• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
A vjerovatno onda njihova trava ispunjava stroge EU standarde! :weedman:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ajkula daj nam reci kako je danas prosla mljecna kriza kod mog rodje? Ima li rezultata?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
neznam ništa ,o čemu je riječ bila ,el su možda onog iz mljekare stavili na štrik,nisam se čuo sa njim
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa dosta im je tri po trgovačkoj cijeni plus vrhnje i sirutka koju prodaju po 1.6kn,a mi im plačamo troškove prijevoza i otkupa,nema tu kod nas puno sreče više sa mljekarstvom:madmana::madmana::madmana:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ma dosta je njima i jedna litra, sobzirom na to šta sve iz nje izvuku. Na toj litri više zarade imaju trgovci nego onaj ko ju je proizveo.
Citiraću gospodina Josipa Banekovića:
‘Kao proizvođač, za jednu litru dobijem manje od dvije kune, a u trgovini, primjerice, jedna litra domaćeg mlijeka, ovisno o vrsti, košta od 5,69 do 5,79 kuna. Marža trgovaca je 25 do 30 posto. Zar je normalno da trgovci za maržu dobiju koliko i mi proizvođači’, zapitao je mljekar iz Visokog.

U Varaždinskoj županiji, kako je dodao, nekada je bilo 22.800 krava, a danas ih je svega 5.600.
Baneković je ustvrdio da je sramotan način na koji rade u Ministarstvu poljoprivrede i njegovim brojnim službama i agencijama. ‘Nekad ih je bilo zaposleno 380, a danas ih je 1.300.
Smanjio se broj krava ali se zato povećao broj zaposlenih u ministarstvu :mrgreen:
Ovo mi je dobro poznato, potpuno isto stanje je i kod nas :madmana: :madmana:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
kakva situacija sa mljekom kolege stočari,moj susjed je morao uzeti pravdu u ruke i izbacio je posrednika iz otkupa i sad privatnik vozi direkt od njega,taj posrednik se samo vozio u vlasnikovoj cisterni i za to uzimao 30 lipa plus varanje na uzimanju mlijeka sa litražom,uglavnom sad susjedu bude bolja računica
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
kakva situacija sa mljekom kolege stočari,moj susjed je morao uzeti pravdu u ruke i izbacio je posrednika iz otkupa i sad privatnik vozi direkt od njega, taj posrednik se samo vozio u vlasnikovoj cisterni i za to uzimao 30 lipa plus varanje na uzimanju mlijeka sa litražom,uglavnom sad susjedu bude bolja računica


Kako je kod vas organizovan otkup, zar mljekare ne otkupljuju mlijeko direktno od proizvođača? :confused:
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
kakva situacija sa mljekom kolege stočari,moj susjed je morao uzeti pravdu u ruke i izbacio je posrednika iz otkupa i sad privatnik vozi direkt od njega,taj posrednik se samo vozio u vlasnikovoj cisterni i za to uzimao 30 lipa plus varanje na uzimanju mlijeka sa litražom,uglavnom sad susjedu bude bolja računica

Joj lopovluka.
ali to nije ništa- u onoj državi moj deda je bio drugi proizvođać mlijeka u selu sa 19 krava. Najbolji proizvođać je bio partijac sa jednom jedinom kravom. :rolleyess:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa kod susjeda je bio sistem takvi da je neki lik iz Garešnice odvozio mljeko i on ga je prodavao večim mljekarama,danas ovom sutra onom ,pri odvozu obavezno je zakidao na litraži jer još ima malo u laktofrizu na dnu a on upisuje količinu a iz cijevi još nije izašlo,sad mljeko bude prevozio privatnik iz okolice Križevaca za vlastitu mljekaru,cjenu ne znam stvar njihovog dogovora ,samo postoji mogučnost plačanja oko 10 radi računa a resto do kraja mjeseca
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
stigli rezultati iz križevaca za listopad, al po prvi put bez navedene cijene za mm i bjel.. jel netko zna što o tome?
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
stigli rezultati iz križevaca za listopad, al po prvi put bez navedene cijene za mm i bjel.. jel netko zna što o tome?
ja jutros zvao u Križevce zbog analize jer me zanimalo koliki su mi proteini (još nisu bili stigli rezultati analize) i usput pitao kakvo je stanje s cijenom i gospođa mi rekla da analiza ide bez cijene i da nezna kakva će cijena biti da je sastanak po pitanju cijene u tijeku, tako ona meni.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
..cjena je u Dukatu uvećana za 20 lipa..navodno su digli premiju sa 5 lipa na 20..e sad opet kako kome..nama je sa 2.13 predprošli mjesec na 2.39 prošli mjesec..:rolleyess:
 
M

MOCO

Guest
koja je osnovna cijena, to je pitanje? to što su oni digli premiju ne znači ništa ako si ti u konačnici još jadniji
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
koja je osnovna cijena, to je pitanje? to što su oni digli premiju ne znači ništa ako si ti u konačnici još jadniji

pa to se ništ nezna..navodno se od ovog mjeseca primjenjuje cjena što je dogovorena na savjetu..i to se opet nezna dali na tu cjenu ide ova premija ili će to sve skupa biti maksimalno 2.43..što mi se čini da hoće a od premija državnih više izgleda ništa..:drinkers:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Jel zna netko točno kako će biti plaćen mljeko za 10 mj. Možda netko ima više informacija ja sam probao saznati nešto više na raznim mjestima se raspitivo ali nisam dobio baš nikakvih informacija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh