• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ne misli da se ne može.
Iako mislim da bi se moglo više prodat u Italiju.

Misliš? Možda će dukat prodat,ali nekako sumnjam da će iz Austrije ili Italije dolazit kamioni po mlijeko.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
eto čisti dokaz da se kod nas dela kak kome paš (na štetu nas stočara), kad je u zemljama EU cijena mlijeka bila 0.27 do 0.30eura a kod nas je mlijeko bilo skuplje tad su tražile mljekare da se cijena kod nas formira po cijeni mlijeka i njemačke i austije sa zakašnjenjem korigiranja od 3mj kaj su ovi naš potpisali, sad kad je cijena mlijeka u austiji i njemačkoj 0,40 do 0,42 eura (i još bude rasla, vele austrijski stočari da bu sigurno 0,45) tad našima mljekarama ne paše i sad bi oni nama plačali mlijeko kak je u bih i srbiji

slažem se i podpisujem u potpunosti. stari je bio u austriji prije kojih mjesec dana ( ima u mljekarskom udruga simentalaca) i toćno je kao kažeš. i reko je austriejanac da mu mlijeko plaćeno 0.42 eura po kili.
kada nam budeju omogućili i dali neke euro standarde kako ima jedna njemačka i austrija onda tek možemo razgovarati o cijeni mlijeka, ali kako mi se ćini, smanjenom cijenom mlijeka, bit će traktora na cestama opet.
pa zar nije sramota jednu državu da ima tolko prosvjeda i nezadovoljnih poljoprivrednika u roku 3 godine po nekoliko puta, da traži samo svoj kruh za preživjet sutra.
znaći nije problem u seljacima, nago u samoj organizaciji i upravljanju državom zato jer njima tako odgovara. žalosno je to stvarno:mad::roll:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
slažem se i podpisujem u potpunosti. stari je bio u austriji prije kojih mjesec dana ( ima u mljekarskom udruga simentalaca) i toćno je kao kažeš. i reko je austriejanac da mu mlijeko plaćeno 0.42 eura po kili.
kada nam budeju omogućili i dali neke euro standarde kako ima jedna njemačka i austrija onda tek možemo razgovarati o cijeni mlijeka, ali kako mi se ćini, smanjenom cijenom mlijeka, bit će traktora na cestama opet.
pa zar nije sramota jednu državu da ima tolko prosvjeda i nezadovoljnih poljoprivrednika u roku 3 godine po nekoliko puta, da traži samo svoj kruh za preživjet sutra.
znaći nije problem u seljacima, nago u samoj organizaciji i upravljanju državom zato jer njima tako odgovara. žalosno je to stvarno:mad::roll:

to sem išel i ja pa zato znam
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
a šta može ministar kad je todorić i kompany jači od države,bitno je da mljekare rade ljepe spotove za kupce na tv postajama,baš sinoć vidim novi vindijin ,sram ih bilo a ljudima sad plačaju mljeko za 10 mjesec:toimonster::toimonster:
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Misliš? Možda će dukat prodat,ali nekako sumnjam da će iz Austrije ili Italije dolazit kamioni po mlijeko.

Ako misliš da je rješenje da se čeka na kamion, da on SAM dođe...
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ako su moje oci dobro vidjele cijena za veljacu,,su ponudili,,2,10kn,,za standard kakvocu,,dukat,,naravno,,
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
ja sam ogorčen na te naše mljekare meni su obračunali i platili mljeko za 12 mijesec po obračunu iz križevaca za 11 mijesec ne samo meni nego svima koji predaju mljekari RUNOLIST iz otočca mislio sam da je možda to neka slučajna pogreška ali kad vidim što se dešava po drugim mljekarama onda mi se čini da je to izgleda napravljeno namjerno. Mene su po tom obračunu oštetili za stotinjak kuna, pa nek su u prosjeku oštetili svakog za toliko oni plate radnike s onim što su nama ukrali "SRMOTA"
 
Posljednje uređivanje:

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
ako su moje oci dobro vidjele cijena za veljacu,,su ponudili,,2,10kn,,za standard kakvocu,,dukat,,naravno,,

dukat ti bu u veljači plačal za 4,2mm i 3,7 bj 2,3kn/l, a za 3,8mm i 3,2bj 2,10kn/l
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
ne kužim, hoće to sad u teoriji bit skroz otvoreno tržište. svaka mljekara 15.tekućeg mjeseca nudi za sljedeći mjesec cijenu i onda kooperanti sami odluče kome će predati mlijeko, dakle tko im najviše ponudi? u praksi to mislim ne može funkcionirati zbog infrastrukture i udaljenosti, eventualno kada su dvije ili više mljekara na relativno podjednakoj udaljenosti od kooperanta?
 
M

MOCO

Guest
Velike farme neće biti u istom košu s malima pa će dobivati i više love i zato se ni neće buniti, na štetu sitnih koji jednostavno moraju propasti ili biti robovi. Kontam da će izabrati ovo drugo jer ništa drugo ni neznaju, neki ni nemaju izbor!
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
vindija još nije ni počela s isplatom prve grupe proizvođača (više od 8300l predanog mlijeka je 1 grupa) ali za mlijeko koje smo predali u 11 mjesecu a za 12 mj možda bude isplata krajem veljače još isplačuju mlijeko 4 grupe koje su ljudi predali u 10 mjesecu glavno da su nove reklame za to se ima
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
e dajte vi koji ste u vindiji okolica đurđevca prejdite za euromilk treba oko 3000l da mu bude puna cisterna i tad nam nebude uzimal 5lipa za prevoz
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
e dajte vi koji ste u vindiji okolica đurđevca prejdite za euromilk treba oko 3000l da mu bude puna cisterna i tad nam nebude uzimal 5lipa za prevoz

Imbra, kaj vi predajete za euromilk sad???
el neste vi prije za dukat davali?
i kak ste zadovoljni s njima sad?
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Imbra, kaj vi predajete za euromilk sad???
el neste vi prije za dukat davali?
i kak ste zadovoljni s njima sad?

striko predaje za dukat, mi smo za naturu, 12mj nam je plačen 2,98kn 4,3mm i 3,8bj premija tebi bi za malo mleka bila 10 lipa, neni je sad 15 jer sem jov malo dojil pa nesem prešel 28000l preko 28000l je 20 lipa, uzima 5 lipa za prevoz, malo je počel srati pa je digel na 7lip ali sad su bili na sastanku pa je rekel da bu prevoz oko 500kn
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Laktalis je trebal uložiti velike novce u modernizaciju dukata i kima. A izgleda da nebu uložil ni centa.Nas buju zakinuli i uložili lovu u modernizaciju.Samo mi se čini da buju malo domaćeg mlijeka imali:butthead:
 

Najnoviji postovi

Na vrh