• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa par pitanja oko lambo 874-90td
1. Hladnjak ulja motora, da li se skida samo onaj poklopac vanjski s hladnjaka pa onda saće ostaje fiksirano na motor jos il kako? Trebam to provjeriti i oprati nisam vec 400rh. Moze to s miniwashom il samo zrakom ispuhati?
2. Na koliko mjenjate ulje u motoru 200 ili 300rh?
3. Imam osjecaj da mi traktor odkako smo ga kupili ne ide u max obrtaje i nekako mu se mora dati vise okretaja pri kretanju s mjesta. Jel moze biti da nesto u governeru ne valja? Sto bi trebalo provjeriti? Npr nekako mi se cini da motor nije onako "rezak" i kao da ga nešto suzdrzava. To je 90ks turbo i npr neda mi da mu dodam gas preko 1800obrtaja dok je u leru. Jel to ok , neka blokada il nesto ne stima? 1988 godina je 874-90td vodeno hladenje nije grandprix...mjenjac 20+20
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Ako ti se čini da je možda malo trom i nije rezak i poletan kak bi volio, možda ga treba poštelat desno na pumpicama. Moj same dok je došao s polugeneralke lijepo je na leru "šaptao", fino uglađeno radio, ali mu je nedostajalo ono nešto malo.
Tata i ja se primili poštelavat pumpice na "uho", na leru mrvu ne mirnije radio ali gas primao kao blesav, išao nenormalno...
A možda treba raditi i nešto oko regulatora..

I nemoj se bojat da ti malo baca crnog, gdje ima dima ima i vatre vjeruj mi😁
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
E da sad to stelanje. Znaci ti govoris da se svaka pumpa injektora posebno postela. Jer treba neki alat za to tj neka reglaza kao kod bosch pumpe il sta? Do sad smo uvijek imali traktor s bosch pumpama pa za to znamo a ovaj sistem same/lambo s vise.pumpi i tim governerom nam je nepoznat pa ne diramo nista.
Tko bi to znao napraviti u okolici Kutine? I dali ima nesto na internetu oko štelanja istog...

Hvala...
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
I dodatno sporo prima gas i obrtaje pod opterecenjem, npr kad ore i pod prikolicom. Znaci uvijek ga moramo malo razigrati prije nego ude u opterecenje. Onako pod brijegom niza, gas i onda u brijeg s prikolicom inace ako saltamo u nizu i brijegu onda se muci bas s tim gasom pri pustanju kvacila. Turbo je motor 90ks
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ne štelaš pumpe nego regulator. Aj poslikaj motor sa desne strane i posebno regulator pa da ti zaokružim di da probaš štelat
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ne štelaš pumpe nego regulator. Aj poslikaj motor sa desne strane i posebno regulator pa da ti zaokružim di da probaš štelat
Ne mogu sad slikat ali evo slika s neta..i drugog foruma
Slika governera/regulatora

A ovdje se problem s Samom koja pati od nedostatka snage i performansi pa je to ono što ti predlažeš.

Molim te napisi kako to malo napraviti tj barem probati da li će biti poboljšanja.

Na leru isto motor malo se zaljeće ono wooow...woooow...
Inaće motor je generelno uređen prije 1000rh.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
Svaki se zalijeće na jako malom gasu(500...600 o/min).
Ja držim ler na 800...850 i tu je miran.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Svaki se zalijeće na jako malom gasu(500...600 o/min).
Ja držim ler na 800...850 i tu je miran.
@ZJ jel imaš ti kakav prijedlog za popravak ili način probe i testiranja za poboljšanje performansi i snage za ovaj moj problem. I kako šarafiti gore regulator a da ne sjebem nešto, bar za probu pa ako se tem bude dizala vratim. Mislim probati u oranju da li ima više snage nakon šarafljena ako to ima smisla s regulatoreom i doziranjem goriva.

