• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Landini

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Evo mene opet s problemom začepljenja ulja...ili kak god se sve to zvalo... ovaj vikend potrošio pol subote, rastavio komplet sve od getribe do pumpe ulja, znači iza getribe kocka gdje je povrat ulja sa razvodnika i usis u pumpu, filter, cijev do pumpe sve ispuhal i opral te složil.... nisam našal baš niš, na samom izlazu iz getibe ništa začepljeno... probal s magnetom vaditi ništa, s drotom, usisaval čak i ništa... sve složil i nalijal ulje i opet radi super...

Dečki ja ludim, sigurno bu opet zaštekal i nebu dizal poluge... kaj šteka pitaj boga... pumpa nije sigurno jer nakon 5 sati oranja je vruće ulje a on je dizal na štam gasu rabewerka bez problema... da li je možda rasteretni ventil jer kad počne štekati zuji mi negdje na desnoj stražnoj strani?

E i još jedna stvar, da mi možda ne šteka iberlauf na čepu getribe tam di doljevam ulje? ili je na mjerici? ali zatvoren je sustav, nebi se smjelo to dešavati... a i probal sam čep za dolijevanje držati otvoren, jedino nisam kasnije probal odvrnuti kad je počelo štekati...

Tu sto posto nekaj šteka iza pumpe hidraulike odnosno na tlačnom vodu.

Kolinje samo takvo. Ovo je kocka sve sam rasipal a našal niš. Ako zuji, pumpa nema ulja ili rasteretni otvara jer je nekaj zastopano?
 

Prilozi

  • B0780487-952C-49FA-9474-3160D610F28B.jpeg
    B0780487-952C-49FA-9474-3160D610F28B.jpeg
    55 KB · Pregleda: 30
  • 7835B164-8FE7-47F4-8E7B-5167609B0AAB.jpeg
    7835B164-8FE7-47F4-8E7B-5167609B0AAB.jpeg
    61.5 KB · Pregleda: 30

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Kolega je lani landinija rastepal par put.Ode orati ,pregije se ulje i više ne diže pluge.,Mislim i da je pumpu mjenjal,opet niš.Več je bil na tome da ga zapali na njivi,drugi su završavali sjetvu on još nije uspel izorati.

Kolko se zmislim, filter ulja bil krivi.

Evo dodatak, nazval sam ga da provjerim.

Orginalni filteter ulja opće nije orginalni.
Odnesel je tog "orginalnog" kod majstora kaj dela filtere i napravil mu je drugog ,rijeđeg.Kad je spomenul Landinija odma je znal o čemu se dela,navodno vrlo česti problem.

Radiona je u Maksimirskoj, broj normalno nezna.
Traktor odonda ide.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Rudamaca, more to biti, jer prilikom ovog mojeg manevra ispuštanja ulja odradim i vađenja filtera te ga uvijek onak detaljno operem sa benzinom i vratim iako nije prljav niti ima špene. nije mi jasno, kak bi štopal jer je cijeli metalni u biti dupla sita, i ja mogu puhnuti u i iz njega, sa kompresorom propuhujem itd...

Primjetio sam da je dosta gusto to ulje i vjerujem da takvo sitno sito zbilja šteka. znači, moram nositi u izradu filter... uh...

E a zanimljivo je da to kućiste ima na sebi oznaku od Masseya, znači da bi trebali i oni imati taj problem?
Evo linka na filter:

Ispod bi trebal imati feder, a s gornje strane gumicu na unutarnjem promjeru, nisam siguran da je to to...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Ovi mikroni ti označuju gustoću filtera. Pa ako gdje nađeš filter koji ti paše, a ima manje mikrona..
Al čudno, dok se zgrije bi ulje moralo biti rijeđe pa bi moralo lakše prolazit. Ili?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kod mene je radil recimo 5 sati ko beba jasno nakon kaj sam sve raskopal. E i nakon toga je počel impulsno dizati i zaletavati se i fučkati / cviliti.... znači pumpa ne može biti nikako... ulje je bilo rijetko
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Filter treba kupiti prema broju šasije, ili otići sa starim u trgovinu ako je bio originalan.

