• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
kolega kupuje traktor pa smo prije neki dan prilikom razgledanja naletili na Landinia,ono sto smo primjetili da traktor nema bocnih reduktora, iskreno nisam upoznat sa sistemom te krute veze osovinom,ako sam dobro shvatio,mada volio bih da mi neko pojasni kakva je razlika između traktora sa i bez bočnih reduktora,mane prednosti, te kako funkcionište taj sistem bez bočnih reduktora
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Možda ima reduktore u poluosovinama kao MF ili Ima 560 ili sl

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
72
ne znam nisam upoznat sa sistemom,pa sam tu postavio pitanje,cisto da viidm ima li kakvih nedostataka taj sistem bez bocnih reduktora u odnosu na onaj sa njima
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Recimo razlika između imt 533, 539 i 549 koji nemaju reduktore u poluosovinama od imt 560, 565, 577 i drugi koji imaju reduktore u tome sto je na ovim sa reduktorima mijenjač ubrzan i tako (ako ne grijesim ) prenaša veći okretni moment sa manje opterećenja (ili veću snagu) moguće da landini ima planetarne prijenose u diferencijalu ili u trubi osovine (poluosovine) a da se to sa vanjske strane ne vidi

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Tomi

Novi član
Tu od
31 Svi 2015
Poruka
17
pozdrav dal neko ima landinija nesto slično 6860 zanima me podešavanje hidraulike
sa dve ručice..
 

Tomi

Novi član
Tu od
31 Svi 2015
Poruka
17
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Tomi, ajd malo pročitaj pravila pisanja. Ovak kak pišeš je totalno nerazumljivo, jer je bez glave i repa. Nit točke, nit zareza, a bome ni velikog slova.

Ova unutarnja ručica bi trebala biti izbor dubine oranja, odnosno regulacija vučnog otpora.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
kakvi su landini powerfarm serije vidim ima ih dosta povoljno.
Jesu skupi dijelovi u čemu je kvaka.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Imam ja powerfam 105 , 2008.g, 4000 rs. Bilo je par sitnica koje su me zezale, ali inace sam super zadovoljan. Kolega ima godinu dana starijeg Classa i bio je kalan po pola već nekoliko puta plus ostali problemi...ima oko 6000-6500 rs.
A nisam baš primjetio da su Landiniji jeftini...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Prema drugim markama i godištima nađe se po Slovenskim oglasima .
Zanimljiv traktor ljep na oko, negdje sam pročitao da su imali do 2007 slabo kvačilo.
Planira se unaprijed pa landini ulazi u izbor marki koje se bude gledalo.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
977
Ne kupuj traktor sa utovarivacem pogotovo ako je iz uvoza, znas da se naradio.
Imao sam ja prije 7550 to je linija prije ovog 7880, a sad imam blizarda 95.
Traktori su jako dobri, dobro im je teret rasporođen i ne dize im se prednji kraj, nije veliki potrosac, okretan...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Zato uz njega utovarivač ide gratis (a set za reparaturu prednjeg mosta treba kupiti :(giggle): )
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
Pošalji mu mailom link i pitaj kako se putem do hrvatske smanjuju sati?
 
Na vrh