• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
15-15-15 nekad bio ok 45-47 kn (50 kg) pa na64-67 pa 87-92kn pa107-115kn
Plava nafta 2,4kn
Vrečica kukuruza 25000 zrna oko 150 kn
Porez na polj proizvode mislim 5% ovo ne neka isprave ako sam u krivu!
O čemu mi ovdje To je bil poticaj jednak za sve

Plavu sam prije 2 tjedna kupio po 2.8 sa PDV
To su bile cjene davnih dana dok je Bog hodao po zemlji
Sve su to nama krive naše drage vlasti koje nas vuku za nos
Glavni problem je kaj smo razjedinjeni i kad je bio prosvjed u Zagrebu onda su nas mljekari izdali jel su si oni tada najbolje ispregovarali a ratari su tad najgore prošli... Poljoprivrednici nemaju dobru udrugu koja bi imala svoju jačinu nego svaka općina ima svoju jel se svima hoće biti sef u svom selu
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Mljekari su si tako dobo ispegovarali da ih 4god. poslje prosvijeda ima duplo manje :icon_hang:
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Aj da vidim ratare kad je pšenica zrela za žetvu zašto ju ne ostave na polju još mjesec dana dok ne dogovore bolju cijenu. Mlijeko se muze svaki dan i u krave se ulaže svaki dan. Proizvođači mlijeka ne mogu prosvjedovati mjesecima. Između brze propasti i spore propasti odabrali ovu drugu.

A ovo raspravljanje o cijenama sjetve vam je u najmanju ruku bedasto da se prosto izrazim. Raditi usporedbe s vremenom prije 2000 i sada nema smisle. Ako smo realni trošak(ulaganje po ha) proizvodnje kukuruza će u 2016. biti na razini 2015., možda čak koji postotak niža zbog povoljne cijene goriva koja će se barem do polovice godine držati ispod 3,5kn a do polovice trećeg mjeseca i ispod 2,90kn (od idućeg utorka, koristite mingo aplikaciju i upamtite da vam je na ininim benzinskim postajama gorivo najskuplje a najjeftinije barem kod mene na ktc-ovim).

Ako ćemo pričati o cijenama najbolje je da potražimo račune iz proteklih cca 4-5 godina i vidjeti ćete da su sjetve 2012 i 2013 bile skuplje po pitanju ulaganja po jedinici površine nego li 2014 i 2015, a taj trend će se nastaviti i u 2016.

Mislim da su glavni problem niske otkupne cijene ratarskih kultura i loši prinosi zbog vremenski nepogoda. Cijene bi bile bolje da poljoprivrednici nisu toliko razjedinjeni i da stočarstvo nije devastirano.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
I opet smanjenje cijene mlijeka... pa dokle vise ???
Dal uopce vise sve skupa ima smisla... radit 365 dana u godini bez vikenda,sveca i odmora a zauzvrat stvarat minus i tonut sve dublje ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ljudi moji, gotovo je, ja budem probal nesto malo ove godine s povrcem i ako to krene dobro, odu krave..
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Ja sam evo danas dobio listu mljeka za prvi mjesec i ostao kraći za 45 lipa po litri nego što je dosad.
1 razred
mm 4,3
bjel 3,65
cijena 2,34kn
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Prije par minuta sam gledal vijesti i čujem da je cijena mlijeka pala i da je litra uvoznog skuplja nego od naših proizvođača. Suvišno je pitanje - tko je tu lud ? Suvišno je pitanje i - Do kad će to trajati ? Ma... kod nas u Croatiji su sve suvišna pitanja osim - Čiji je tata bil Ujo , a čiji Partizan :mur:
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Nažalos, nije ti dobra informacija, u Hungaryij ti je cijena 25,07 eura za 100 kg,tak da to nije zadnje pojeftinjeneje.
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Mislim da im je sad stvarno cilj da unište gospodarstva,tj mljekarstvo u hrv.
Zašto bi imali svoj proizvod kad možemo uvesti izvana hehe:mur:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ljudi, jel su dosli obracuni za veljacu?
Ovo stvarno vise nije normalno, za 4.3 m.m i 3.5 bj platili su mi 1,90 kn/l..
Za 25 lipa su platili manje nego za sijecanj s istom kvalitetom mlijeka.
Jos je jedino u nasem selu mljekara u krugu 20 km i izgleda da budu i nas dokrajcili, ljudi su jednostavno razocarani i totalno psihicki unisteni..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Upravo na Tv-u govore o domaćem mljekarstvu. Želudac mi se već okreće od ovih laprdanja.... Mi bi trebali morati ..... I tak već godinama
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ne pratim bas ovu temu ali ovo je prestrasno! Decki morate naci nacin kak doprijeti do krajnjeg kupca i direktno mu prodati mlijeko. Kod nas je na mljekomatu litra 6 kuna i covjek svakim danom sve više prodaje.
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
i ja danas čujem u vijestima spominju neku smanjenu cijenu na 2.5 kn. :icon_scratch: i sad vidim da su prosvjedi dobro donjeli nekima pogotovo organizatorima a ja mali proizvođač imam u laktaciji 15-17 krava godišnje isporučim u dukat 85 t i nisam prošao zadnjih 5 mj. 1.85 kn. i to što je 1. raz. a da nije :icon_pray: Mljekare jednostavno netrebaju naše mlijeko i probleme sa koperantima zato će prvo odbaciti male a kasnije malo veće a kad to ućine mogu uvoziti mlijeko jer mlijeko je vječna potreba i zarada
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Pa jako teško je doći do krajnjega kupca. Svi vole tetrapak, u susjedstvu imam osoba koje govore kako piju 3-4l mlijeka, ali neće od mene da se ja ne bi obogatio, u susjedstvo prodajem po 4kn, a dalje po 5kn, svako jutro se vozi do grada i dostavlja na kućnu adresu već 20godina, teško je naći nove mušterije. U Dukat predajem onaj višak što mi ostane, a to je često i 2-3 puta veća količina od ove što vako prodam. Najsretniji bi bio kada bi sve mogao ovako prodati.
 
Na vrh