• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ljudi, jel su dosli obracuni za veljacu?
Ovo stvarno vise nije normalno, za 4.3 m.m i 3.5 bj platili su mi 1,90 kn/l..
Za 25 lipa su platili manje nego za sijecanj s istom kvalitetom mlijeka.
Jos je jedino u nasem selu mljekara u krugu 20 km i izgleda da budu i nas dokrajcili, ljudi su jednostavno razocarani i totalno psihicki unisteni..
Vindiji predajes? I meni kad dodje obračun budem cijenu napisao.. Prvi mjesec je bio relativno dobro plaćen.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Ja mislim da on Dukatu. I ja ću napisati tugu i jad, obično 20-tog dođe obračun.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Došlo danas, za 4,3mm i 3,6bj, plačeno 2.09 kn, točno 20 lipa manje nego za 1. mjesec.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Vindiji predajes? I meni kad dodje obračun budem cijenu napisao.. Prvi mjesec je bio relativno dobro plaćen.

Dukatu..

Ne znam kako pronaci krajnjeg kupca, i mi nesto malo prodamo na kucnom pragu, ali to je sitnica, i to po 4 kn, a vec u ducanu kod nas ima po 2.99, a kako ljudi nemaju novaca naravno da bude otisao u ducan po ovo jeftinije, al onda dok hoce ispeci palacinke ili tako nesto onda se sjeti mene i mojeg mlijeka s 4,3 mlijecne masti..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Ja isto tek nekih par l prodam direktno kupcu, većina toga ide Vindiji, 250l je neki godišnji prosjek..
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
:pravo domace mlijeko i ako ga ostavis na sobnoj temperaturi 3-4 dana neces izgubit nista... dobit ces vrhnje i svjezi sir :icon_thumright:
To i je razlika izmedju domaceg i kupovnog sto ovo kupovno moze i mjesec dana stajat a da ostane u prvotnom stanju :icon_hang:
E sad kolko je to uopce mlijeko,koje sve procese prolaz,i kakve dodatke ima u njemu to je vec pitanje ??? confused::
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Tak jasno da to kupovno može stajati dugo kad je pofarbana vodica.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,448
Meni je plaćen 2.11kn s tim da mi je masnoća za veljaču malo manja, 4.20mm.
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
E izgleda da će Milan zatvoriti prije nego se nada. Moji doma dobili obavjest, vindija snizila cijenu mlijeka drugi put ovo godine, sad jos za odprilike 15 l po kg, ali i premiju za 0,08 l/l(reze na pola). meni sada ispada 2,21 lipu za kg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
To se bude standardno malo srezalo,kako to več rade naši birokrati,trebalo bi biti oko 160 eura po kravi,ALI je to TREBALO jako opširan pojam,danas došao obračun ,cijelih 1,82 kn,živjela demokracija,tko za nju glasovao neka baci žlicu
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Pa to nije ništ, izracunal sam da ove godine do 4 mj, svaki mjeseca sam igubio 2500 kn , a od četvrtog mj. jos 2500, znaci jednu dobru placu . a imam 20 krava
 
Na vrh