• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

LEPO

Novi član
Tu od
21 Lip 2017
Poruka
1
Med drugim ja, posipalnik in vožnja po slani cesti. Zunaj ni soli in gramoza ...
Tu je danes landini dobil nove blatnike in pobarvane nosilce
če ni skrivnost, saj so bile nove in kje si jih dobil.
hvala
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ni skrivnosti. Blatniki su kupljeni v šmarju pri jelšah, Vrbek je podjetje, pa tudi kupujem pri LAhu na bregu iza cerkve na bregi
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Sve ovisi za kaj ga trebas.
Traktor je inace jako dobar, dobro raspoređen teret, stabilan, ali meni je malo bio slab narocito za baliranje sjenaze, a i dosta place pod roto branama 2,5 metra.
Inace nisam imao s njim nekih problema.
Ak vec gledas onda bolje 8550, jer su isti gabariti, a 10 ks puno znaci
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jel znate možda što bi moglo biti problem na powerfarmu 85, fučka mi kod zadnjeg desnog kraja jako u hidraulici kad dižem poluge, poluge se dižu "impulsno", a nakon što se sve skupa zagrije, ne dižu uopće....

Ima možda negdje filter? pretpostavaljam na usisu pa da nije zaštopan? nemam nikakve knjige / uputstva pa neznam...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Filter ima sigurno, sad da li je onaj metalni, tzv. žičani umetak s desne strane motora ili ima filter na navoj koji se mijenja, tzv. kartuša. Pumpa za hidrauliku bi prebala biti naprijed na desnoj strani motora, pa kreni po debljoj cijevi prema iza, tj. prema getribi i sigurno ćeš naići negdje na filter.

Mrga jel još uvijek daješ zemlju za obradu?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bok Draško, hvala na odgovoru, ma nigdje naći uputstva ili knjigu pa neznam. Sad pripremam sve po njemu za početak proljetnih radova, a zeza me hidraulik jer poluge nisu nikad radile... sigurno je zablaćen filter.

I nije mi jasno čemu služe pomoćni cilindri, ja ih nemam, izgleda da ih je netko skinul... da li ih trebam imati ili ne? naime, kad dignem poluge do kraja, još je kad rukom probam lufta za dignuti poluge, pa pretpostavljam da je to dodatno podizanje... da li oni imaju posebnu komandu ili ide sve preko centralne komande hidraulike za podizanje poluga?

Sad ima Rabewerk plug okretač dvobrazni koji ima prihvate na 55 cm visine kad je otkopčan, a traktor digne max 80 cm od poda pa neznam da li je dovoljno za plug 25 cm od poda? Nebi htio negdje zakačiti asfalt...

I šteta mi je da nema Liftomatic, to recimo CASE ima...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Dodatni cilindri samo povećavaju podiznu moć, a nemaju utjecaja na visinu dizanja.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Misliš? Jer on ima još mogućnosti dignuti više na traktorskim polugicama cca 2-3 cm i onda se dobiva cca na polugama gdje kopčam za 10 cm +

Kod ovoga poluge ne dođu do kraja kao na štoreu ili caseu pa me malo to buni
Skinul sam i service manual, 1118 stranica... sad tražim di je taj filter hidraulike...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Pod brojem 20 je filter za ulje u getribi, a to ulje se ujedno i koristi i za hidraulik.
Na kučistu pod brojem 18 treba ispod odšarafiti tri šarafa (broj 25), mislim da je 13 ključ i onda se izvadi filter van. To je uložak koji se može oprati u benzinu ili minivašem i dobro ispuhati zrakom.
 

Prilozi

  • Landini powerfarm 85-filter hidraulike.png
    Landini powerfarm 85-filter hidraulike.png
    47.1 KB · Pregleda: 18

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pod brojem 20 je filter za ulje u getribi, a to ulje se ujedno i koristi i za hidraulik.
Na kučistu pod brojem 18 treba ispod odšarafiti tri šarafa (broj 25), mislim da je 13 ključ i onda se izvadi filter van. To je uložak koji se može oprati u benzinu ili minivašem i dobro ispuhati zrakom.
Ali to trebam istočiti ulje van iz getribe jel tak? Moram pronjuškati to malo gdje je taj filter tj. posuda...
Ništa se od vremena štorea promjenilo nije :)
On isto ima tak slično...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Nije potrebno ulje istočiti van, možda malo prednji kraj zapeljat da bude na uzbrdici, iscurilo bude samo ono što je u filteru i cijevi do pumpe, a to nije nit litra ulja.
A kaj se tiče štorea i landinija sve je to talijan izmislio :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Naprijed imam gume 280/85R24 a otraga 420/85R30. Da li se mogu staviti naprijed gume šireg gripa i koja bi to bila dimenzija? Sad je guma bočno poravnata sa felgom, znači ima lufta za širu...

Čisto pitam radi gripa na brijegu, stabilnosti, izgleda u konačnici itd...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,862
Ništa s tim ne buš dobil, osim ljepoti!
Težina se jednom raspoređuje na manju površinu i s tim veće trenje na podlogu, a drugi put na veću površinu (tak ti želiš) i manje trenje.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pa, neznam baš da nebum dobil. Recimo vozim Renault Scenic i gume 195/55/R20. To su bicikl ili tačka gume za takav auto i sve bi dao za šire... al jbg tak je proizvođač odredio... O kočenju da ne pričam.... to bolje ne spominjati...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Moreš postaviti 360/70-24.to ti odgovara 12,4/11-24, baš kak i 280/85-24.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
340/70-24 su teoretski na mm jednakog promjera kao 280/85-24, ali ne znam, postoji li ta dimenzija. Gledal sam u Gumiimpexu, ali u širini 340 i visini 70 imaju samo 18".
 

Najnoviji postovi

Na vrh