• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Premije za mlijeko se ukidaju od 2015 god. , više neće bit po litri nego navodno po grlu???
Jel ko zna kako će to bit riješeno i hoće uopće bit išta il ništa???
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
ovih par dana svi kukaju da im je mlijeko plaćeno 1.50 kn,jel to svuda tako ili samo u šoru?Ja za svoje ne znam jer nisam još dobio račun
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Za koji mjesec?
Obracun dolazi oko 20.-tog u mjesecu za prethodni mjesec i za 12. 2014 nam je bilo placeno 2,48 kn
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Za prvi valjda,svi dižu paniku a ne znaju o čemu se radi.Meni je za 12.2014 bilo 2.63 kn pa mi sad kažu susjedi bit će ti 1.50.Ovi svi prodaju Zdenki a ja sam u Belju
 

ErnestC

Novi član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
6
Kako smanjiti broj somatskih stanica ? A da to nije veterinarsko liječenje, da li ima tko iskustava mozda promjena hrane ili nekakav dodatak prehrani.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Jel koristis ikakvi premix?
To sto ti je kolega predlozio bude ti pomoglo,ali ja bi ti to ostavio kao zadnju mjeru jel je cjena paprena.

Trebalo bi izbalansirati obrok i povecati kolicinu vitamina.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Pa jel se ne pojavljivaju somatske prilikom upale vimena?
Mi nemamo s tim bas problema, ali nekad se vime znalo upaliti, i to samo zato ako se nije rucno izdajalo poslije muzilice..
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Pojava somatskih ne mora biti samo problem muznje vec i hranidbe..
Ajde ako koja dobije upalu ako nisi pazio prilikom muznje ili je sklona tomu,ali ako se javi povecane ss kod svih krava onda nesto ne stima..
Ja sam jednom koristio gore preporuceni proizvod SME bovi top iz nekih drugih razloga,nisam imao problema s somatskim ali mogu posvjedociti da su se i one spustile,ne sad da su pale duplo,ali nesto jesu..
 

jesse

Član
Tu od
15 Lip 2014
Poruka
157
Najjeftinije i najbolje je ZEOLIT:A korist je višestruka jer veže sve mikotoksine i otrove iz hrane pa nema problema ni sa reprodukcijom ni sa somatskima,a iskoristivost obroka je veća.I bilo bi dobro da koristiš neko od sredstava za zaštitu vimena poslije mužnje,i naravno temeljita mužnja i čisto ležište
 

ErnestC

Novi član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
6
Imam prosjek 550.000 ss, jedu sjeno, kukuruzni srot i kukuruz u klipu, sve moj proizvod :) Cudo kako mi jos nije dosla zabrana.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Danas citam u nasim zupanijskim novinama o ukidanju mlijecnih kvota 31.3. i jedan stocar tu iz obliznjega mjesta sa 35 muznih krava kaze da je osuden na propast zbog toga..
Jos pise da tko ne bude imao 100 krava jednostavno ne bude rentabilan i da moze staviti kljuc u bravu..
Pa majku mu onda u nasoj cijeloj okolici bude nestalo krava, a kaj bude tek s nama koji imamo do 10 kom stoke..
Pa zasto malomu, vrijednomu covjeku nedaju da zivi od svojeg rada, nego ga na silu hoce unistiti?
Zasto bi ja imao 100 komada ako mi je dobro i s 10?
Prokleta gamad, stoka, marva, koja to radi..
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
E upravo zato jer ti je do sad bilo dobro a da imaš 100 komada onda bi tek videl koliko ti je sad dobro,ali nekome ne odgovara da je poljoprivredniku i radniku dobro upravo suprotno njima odgova da smo mi za njih samo kmetovi i ovce za plačanje skupih kredita.POZDRAV
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Na našem terenu je Zdenka skinula cijenu mlijeka,nedaju više tvorničku premiju,dva sela od mene pojedinci koji su imali svoje laktofrize prelaze u Dukat,mada sumnjam da bude dugo sreće,jer ovo ukidanje kvota bude još jedna prilika da mljekare ucjenjuju ljude ,samo što su ljudi gotovi i tako da i ovi što nisu pod kreditom više teško rade.Svaki dan ekipa iz Pašijana traži i odvozi krave,ako nastave takvim tempom do proljeća budu ovi u agenciji imali puno manje posla .Što se tiče velikih,oni su u većini pod jarmom banaka do kraja života,evo čuli ste prije dva tjedna da Šolčić radi štalu za 400 komada krava,ima jedno 3-4 štale ali ova bude sva automatizirana,cijena prava sitnica,blizu 30 miliona kuna,ali što je to za njegove zaštitnike koji su mu omogućili da je sada dobio oko 200 hektara zemlje a ostali poljoprivrednici iz tog kraja su debelo prevareni.A ove priče da mali ne budu konkurentni neka si stave na vrata ministarstva,dok god Dalmacija bude trebala debelih telića za platu bude se živjelo,mljekare neka kupuju kvalitetu iz uvoza,preživjet ćemo mi,jer ja osobno nemam namjeru više dizati kredit da sutra poteče med i mlijeko u ovoj našoj poljoprivredi.
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Evo jutoros i meni stigla lista za mljeko za siječanj pa vidim da na listi nema više tvorničke premije. Imao sam 0ko 1500l a nekad je za tu količinu davao po 0,20 lipa po litri.
Mljekara Runolist.
 

braco

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
60
prodajem krave za domacinstvo, za sve informacije nazovite na 0981399144.
Krave prodajemo jer ih nema tko hranit jer smo svi se uspjeli zaposlit i sada su nam samo na teret
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas stigla analiza. mm. prošli mjesec bila 4.27 i tako u zadnje vrijeme se kreće, od 4.20 do 4.27, ali toliko mi nema malu mliječnu mast niti jedna krava, no to nije bitno. ovaj mjesec na prvome uzorku 4.36, a drugi puta 5.71, a prosjek 4.20. Da mi je samo znati taj tko računa koliko je on imao iz matematike, jer unazad godinu dana da gledaju mm. ne bi smjela biti manja od 4.60 minimalno. Ali eto pljačkaju nas na ''pošten'' način.
 

Najnoviji postovi

Na vrh