Powershift verzija i običan imaju drugačije filtera - razlika je u filtraciji odnosno mikronima.

Filteri se inače ne peru već se kupuju novi, makar imali i čeličnu rešetku za filtraciju.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Naručio novo u traktor servisu, danas poslano i prema poruci koju sam dobio od DPD, danas stiže na moju adresu. Pa da vidimo....

E da li netko zna koje ulje ide u mjenjač? da nemam možda pregusto ulje? odnosno neodgovarajuće?
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    143 KB · Pregleda: 24
  • 2.png
    2.png
    60.7 KB · Pregleda: 24
  • 3.png
    3.png
    95.5 KB · Pregleda: 24

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699

U Landini Rex 105GT smo stavljali JD50, ulje je odgovaralo i po specifikaciji.

Na Rexu postoje dva filtera hidraulike, pa pripazi da nije tako i kod tebe.

Jedan je napred kod motora a drugi je ispod mjenjača.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Tog metalnog slobodno operi miniwashom...samo pazi da ne odleti susjedi pod suknju ;)
Takav je i na Štoreu...pa operi i njega.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Tog metalnog slobodno operi miniwashom...samo pazi da ne odleti susjedi pod suknju ;)
Takav je i na Štoreu...pa operi i njega.
Daj zamisli da stvarno odleti i upadne u dosjed? :) pa tko bi to onda izvadil ;-) E na štoretu je sve oprano popeglano ove zime, bila je getriba pred tri godine na remontu pa me interesiralo da li je OK složeno i špene nema... ja sretan :cool:

Evo naručio sam radije novi filter, a oni komadići plastike su pretpostavljam od ove gumice koja je na vrhu sa prethodne slike....bila je zaljepljena, sad više nije pa se bojim da ga na usisu ne uvuče iako feder dobro pritiska tijelo na gumicu... vjerujem nikad mijenjan...

@aag14v rastepal sam sve od getribe do pumpe, vjerujem da drugdje nemam filtera, jedino je pitanje da me nekaj na tlačnom vodu ne muči...
Eh iskopal sam kontakt od bivšeg vlasnika, idem ga sad zvat koje ulje je stavljal u getribu, ima on to u servisnoj dokumentaciji...
 
Posljednje uređivanje:

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Evo informacije: u getribi je Valvoline Unitrac 80W, iste su stavljali u same explorere 3.
E sad da li je to odgovarjuće ulje? piše koliko vidim da je za mokre kočnice i hidrauliku... da li je to primjereno za štore u zamjenu za transhidrol?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Zanimljivo, specifikacija ulja za Same je 10W-30...
Ne vjerujem da to ulje može naškoditi Štoreovoj getribi (u mojem je Same-ovo ulje, Akros Multi F). Vjerojatno bi hidrulika sporije spuštala ako je ulje viskoznije.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Razlika je ogromna jer 10w30 je voda naspram ovog W80. Poludim od čekanja dok ga nalijevam. E ali ti ZJ imaš mokre kočnice na Sameu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Da, mokre su, naprijed i otraga.
Ali i to ulje, makar piše da je 10W-30 nije vodenasto, već izgleda kao hipenol, samo kaj je svijetlo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Je, ima te gradacije i motornih ulja, ali za SLH traktore ide ulje te gradacije u getribu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Mrga, ja u svom blizzardu imam JD50 i isto ima mokre kočnice
Ovo ulje je dosta rijeđe Draško koliko vidim po specifikaciji... tak ti piše po specifikaciji?

A koliko je tu različitih ulja tu nabrojano, izgleda da ide sve što je transhidrol gradacije... pa čak i motorno... a vjerujem getribe iste ili slične ili se varam? Da li je to sve ZF?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ništa od toga nije ZF. Landini ima svoje getribe, prednje osovine su im Dana Spicer,
Same ima svoje sa svojim prednjim osovinama...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Stigao filter, lijevo u ruci :)
 

Prilozi

  • F94DCD26-F15B-446A-9321-D2A2B82967BB.jpeg
    F94DCD26-F15B-446A-9321-D2A2B82967BB.jpeg
    43 KB · Pregleda: 39
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh