• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
ako vam ja mm preko 5 onda vam je uzorak nesukladen, i gledi se po prošlim uzorcima kak njima paše niakvi prosjek
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Pitanje za mljekare,koliki bude postotak gašenja proizvođača mlijeka,ovo sranje sada oko Belja,Dukat skinuo cijenu 20 lipa,sada bude još mogao bolje hebati nas male,a svi drugi se budu ravnali prema njemu,a jučer negdje izašao podatak da još minimalno ide mlijeko 30 lipa dolje:fiery::fiery::fiery:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Nas sve vise j**u s ovim probama za mlijeko i tim glupostima..
Sad zadnji nalaz iz Krizevaca, jedno ispitivanje 1.340.000 mikroorganizama, drugi nalaz 30.000 mikroorganizama, za sad je jos prvi razred, ali iduci mjesec je sigurno drugi..
I tak nas par ljudi, svaki mjesec drugi nagrabusi..
Ljudi se bune i velike su sanse da do nove godine ne bude vise sabiralista u selu, a sad nas ima bogcevih 13..
 

ErnestC

Novi član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
6
Dukat od prvog ovog mjeseca vise ne otkupljuje mlijeko od kuce do kuce u zapadnom brodskom posavlju i pleternickom kraju sto je radila jedna obitelj 30 godina. Napravili su sabiraliste al ionako malen broj proizvodaca mlijeka ce se smanjiti. Ljudima se ne isplati voziti u trece selo mlijeko. Tako da je ovo samo jos jedan cavao u lijes mljekara.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ma gamad, sve je to unaprijed proračunato i dogovoreno samo da se smanji broj mljekara i da se sve više uvozi smeće izvana. Ali najgore mi je kad kažu da pada cijena mlijeka jer se povećala količina, a ako se ne varam mi ne možemo pokriti ni svoje potrebe za mlijekom pa kakvo je to onda povećanje???? Ajde da imamo za svoje potrebe pa prebacimo količinu i tu je realno onda povećanje, a ne ovako. Inače ne bavim se mljekarstvom, više sam hobi poljoprivrednik, ali nekad davno jesu djed i baka i odrastao sam na selu i to me uvijek privlačilo ali sad kad pogledam kakvo je stanje i šta se sve dešava jednostavno nemam riječi, muka mi je.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Ima li ovdje Vindijinih kooperanata? Kako su sa placanjem, dali se kaj popravila situacija? Kod nas KIM jucer zatvorio mljekaru u krugu 30 km se ne otkupljuje mlijeko. Rekli su iz vindije da bi ga otkupljivali pa ako ima tko iskustva kakvi su oni bio bih zahvalan.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Vindija je kod nas htjela otkupljivati prije otprilike 4 mj., a danas vise nisu zainteresirani.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas nam cijelo sabiralište dobilo opomenu,sada budemo vidjeli dokle nas budu držali da nas otkantaju:mur::mur:
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Opomenu za kaj?
Sto se tice vindije oni su poceli opako stucati i naopak se spominati od ove godine.
 

thor666

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
4
Evo kod nas u podravini unazad 3-4 mjeseca veliki broj mljekara završio u 2 razredu po kvaliteti mlijeka iako se u proizvodnji nije ništa mjenjalo to znam za nas.Nakon tri mjeseca dobili zabranu za isporuku od 6 nas petorica pod zabranom.Radi čega jednostavno ne izjave te mljekarske kuće da im je cilj uništiti nas male proizvođače i da su na strani kapitala i nije im cilj zaštita domaće proizvodnje nego zaštita proizvodnje zemlje iz koje je vlasnik mljekare ovdje govorim o francuskoj .Ako se to ne uspije riješiti e onda jedini način je educiranje potrošača o tome što kupuju na policama trgovina i koliko mljekarska industrija zagađuje okolinu -svaka krava zagađuje više nego automobil...Neznam jel slučajno ali unutar tih tri mjeseca je dopušten i uvoz iz bosne mlijeka ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Evo i mi dobili zabranu nosenja, 3. mjesec drugi razred..
Stalno se sve isto radi, npr jedno ispitivanje 8000 mikroorganizama, zapar dana drugo ispitivanje 500000 mikroorganizama.
Ne znam vise sta napraviti, ako vec ne trebaju nase mlijeko nek lijepo zatvore sabirno mjesto i gotovo, a ne nas tako muciti, zivci tu vrlo brzo stradaju i mogu se svakakve gluposti dogoditi..
 

ErnestC

Novi član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
6
Ja sam dobio zabranu zbog povišenih somatskih stanica, a bas zadnja dva mjeseca uspio to stabilizirat i da sam dobio jos jedan mjesec rezultate mozda bio uspio uci ispod 400.000. Mikroorganizmi također divljaju nekad budu 10.000 a nekad 3.000.000 u istom mjesecu sto je gotovo nevjerovatno. Mnogi se zale na laboratorij, kako je moguce da tri mjeseca zaredom imas po jedan uzorak od 105.000 mikroorganizama. Nema tu partnerstva, kao da smo neprijatelji mljekarama i laboratoriju. Ja više ne predajem mlijeko dosta je stresa i strepnje :8):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
I ja budem probal da rasprodamo krave do iduce godine i budemo probali malo s tovom, ako i to ne bude islo, nece vise biti goveda u nasem dvoristu, a moji zadnjih 100 godina hrane stoku, i sad nas bas sile da sve razrajtamo, hvala Bogu sto nemamo kredita, propali bi u momentu..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kod nas u selu je bilo sabirno mjesto do 1.10. Bilo je nas 7, sad je ostalo nas troje koji imamo više mlijeka. A navodno da je zatvoreno zbog m.o. u laktofrizu(loše opran laktofriz). A do kad će mo nas trojica ne znam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam bio 2 mj zaredom u ll. razredu, ali evo sad nazad u l. razred...sve je to igra labaratorija, jer očigledne su neke stvari koje se događaju, to več i mala djeca znaju.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Izgeda da je ista situacija u cijeloj RH. Nama je svaki uzorak drugačiji kao da ga uzimaju svaki puta iz drugog laktofriza. Mi smo u selu jedini koji trenutno predajemo mlijeko (imamo15-ak krava). Prije mjesec dana je iscurio plin iz laktofriza tokom noći pa se 200-tinjak litara ukislo i morali smo to baciti. Došao je majstor, zakrpio mjesto gdje je curilo, napunio i nakon 2 dana procurilo na drugom mjestu; opet 200l bačeno.
Danas smo sjeli i kad malo sagledaš situaciju ne preostaje nam ništa nego da se sve rasproda pa neka nam je sa srećom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh