• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lanci za vaše motorne pile

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Razmišljal sam o ovoj...
1710494890759.png
...onda bi mi trebala još jedna pila :) :ROFLMAO:

Šalim se!
Mislim da bi onda ovo bilo optimum:
1710495115507.png
Koji lanc: semi ili full?
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,593
Uuu, jebote, koji razlog!
A što dulje lance ne treba rijeđe brusiti? Pa gdje smo tu u računici?
Uuu jebote, zajebancija ništa?
Ja nisam primjetio koliko treba manjem ili vecem lancu da se zatupi, znam da ne cekam da mi lanac bude tup da bih ga ostrio nego cim primjetim da ne ide sama u drvo.

@ZJ semi se sporije tupi, sporije reže i možda je manje olterećenje za pilu, ja osobno bih uvijek birao full
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,987
Trebal bi jednu dulju vodilicu i lanc ili dva za piljenje trupaca na kratko, dakle, piljenje višemetrice na metar
Hmmm, kaj nije tvoja izjava nakon nedavnog iskustva piljenja višemetrice bila: Nikad više, kupil bum drva od Tomija :unsure:
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Hmmm, kaj nije tvoja izjava nakon nedavnog iskustva piljenja višemetrice bila: Nikad više, kupil bum drva od Tomija
Ježi ga, zaboravil sam kak je bilo teško... Doduše, onda su mi i pomoćnici bili živi, bumo vidli kak bu kad dojde ;)
Još ovaj put, pa kak ispadne...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Evo, danas me poštar obradoval paketom...
20240326_161823.jpg

Vodilica od 60cm i 3 lanca: dva dlijetasta i jedan "okrugli", mala vodilica i lanci za električnu Makitu...
20240326_161856.jpg

...i rukavice sa zaštitom od lanca:
20240326_162041.jpg
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
738
Je li netko kupio ovaj lanac da kaže je li full ili semi-chisel? Ne vjerujem baš slikama.


Sad imam full-chisel i ja to jednostavno ne mogu naoštriti s nijednom turpijom jer ne paše na zub.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
GB Australia (y)
Imam već valjda 15 g. takvu punu vodilicu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Bar ju ne trebaš tiskati, već "pada" sama ;)
Kolike su duljine?
 
Na vrh