• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Danas kod mene bila isplata za mlijeko. Plaćeno je 0,478 KM ~ 1,84 kune. U odnosu na prošli mjesec cijena je veća za 0,04 KM ~ 15 lipa. Nije u pitanju poskupljenje već samo dodatak na količinu.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ja nisam još dobio obračun pa neznam koji su parametri u pitanju.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
2,38 kuna! To je 0,62 KM neznam dali iko ovdje ima toliko. Možda ovi veliki proizvođači koji su u sistemu PDV-a imaju, jer im na se na cijenu mlijeka još dodaje 17% PDV, al manji koji nisu u sistemu sigurno nemaju.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
2 klasa,m.m-4,3 bjelančevine -3,69,cijena za kg -1,75kn,:rolleyess::rolleyess::rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
2 klasa,m.m-4,3 bjelančevine -3,69,cijena za kg -1,75kn,:rolleyess::rolleyess::rolleyess:

Kolega gdi je problem, jel SS ili MO ?? Mlijeko je ovak extra!
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
2,38 kuna! To je 0,62 KM neznam dali iko ovdje ima toliko. Možda ovi veliki proizvođači koji su u sistemu PDV-a imaju, jer im na se na cijenu mlijeka još dodaje 17% PDV, al manji koji nisu u sistemu sigurno nemaju.

vi imate i malo drukčije troškove ulaganja, kod vas su možda tek krenuli operativni programi za povečanje proizvodnje, pa s time tek ste se počeli kreditno zaduživati, budeš videl budu vam obečali brda i doline i svi koji imaju uvjete za proširenje budu gradili i onda kad to dođe na naplatu nemreš ziti
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kolega gdi je problem, jel SS ili MO ?? Mlijeko je ovak extra!

povečani MO,ma treba malo mljekaru pomoći u ova teška vremena,mljeka sve manje na cjelokupnom terenu:rolleyess::rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
povečani MO,ma treba malo mljekaru pomoći u ova teška vremena,mljeka sve manje na cjelokupnom terenu:rolleyess::rolleyess:

Aha, sve mi je jasno...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Evo danas stigao obračun cijena 0,492 KM ~ 1,892 kuna, sa sledećim parametrima:
3,83 % MM
3,55 % PROT.
9,16 SMBM
I klasa dodatak +5 %
dodatak na količinu: 0,04 KM ~ 15 lipa
Odbijeno: Lab. analize (količina 2): 18,72 KM ~ 72 kune
Odbijeno 66 lit. mlijeka na osnovu razlike između mjerača kamiona i laktofriza. Znači po kamionu sam predao 66 litara manje nego što je to pokazao mljekomjer i laktofriz. :madmana:
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
4.3; 3.425 = 2.21 kn/l

to je realna cijena koju izračunam uplatu na račun podijeljeno na broj litara jer ne šljivim onu cifru na obračunu jer od nje nije oduzeto 0,13kn/l kolko mi uzimaju za prijevoz. dakle to mi uzimaju i još sam mali pa očito nisam dobio nikakvo povećanje. sjajno
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa tako i ja računam, ono što dobijem na ruke podijelim sa onim što sam predao i to je cijena 1 l.

vi imate i malo drukčije troškove ulaganja, kod vas su možda tek krenuli operativni programi za povečanje proizvodnje, pa s time tek ste se počeli kreditno zaduživati, budeš videl budu vam obečali brda i doline i svi koji imaju uvjete za proširenje budu gradili i onda kad to dođe na naplatu nemreš ziti
Troškovi ulaganja su vjerovatno drugačiji jer nemamo plavog dizela, premija za mlijeko nam kasni već 7 mjesec, premije za junice takođe kasne, za krave i nemamo premije. Situacija u BiH poljoprivredi je slobodno mogu reći katastrofalna i što je najgore niko se ne buni, svi šute. A i kome se buniti u državi koja ima dva ministarstva za poljoprivredu, dva budžeta a ni u jednom nema para.
A krediti... Odavno smo mi dužni, ovdje nije bilo tih razvojnih programa a kakvo je trenutno stanje u političkom vrhu teško i da ih bude. Ali narod se već zadužio kod ovih mikro kreditnih organizacija gdje je kamata otprilike između 16 i 22 % :shock: :madmana: Tako da će malo ko biti u mogućnosti i dići te kredite iz tih razvojnih programa, ako ih kad i bude.
 
Posljednje uređivanje:

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Pa tako i ja računam, ono što dobijem na ruke podijelim sa onim što sam predao i to je cijena 1 l.


Troškovi ulaganja su vjerovatno drugačiji jer nemamo plavog dizela, premija za mlijeko nam kasni već 7 mjesec, premije za junice takođe kasne, za krave i nemamo premije. Situacija u BiH poljoprivredi je slobodno mogu reći katastrofalna i što je najgore niko se ne buni, svi šute. A i kome se buniti u državi koja ima dva ministarstva za poljoprivredu, dva budžeta a ni u jednom nema para.
A krediti... Odavno smo mi dužni, ovdje nije bilo tih razvojnih programa a kakvo je trenutno stanje u političkom vrhu teško i da ih bude. Ali narod se već zadužio kod ovih mikro kreditnih organizacija gdje je kamata otprilike između 16 i 22 % :shock: :madmana: Tako da će malo ko biti u mogućnosti i dići te kredite iz tih razvojnih programa, ako ih kad i bude.

vidiš nemremo se uspoređivati jer nama premije isplačuju oko sa 11 mjesecu zaostatka, a ovi krediti kaj ste dizali nisu ili tak veliki jesr su samo rijetki dizali za izgradnju staja i proširenje, kod dan su se radile farme za 2 mil kn za 50 krava, to su najmanje farme koje su se gradile u ovim operativnim programima, s tim da 99% farmi je tak projektirano da kad sve krene mora se graditi još jedan objekt za junice i krave suhostaju
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa svakome je njegova muka najteža. Teško se može porediti stanje u poljoprivredi u BiH i u Hrvatskoj. Što se tiče kredita, tačno je da ovdje kod nas nije bilo tih milionskih kredita kao kod vas , ali zato ni farme nisu tako velike kao kod vas, a objekti, traktori i strojevi nisu novi kao vaši. Većina farmi u BiH potiče još iz '80-ih mnoge su i starije, traktori i strojevi su takođe iz tog vremena, mnogi su i puno stariji čak iz '60-ih!!
Gledano iz našeg ugla: vi koji imate velike kredite, imate i nove velike farme i nove velike strojeve pa ih imate čime vraćati. Međutim nije tako !?
E sad, gledano iz vašeg ugla: naši su krediti mali, troškovi i ulaganja su takođe dosta manji, pa izgleda da je stanje lakše. Međutim nije baš tako. Nije jer su naše farme stare i male, strojevi takođe stari i mali, pa sa njima vrlo teško uspjevamo vraćati ove naše "male" kredite.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Pa svakome je njegova muka najteža. Teško se može porediti stanje u poljoprivredi u BiH i u Hrvatskoj. Što se tiče kredita, tačno je da ovdje kod nas nije bilo tih milionskih kredita kao kod vas , ali zato ni farme nisu tako velike kao kod vas, a objekti, traktori i strojevi nisu novi kao vaši. Većina farmi u BiH potiče još iz '80-ih mnoge su i starije, traktori i strojevi su takođe iz tog vremena, mnogi su i puno stariji čak iz '60-ih!!
Gledano iz našeg ugla: vi koji imate velike kredite, imate i nove velike farme i nove velike strojeve pa ih imate čime vraćati. Međutim nije tako !?
E sad, gledano iz vašeg ugla: naši su krediti mali, troškovi i ulaganja su takođe dosta manji, pa izgleda da je stanje lakše. Međutim nije baš tako. Nije jer su naše farme stare i male, strojevi takođe stari i mali, pa sa njima vrlo teško uspjevamo vraćati ove naše "male" kredite.
nakraju ti dođe na isto!nevalja ni ovako ni onako..kak god okreneš naj... smo ko žuti..:axe:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ljudi kakva situacija sa prodajom krava,svi nešto naveliko prodaju ali dali je to baš tako,jer tko nema kredita još nekako bude radio ali tko je pod kreditom ne znam,ja planiram ovaj mjesec jednu križanku pod bat i jednu stelnu ako netko bude trebao,nije neka velika dojilja ali vidjet čemo,sad od prolječa budemo pripustili 4 komada pa dokle dotle,kad se ne može samo tako nešto pokrenuti drugo bez kvalitetnog novca
 
Na vrh