• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za balirku

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
dali netko zna gdje bi se mogli kupiti ovakvi lanci novi ?
5x67ph.jpg


balirka je FORT F21 junior . I kako ih staviti nazad pošto su pukli i ispali mi , dali netko zna kak ih staviti nazad u "komoru" najlakše bez puno muke.? :scratch
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Nema niko odgovor :( skratio sam ih za jednu osovinu, stavio nazad pošto nisu nikad nikad skraćivani pa se dao španer skratit , tanka sajla 6 mm i kroz komoru na drugu stranu zakopčo za traktor i polako su ušli kompletni unutra spojio sa spojnicom i gas dalje:supz: i dalje tražim nove kompletne za kupit jer ovi moji nemaju niti jedan čitavi članak za mjeru ,neću tjerat u crveno već samo do 120 bara pa če izdržat do kraja sezone :mrgreen: :mrgreen:
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
pitaj u setu u bjelovar,roto sisak ili psc ferenčak? ti trebaš ove članke između letvi?dali piše kakova oznaka na lancu?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
kako su ove letve pričvršćene za lanac? Jesu li samo provučene kroz ovaj veliki, široki članak ili su možda izjedna sa tim člankom?

Raspitaj se kod ovih što uvoze polovne strojeve iz vana, oni obično dobro upućeni i znaju gdje se mogu nabaviti i rezervni dijelovi.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Probaču nači te koje mi predlažete ,nešto sam čuo da ima u Čazmi neki koji radi lance sad dal je istina neznam.Idu tri članka pa jedan veliki kroz koji prolazi (letva ) osovina puna koja ima na sebi segere sa svake strane lanca i normalno se okreče neovisno o lancu i ima na sebi neke ležajeve koji se voze po komori ,balirka je talijanska 1999god. a prvi vlasnik koji je bio prije mene ju je dobro izganjo sa velikim traktorom , kod mene je sad 4 godinu i napravio sam sa njom 1500 rola samo sebi. do sada je sve bilo ok! dao sam za nju 35000 kuna:roll: zetor 6340 se sa njom igra kakva god masa druga brza kad je slabije ko ove godine treća 1500-1800 o/m veže sa duplom špagom ja na 2000 okr. i to traje 30 sek. ćini mi se sporo:scratch . Kad sam je kupio nisam imo pojima sve sam nekak kužio ali mi nije bilo jasno kak i kad poćne vezat balu i našo sam na intern. neki servis za balirke neću reći koji, došli su napravili neku elektroniku i platio sam im sa svim troškovima 4500 kuna znaju samo dobro računat:evil: a to nije nikad radilo niti za probu bacio sam to i spojio sam el. motor od brisača da baci špagu kad se digne pritisak na koji hoču . a ti majstori su za k... majstor je koza koja jede lišće a pravi bombone:D
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
jel to fiksna ili varijabilna komora (po izgledu letvi i lanca rekao bih da je fiksna) i koje su dimenzije bale? Ima li mogućnost vezanja mrežicom ili je samo špaga?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Kdarko probaj otići u zagreb u Utenziliju, oni su proizvođaći svih vrsta lanaca, znam da ljudi dolaze i za lance za beraće kukuruza, za kombajne za šačernu repu, a ja sam kupovao pogonske lance za svoju balirku. Vjerovarno možeš i mailat im fotku pa će ti reć da li imaju takav lanac.
Evo skinuo sam ti link njihovog kataloga pa pogledaj.Pozdrav
http://www.utenzilija.hr/online kat/katalog index.htm
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Ima orginalne lance za balirke kod ferenčaka i baš za tu moju FORT F 21 i koštaju za jednu stranu bez letvi sam samo lanac jedan 5600 kuna znaći dva 11200.:rolleyess: ja sam mislio da bi 3000 za obadva bilo puno-;)
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
i dalje tražim , lanac sa 30 letvi, debljine letve 35 mm dužine lanca 630 cm ,širina lanca 37 mm, debljina čahure na članku 19mm na letvi 48 mm, sa 3 članaka imeđu letvi ;)


