• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lamborghini

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
...i Service manual, trebal ti bu ;)
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Dok ti vlasnik SAME-a tak napiše 😬😬
I u pravu je... Najiskrenije, ne znam kakve zemlje imaš, al mogle bi ga sažvakat te 3 brazde.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
...i Service manual, trebal ti bu ;)
Stari moj rasturas po forumu, sad očekujem daljna upustva i prakticni video upotrebe radnog stroja. Necu moc spavati veceras :ppozdrav: :cool::love:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Ma spavaj...
Htjedoh reći da su SDF traktori, nakon onih serija s mjenjačima u sredini, puno nježnije napravljeni nego nekad.
Bolje da si kupil Explorera nego Dorada, jer je ipak grublji, ima jači mjenjač, diferencijal, prednji most...isti motor.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Nešto bolji od Dorada, makar je i to tak-tak. Osobno više cijeloj SDF grupaciji više nebi dal povjerenje. I osobno iskustvo, a i ono kaj vidim u okolici. Kažem za traktor za teške radove, kaj se tiće recimo prskalica, rasipač, Same Explorer je odličan izbor za tako nešto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Dobar je za manje gospodarstvo.
Mene moj veseli zato kaj je zračno hlađen, a ti motori su slabo kvarljivi, relativno šparni, neosjetljivi na gorivo...
Ak mi je Štore trajal 40 let...i ovaj bi trebal. Ali netko bi ga sredil za godinu dana prevelikim priključcima.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Meni bi bolje odgovarao dorado jer imam male parcele i sve livade su mi brdu. A tu je on odlican ili cararro agriplus. Ali su skupi ko dragi kamen. Za ovog moram prilagoditi strojeve. Kupiti cu prednju rotokosu 220, zadnju imam 205 pa cu dobiti na brzini. Za plug me jefino muci sirina guma ali to bum vise znao kad probam. Prikolicu za gnoj morao bi imati barem 6 t, ova sip 4t mu ko tacka iza... najveca njiva je 2 hektra i to je oranica ostale su oko jedne rali i manje a imam po arkodu 40 rali na 60 parceli, jbg i to katastrofa, neka i zaboravim na koju parcelu. A druga stvar je brzina radova jer poslje posla i vikendom sam ogranicen s vremenom. A ovaj ima grijanje, klimu, radna svjetla, pa mogu i po noci udarat...sam da ne zaspim pa se popnem na mjesec
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A ovaj ima grijanje, klimu, radna svjetla, pa mogu i po noci udarat...sam da ne zaspim pa se popnem na mjesec
Ja radim i 4 puta više uz posel pa mi se u 5 godina jedno tri puta dogodilo da zadrijemuckam usred bijela dana posle noćne, tak da mislim da nebi trebal imati s tim brige😉
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Konacno stigao. Ali ne kuzim mjenjac, kao ide 40 km/h ali nisam uspio vise od 31.mjenac je zec u 5 i V.
20220115_103642.jpg
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Kaj znace taj zec i kornjaca kad ima brze, spore, normalne i SR super untersetzer? Kak da dodjem do brzine 40 kmh?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Pa zec i kornjača je, po mojem saznanju, tzv. kalač, power, mijenjanje u hodu bez spojke.
Max. brzina bi morala biti reduktor dole desno i peta brzina i kod tebe onda jos zec
Velim moj nije imal to i isel je brzo.
 
  • Like
Reactions: SDF

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Ako je kojim slučajem rađen za Francusko tržište, to je to 30 km/h
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Onda je strgana ili otpuštena sajla gasa. Nego, do koliko se vrti motor z nožnim gasom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh