jedni bilo polomljeno,ostali 9 napreduju
20200923_184949.jpg
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
Danas sam pogledao kokos,jedno jaje je polomila verovatno dok se vracala na njih,ali cudno mi je to sto evo i sad pile u tom jajetu je zivo,malo se promenila struktura unutra,u donjem delu jaja gde uopste nema vena u toku razvoja piletagde je polomljeno stvorila se je po celom jajetu linija pored tog dela kao neki omotac zbog toga sto je polomljeno..prosla su 6/7 sati kako je polomljeno,unutra pile je i dalje zivo sto se vidi lampiranjem..razmisljao sam da ga izvadim pa da stavim pod sijalicu za ova 4 5 dana dok se ne izlegne,ali mozda ne uspem da mu obezbedim tu toplotu,pa sam resio da ga ostavim ispod nje,nadam se da nece da ga skroz slomi..evo kako izgleda
20200930_180434.jpg
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Mislim da ništa od toga, vjerovatno će ga razbit prvom prilikom kada bude miješala jaja
 

Laza1304

Član
Tu od
23 Srp 2020
Poruka
140
To se i desilo,jos ga je i pojela celo...sad kad sam je pogledao video sam,nema ni ljuske nista samo malo krvi
 

Najnoviji postovi

Na vrh