2n1xl3q.jpg
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,430
Pogledaj kod ovih što uvoze polovne strojeve koliko bi ti lanci bili tamo vani. Ako bude preskupo, a najvjerovatnije da hoće, onda prodaj tu balirku i kupi neku na remenje. Možeš je naći za isto para a u puno boljem stanju. Na toj tvojoj dok su tako otišli lanci onda su vjerovatno i lančanici dobili.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
mogu se dobit dva kom . po 6.30 m za 800 eur. to mi već paše a lančanici dva pogonska i dva na španeru su dobri jer su puno tvrđi od lanca ovi lanci su ZMC Italy i ništ nevaljaju makar su osovine na člancima 10 mm
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
301
Znam da dižem temu iz mrtvih ali zanima me gdje se to mogu kupit ti lanci za tu cijenu.
Može i na PM.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
pročito sa pp, ja nisam kupio nove lance , lani su mi bili skupi a ove godine su još skuplji kod ferenčaka 6 članaka dođe 285 kn +pdv. ima u utenziliji dali su mi ponudu 11 tkn. još sam sa nekim pregovaro i ponudio mi je dva za 5400 ali stvarno sam zaboravio ko :s: ako se radi o balirki fort f21 ima na ovoj stranici svih dijelova AGRICOLA RICAMBI , ja sam izvadio lance van promjenio košuljice kojih nije ni bilo izbacio jednu letvu van i skratio lanac, stavio nove klizaće
kojih nije ni bilo na španeru to je ovo na prvoj slici jako bitna stvar dok je ispravno a kad se potrga onda okrene cijeli krug i odu lanci :fiery:
nn1uzk.jpg

34zh7w2.jpg

eitpn6.jpg

ko ima balirku fort f21 to su mu poznati dijelovi
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
301
Neki dan mi pukne lanac na New Holland 544 koji je jako sličan ovome gore.
Budući da se vidjelo da su lanci dosta loši (zato sam se i raspitivao za cijene) htjeli smo ih zamjenit čim budemo mogli. I sad kad je puknuo, računam si da moramo od nekud nakupit barem 10 000 kn za druge lance.
Odemo kod Jakopića jer su nam rekli da mogu naručit, samo da donesemo uzorak, i ispadne da je samo jedan lanac 12 000 kn.

Toliko novaca nemam da se na trepavice postavim pa me zanima jel ima netko neki pametan savjet?
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
pročito sa pp, ja nisam kupio nove lance , lani su mi bili skupi a ove godine su još skuplji kod ferenčaka 6 članaka dođe 285 kn +pdv. ima u utenziliji dali su mi ponudu 11 tkn. još sam sa nekim pregovaro i ponudio mi je dva za 5400 ali stvarno sam zaboravio ko :s: ako se radi o balirki fort f21 ima na ovoj stranici svih dijelova AGRICOLA RICAMBI , ja sam izvadio lance van promjenio košuljice kojih nije ni bilo izbacio jednu letvu van i skratio lanac, stavio nove klizaće
kojih nije ni bilo na španeru to je ovo na prvoj slici jako bitna stvar dok je ispravno a kad se potrga onda okrene cijeli krug i odu lanci :fiery:
nn1uzk.jpg

34zh7w2.jpg

eitpn6.jpg
h
ko ima balirku fort f21 to su mu poznati dijelovi
Poz skoro sam kupi rolo balirku wolagri r10.
pa.me zanima dje se nalazi klizac s prve slike i dje ima da se kupe ovi tockici s letvi ili moze obicni lezaj.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Taj klizać nisam imo na balirki i jako su lanci lupali i većinom onda pukne, Ja sam ga napravio po uzorku starog ima lijevi i desni od dobrog materijala i po ovim mjerama sa slike i radi ko novi:icon_thumright: nemože obićni ležaj jer je ovaj puno širi , nađi na google Agricola ricambi ,imaju katalog dijelova pa ako razumiješ nije problem
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Ja taj klizac nisam vidio da ima kod mene na balirci. Pa neznam dje bi trebali biti. a laci su mi osteceni malo istegnuti trebo bi ih pretkovat i izmjenut nitove.
Prijasni vlasnik je mjesto tockica stavlo lezajeve 6207 koji su velicinom isti.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
378
u dzakovu blizu vojarne imas lanaca jasam kupovo za prikolicu dzubretaru pa ako ti nije daleko da odes a recimi jesi u zvonimirovci kod cadzavice
 

Najnoviji postovi

Na vrh