• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
a kod nas se više nema šta prodati jer više nitko ni nema krave tu u selu..mi još nećemo prodavati..imam jednu,dvije za izlučenje ,nemogu već dugo ostati stelne al sve pripuštamo i sve ženske telce ostavljamo..iako je zarada jednaka nuli još se krpa nekako i nada se boljim vremenima..:finga:
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Prodali smo dvije prije tjedan dana, pripustili junice...vidjet ćemo u kom će smjeru sve to krenuti...od nečega se mora živjeti.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Da nije teško,teško je i sam sam u takvoj situaciji da bi išao sve prodati.Treba malo sačekati ako se ikako može ma mora doći bolje vrijeme kad tad, uvijek je poslje kiše došlo sunce.
A ovi lešinari šverceri jedva čekaju da netko nešto prodaje i onda ucjenjuju.
Ja sam prije tri godine praktički kreno od nule i danas sam došao do toga da u štali imam 15 komada što čega i ako to prodam šta onda a težak je put kad krećeš od nule.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ljudi kakva situacija sa prodajom krava,svi nešto naveliko prodaju ali dali je to baš tako,jer tko nema kredita još nekako bude radio ali tko je pod kreditom ne znam,ja planiram ovaj mjesec jednu križanku pod bat i jednu stelnu ako netko bude trebao,nije neka velika dojilja ali vidjet čemo,sad od prolječa budemo pripustili 4 komada pa dokle dotle,kad se ne može samo tako nešto pokrenuti drugo bez kvalitetnog novca

Stoku može prodavati onaj ko nema kredita a onaj ko ima kredite odakle će ih vraćati ako rasproda krave.
Ja za sad prodajem samo junice jer nemam više mjesta u štali a krave su sve mlade pa mi za sad ne treba toliki podmladak.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
opet nalazi iz Križevaca bez navedene cijene za jedinicu masti i bjelančevina. dokle će to tako? jel ista cijena sad za studeni ko za listopad? jel zna itko išta o cijeni i njenom formiranju?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
opet nalazi iz Križevaca bez navedene cijene za jedinicu masti i bjelančevina. dokle će to tako? jel ista cijena sad za studeni ko za listopad? jel zna itko išta o cijeni i njenom formiranju?

stvarno se nezna za tu cjenu..nama javila terenka da će biti plaćeno 2.41.:madmana:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
gule dok imaju koga ali sve manje nas sa kožom,mnogi su skalp več ostavili i sad kako dalje
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
gule dok imaju koga ali sve manje nas sa kožom,mnogi su skalp več ostavili i sad kako dalje
činjenica je da je demokracija..ko neželi nek sve rasproda...pa ima mlijeka ko u priči..boli lactalis briga za nas sitne kad su dali za dukat toliko koliko imaju dnevnu zaradu u svom koncernu..dukat je njima samo uvozno izvozni broj,a proizvodnja nebitna...:madmana:
 
M

MOCO

Guest
jel to cijena za standardnu kvalitetu ili je to ono što ćeš ti dobit za tvoju litru?
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
jel to cijena za standardnu kvalitetu ili je to ono što ćeš ti dobit za tvoju litru?
to ćemo mi dobiti za litru a valjda je to za standard kvalitetu jer su parametri uredu..navodno je samo tvornička premija otišla sa 5 na 15 lipa i nešt je malo osnovna cjena otišla gore..kad nikad ništ neznaju kad ih se pita:madmana:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jako zabrinjavajući članak ali ima i onaj o opetovanom padu otkupa mljeka u Hrvatskoj,bog zna kad bude to stalo,valjda dok mi mali propadnemo
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali je netko danas slušao poljoprivrednu emisiju ujutro na radiju,kako taj lažovina sam sebi jedno te isto govori,mislim da je netko rekao koliko hrvatska gubi u proračunu sa ovim smanjenjem otkupa,mislim da je rečena velika cifra a ovaj se..nja opet da ministarstvo poljoprivrede nije prava adresa za riješavanje cijene mljeka,žao mi što nisam na vrijeme slušao
 

Najnoviji postovi

Na vrh