Molim te opisi ako nije problem. Nije bas da imam para da sad zovem servisera da provjerava što se nevalja jer je traktor 1987 godina.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Ne štelaš pumpe nego regulator. Aj poslikaj motor sa desne strane i posebno regulator pa da ti zaokružim di da probaš štelat
Štelaju se pumpe jedna po jedna, običnim rolcangama i slušaš na uho...
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Ja sam svog explorera 70 pojacavao na regulatoru i razlika je dan i noc.Pumpe nisam dirao.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Moj je regulator bio na remontu kod majstora koji su mi slagali motor jer je bio neispravan, a tata i ja smo ga štelali na pumpicama sa strane, otpustiš ju i zakrečeš milimetar po milimetar rolcangama ili već nečime...
Dok je mirno i uglađeno radio na leru i pri dodavanju gasa nije bilo ni kapi dima, tad nije ni išao nešto posebno
A dok je na leru malo promijenio zvuk i mrvicu crnog kad je imao išao kao blesav

I samo da napomenem da sam svjestan da to nije po nikakvoj knjizi i ni blizu pravilnoga, ali takvo je bilo moje iskustvo.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,546
To je najbolji put da razj... motor. Sve pumpe moraju davati istu količinu goriva svakom cilindru i kad to raštimaš, teško je to vratiti na mjeru. Pogotovo "na uho".
Namještanje regulacijske krivulje izvodi se na regulatoru.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Znači možda najbolje samo probati na regulatoru povećati doziranje goriva?
Koliko kuzim tamo se regulira koliko goriva volumenski da se oduzme ili doda pri ušpricavanju jer su to klipne PRF pumpe pa dio goriva ustvari ide u povrat s svake od njih.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Meni se cini da tebi nesto zafrkava u regulatoru cim nejde preko 1800 okretaja.Moj explorer 70 ide po satu do 2600 a u originalu je isao do 2300 tako da bi tvoj trebao ici do 2500 kao explorer 90
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
To je najbolji put da razj... motor. Sve pumpe moraju davati istu količinu goriva svakom cilindru i kad to raštimaš, teško je to vratiti na mjeru. Pogotovo "na uho".
Da, treba pazit da jedan ne klip ne "vuče", da se tako izrazim, ali kažem išlo je dvije ili tri godine dobro, svjestan sam da nije pravilan način i traktor je prodan radi svega osim motora :)
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
bok opet, popizdit cu s starim.

Opet je strgao nešto na traktoru.
Poluge se same od sebe dizu na hidraulici iako je poluga u donjem polozaju , čak i draft je na 12 i poluge se same podizu do gornje granice. Traktor radi na leru normalno nije opterecen, nema nikakvih novih zvukova.

Zna li netko što može biti ???

Podizao je rudu od jednoosovinke , prikolice natrpane s 4T kkuruza i ugasio mu se traktor i nakon toga ovo opisano stanje ostalo.

Lambo R874-90T je traktor...
 
Posljednje uređivanje:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Valjda vam je pukao feder u regulatoru hidraulika, nama je u oranju pukao i dizao je plug.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Da li je nešto popustilo ili zaštekalo zbog preopterećenja hidraulika?
Znači vađenje svega van il šta?
Jel znate nekoga tko be bavi ovakvim stvarima oko hidraulike da popravi???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Imam Hurlimana XA 86, i večinu stvari popravljam sam, nije svemirski brod u pitanju. Imam i radioničke od njega pa nije problem pogledati kako što ide. Za komplicirane stvari zovem u Nedelišće gdje sam kupio traktor.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
854
Moj je regulator bio na remontu kod majstora koji su mi slagali motor jer je bio neispravan, a tata i ja smo ga štelali na pumpicama sa strane, otpustiš ju i zakrečeš milimetar po milimetar rolcangama ili već nečime...
Dok je mirno i uglađeno radio na leru i pri dodavanju gasa nije bilo ni kapi dima, tad nije ni išao nešto posebno
A dok je na leru malo promijenio zvuk i mrvicu crnog kad je imao išao kao blesav

I samo da napomenem da sam svjestan da to nije po nikakvoj knjizi i ni blizu pravilnoga, ali takvo je bilo moje iskustvo.
Možeš li mi reči kod kojeg majstora? Mene muči elektronski regulator....ne znam da li se i on može popraviti.Struje dobiva dovoljno ali ne radi kako treba i kad se ugrije ne može raditi na leru,nego se gasi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh