• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Koliko vidim iz oglasa on je to valjda mislio prodati sve u kompletu i krave i junice i telad... Ko danas ima toliko para da to kupi?
Ako neko i ima te pare, taj sigurno neće kupovati krave :toimonster:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Koliko vidim iz oglasa on je to valjda mislio prodati sve u kompletu i krave i junice i telad... Ko danas ima toliko para da to kupi?
Ako neko i ima te pare, taj sigurno neće kupovati krave :toimonster:

a nemoj tako pa naše sve krave završavaju tu kod vas u bosni..evo i moje dvije će ovih dana put bosne:rolleyess:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa može se prodati 2-3 krave, to još ide... ali 30... :supris: mislim će to ići dosta teže!!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Pa može se prodati 2-3 krave, to još ide... ali 30... :supris: mislim će to ići dosta teže!!

ko kaže 2,3 krave??pa na šlepere ih voze odavde k vama..al mislim na klanje:blackeye
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa na klanje se uvijek može prodati, ja sam mislio za dalje držanje, za mužu...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
koja je cijena po Kg žive vage takvih krava tu kod vas.
Neznam koja je cijena ovdje, al ako se toliko uvozi od vas onda ne vjerujem da je išta veća nego što je tu.
Šta je razlog da se tolike krave prodaju na klanje? :scratch Ne vjerujem da su sve sa nekih propalih farmi !? :shock:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
koja je cijena po Kg žive vage takvih krava tu kod vas.
Neznam koja je cijena ovdje, al ako se toliko uvozi od vas onda ne vjerujem da je išta veća nego što je tu.
Šta je razlog da se tolike krave prodaju na klanje? :scratch Ne vjerujem da su sve sa nekih propalih farmi !? :shock:

kod nas je holšajn 7 kuna..nije sve sa propalih farmi,u biti sve krave koje idu na izlučenje odlaze k vama..
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
kod nas je holšajn 7 kuna..nije sve sa propalih farmi,u biti sve krave koje idu na izlučenje odlaze k vama..

Zašto vaši mesari ne kupuju, :confused: ne treba im ili možda ovi iz BiH više plaćaju?
Vjerovatno Lijanović to meso preradi i onda dobar dio opet izvozi tj. vraća za Hrvatsku kao gotov proizvod.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
večina ovih malih se snabdjeva iz vlastitih sredstava,neki su propali jer nisu ljudima plačali na vrijeme,rastezali otplatu i po nekoliko mjeseci,a večina se snabdjeva sa uvoznim smečem u trgovačkim lancima,tj mesom na akciji:weedman::weedman:cijene variraju od 5kn mršavica-11kn za debelu mladu simentalku,prodaja ide pola radi jalovosti a ostatak radi finog stanja sa mlijekom u nas:vragek::vragek:
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Evo ovih dana čujem da podravka zatvara svoju klaonicu da će navodno kupovati meso od todorića.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Evo ovih dana čujem da podravka zatvara svoju klaonicu da će navodno kupovati meso od todorića.

da kod nas najviše kolje pik i belje al oni dost uvoze.čuo sam i ja da podravka gasi danicu jer nisu udovoljili uvjete..
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Nisu oni udovoljili uvjete zato što je nekome u cilju da ona neradi, lako bi se uvjeti zadovoljili ali je to hrvatska politika,najprije zatvori place da nemaš gdje prodavat onda zatvori ove velike klaonice i tko tu ima samo koristi nego uvoznički lobi i todorić.
Evo osnovali su tobože onu aplikaciju ponuda teladi preko interneta mene samo zanima koliko je ljudi prodalo tele preko te aplikacije
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako Podravka nije ispunila uslove šta će onda biti sa ovim malim? :scratch :confused:
Oni mogu ili sasvim zatvoriti ili pokušati preseliti pogone ovamo u BiH.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Zašto vaši mesari ne kupuju, :confused: ne treba im ili možda ovi iz BiH više plaćaju?
Vjerovatno Lijanović to meso preradi i onda dobar dio opet izvozi tj. vraća za Hrvatsku kao gotov proizvod.

ovi iz BiH više plačaju i pašu im što masnije krave, kupuje i po 2,3 krave i prazne cijele farme nije problem sve voze, krave, junice se procjene, oni plate tek onda tovare, razlika se riješi na vagi
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=197993&cHash=40e5090f9a

Zabrinjavajući pad proizvodnje mlijeka

Pad proizvodnje mlijeka nastavljen je i u studenome prošle godine. Prema podacima Državnog zavoda za statistiku, tada je prikupljeno 43.625 tona kravljeg mlijeka, što je u odnosu na studeni 2011. smanjenje za 12,9 posto.

U odnosu na prosjek 2011., kada su se mjesečno prikupljale 52.204 tone kravljeg mlijeka, u studenome prošle godine prikupljeno je 16,4 posto manje mlijeka. Studeni je šesti mjesec za redom u kojem je zabilježen pad otkupljenih količina mlijeka, a treći mjesec za redom smanjenje je veće od 10 posto, s obzirom na to da je u rujnu na međugodišnjoj razini zabilježen pad za 12,1 posto, u listopadu za 14,5 posto, a u studenom za 12,9 posto.

Podaci DZS-a pokazuju da je u studenome prošle godine u odnosu na isti mjesec 2011. povećana proizvodnja mlijeka za piće, vrhnja i fermentiranih proizvoda, blago je smanjena proizvodnja kravljeg sira, a znatno je pala proizvodnja maslaca, prenosi Hina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bude još tu svega!
Molili se budu ljudu da se prihvate proizvodnje mlijeka nazad dok sve to jednom stane, budete vidjeli!
 

Najnoviji postovi

Na vrh