• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šta smo radili danas

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Ma to ti je pojačana ironija, drugim riječima sarkazam. ;)
Ne, stvarno nije mogel brže od 2.spore...u rikverc ;)
A i prikolica ima federe, pa sam se bojal da koji ne pukne, pa da se ne prehiti :rolleyes: :mad:
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
ZJ to je velika količina drva. Vidim nije ti problem prostor za slagati, ali ako nije rekreacija u pitanju imao si dosta rada. Pilanje trupca, privlačenje, cijapanje, slaganje u štivu, ponovo cijepanje , utovar, slaganje. Dali si metricu dodatno sitni cijepao.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Je, puno je rada.
Nije iz rekreacije, na žalost. Grijemo se njima, i uvijek su suha bar godinu i pol do dvije kurenja.

Ovo, na prikolici, su drva iz 2020, inače loša i na pol trula.
Kupljene su bile metrice (hmmm), mnoge kao okrugljaši, pa ih je napal "suk". No zato su bile po cca 20€/m, s dostavom.
Neki komadi budu raskoljeni, većina ne.

Ove sam godine kupil višemetrice od Šumarije i slagal metrice u klafter.
Mislim da je to posljednji put. Ne isplati se, a nemrem ni sam.
Iduća kupovina budu valja metrice od @Tommyja, kroz 2...3 godine ;)
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Je, puno je rada.
Nije iz rekreacije, na žalost. Grijemo se njima, i uvijek su suha bar godinu i pol do dvije kurenja.

Ovo, na prikolici, su drva iz 2020, inače loša i na pol trula.
Kupljene su bile metrice (hmmm), mnoge kao okrugljaši, pa ih je napal "suk". No zato su bile po cca 20€/m, s dostavom.
Neki komadi budu raskoljeni, većina ne.

Ove sam godine kupil višemetrice od Šumarije i slagal metrice u klafter.
Mislim da je to posljednji put. Ne isplati se, a nemrem ni sam.
Iduća kupovina budu valja metrice od @Tommyja, kroz 2...3 godine ;)
Je li višemetrica bila krojena na 4 m dužine?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Bukvu treba odmah po krov. Ja dovezem i ne istovaram. Narednog dana il nekog sledećeg cjepač je pored drvare i sa čeresla na cjepač i u drvaru ubacujem. I ja sam znao tako po tri puata u ruke, pa zbog poslova nemogu cijepat po dva tri mjeseca, nemoj blizu kuće da se trava može kosit, pa onada rintaj.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
I ova drva vani su pokrivena crnim najlonom, tak da ih sunce može grijati s istoka i zapada. Godinu dana budu vani, pa onda na kratko i pod krov.
Trenutno ih nemam gdje uskladištiti.
Nisu mi baš trebala za ovu sezonu, ali bila je prilika koju je bilo šteta propustiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Čekaj se šališ da same nije ovo mogel vleč ili? Pa nije to neki teret, ili me vara? 🤔
Si videl koji jebački teret? I sad ti kopiju takve prikolice radiš a duplo jači traktor treba puzajuče brzine da ju po ravnom pomakne.
Fučka se ZJ-u, on bu Štorka upregnul u ispomoč, a kaj buš ti?
Punicu upregnul da gura ili vuće 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nije dugo vozila, samo 500 kilometara.
Izgleda da bu ipak to kvačilo trebalo preštelati ali na šarafu boš pumpe.

Ujedno hvala kolegi @Kupljenec koji je danas u večernjim satima digel svog skolskog druga i dogovoril mi nitanje sa oblogom od drugog materijala.
Ako ni to nebu pomoglo onda preostaje upregnuti vijuge i preraditi ili keramika kaj je fest skupo.

Hvala jos jednom na pomoči (y)

 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,220
E pa dečki i dečkice, ovih dana, 1,2 ha žitarica raznih posijano, na nekoliko mjesta, najprije je bilo drugo oranje zatim odmah sjetva,radilo se do kasno navečer, jučer su se brale masline urod malen ali kad vidim koliko drugi imaju više nego zadovoljan, i sad u uljari čekam da se i ta priča završi.
 

Prilozi

  • IMG_20211029_165340.jpg
    IMG_20211029_165340.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20211029_165353.jpg
    IMG_20211029_165353.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20211029_165330.jpg
    IMG_20211029_165330.jpg
    71.9 KB · Pregleda: 23
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh