• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Niš čudno sve je to očekivano, pa bude to i gore ako se cijena mljeka ne popravi samo budala rdi đžaba. Ja svoje držim do ljeta a akose cijena ne popravi i to dobro odoše one iz štale ća.
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas došao obračun za 12 mjesec,mm-4,3 protein-3,88 cijena za litru2,54,divota a jučer vidio u Bjelovaru u trgovini Križevačke mljekare da po toliko oni prodaju sirutku,živjeli svi mi koji još proizvodimo :partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajkula, jel to znači da si uspio u I. razred napokon?

I moji parametri su slični, bjelančevine su jedino nešto slabije u prosjeku, plačeno je za 12. mj točno 2,40 kn
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Je na jedvite jade,sad do ljeta bude valjda mir ako preživim:lol::lol:,mislim sa kravicama
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je na jedvite jade,sad do ljeta bude valjda mir ako preživim:lol::lol:,mislim sa kravicama

Znam kako ti je, ja sam bil cjelu god I. razred i onda mi 11. mj zašteka, taman mrvicu preko 100.000 MO i ode, ali uspio sam odmah u 12. mj se vratiti nazad na 50.000 MO i sad je I. razred i dalje.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
čula sam da su nedavno Dukatovi terenci obilazili proizvođače i uzimali uzorke hrane...sad bi to moglo biti i češće...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
ajmo malo okrivit domaće proizvođače...
ali, zar nije čudno da i dukat i vindija s približno istim mlijekom imaju zabranu?
zar to nije logičnije pripisati zajedničkom uvozniku jednih i drugih?
negdje dobili jeftinije mlijeko, ko te pita za kvalitetu, popit će raja...:^):
gamad...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
nevjerojatno je da će i iz ovog očitog propusta koji je nastal zbog uvoza opet posljedice snositi domaći proizvođači...još jedan čaval na lijes proizvodnje mlijeka...:mur:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Majčicu im njihovu lopovsku, ajmo uništit i ovo malo domače proizvodnje kaj je ostalo, nek se otvori još mjesta uvozu!!!!
MENE NEBUDU NA TU FORU DOBILI!!!! Moje cjelo selo bude pilo moje mlijeko i ako treba zabadava!!!
Negdje sam čuo i pročitao da naše fino mlijeko vrhunske kvalitete se izvozi za one fine guzice u EU, a mi pijemo uvozno smeće (pod tim MI podrazumjevam one građane koji neznaju što čine) a MI na selu još uvjek hvala BOGU imamo svoje domaće!!
Jedino rješenje, podhitno ujedinjenje mljekara RH i ajmo svi u VEEEEELIKE PROSVJEDE I BLOKADE!!!

NEDAJEMO DUKATU I VINDIJI NAŠE DOMAĆE pa da vidimo dokle će tako!!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jedan dio mlijeka od pojedinih proizvođača odvozi posebna cisterna i ide u veliku direkt za Italiju,radi se znači o privatnim sabiralištima gdje je mlijeko bolje kakvoće,tj.vrhunske i za to stranac daje solarno plačanje
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Obožavam ovakve bombastične naslove :icon_e_geek:
Pojavilo se neko mlijeko koje nije ok.
Pojavila se jedna šarža mlijeka koja ne udobvoljava propisima i odmah "bure baruta"...medijska hrana za narodne mase. Jedini problem je što se ovo na vrijeme nije uspjelo povući iz prodaje pa se moralo preko medija obavijestiti, pa mi na poslu skoro svakodnevno povlačimo artikle iz prodaje i nikakvih problema.

Šta češ tijekom prerade u uzorcima mlijeka koji su se uzorkovali za analizu nije se otkrio aflatoksin (npr. teta laborant sa šefljom na krivom mjestu uzela uzorak iz cjelokupnog volumena, koji peh :icon_rofl:), ali se našao u 1L finalnog proizvoda pa se izdvaja cijela šarža mlijeka. Metodom sljedljivosti će se otkriti otkuda dolazi toksin.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Organizirajte se nekako i krenite sami u prodaju, valjda postoji neki način da plasirate svježe mlijeko direktno u trgovine, preko ovih mljekomata ili nekako...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
danas mi mljekomat ukral kunu...nije mi htel dat flašu...
srećom, napravil sam 20 koraka i kupil mlijeko kod babice ispod klupe...:icon_cool:
i pazi vraga, nije mi flašu naplatila...:icon_rofl:
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Ako se rade analize mlijeka prilikom otkupa, kako im je moglo promaci toksicna tvar koju su naveli. Odnosno da li ce se doznati stvarno iz kojeg je mlijeka dosla. Da li iz domaceg ili uvoznog. Bojim se da to javnost nece nikad doznati. Mozda je i bolje, sjetimo se kako su pljuvali u medijima po mljekarima dok su prosvjedovali.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Mogu oni reći što god hoće, ali ja ne vjerujem da su proizvođači krivi za kontaminaciju mlijeka. Obratite pažnju na rok trajanja mlijeka koje se povlači iz prodaje. Sve mlijeko je sa rokom trajanja 60 i više dana.
S tržišta su povučeni sljedeći proizvodi:Vindija:-
trajno mlijeko, 2,8% m.m., pakiranje:
1 L, s rokom valjanosti: 03.07.2013.-
UHT (homogenizirano i sterilizirano)
mlijeko 2,8% m.m., pakiranje: 1 L, s
rokom valjanosti: 24. i 31.05.2013.
Dukat:- trajno mlijeko
2,8% m.m., pakiranje 0,5 L, s rokom
valjanosti:. 24.06.2013.
- trajno
mlijeko „Lagano jutro“ 2,8% m.m.,
pakiranje 1L, s rokom valjanosti:
25.04.2013.
Kratkotrajno mlijeko je u redu, ne valja samo ono što su u mljekari obradili da bi mu produžili rok trajanja.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
da, i mala je vjerojatnost da bi baš dvije "konkurentske" mljekare imale problem baš s istim tipom mlijeka (2.8 % mm), baš približnog roka trajanja...a slučajnosti ne postoje...ili je moguće da jedan veeeliki domaći proizvođač prodaje u obje mljekare?
...veeeeeeeeeeeeeeeelllllliiiiiiiiiiiikkkkkkkiiiiiiiiii......
 

Najnoviji postovi

Na vrh