• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ja s zadnjim smanjenjem gubim 10000kn/mj, ali da stvar bude gora vjerojatno da bude isla cijena dolje za nekih 10lipa..
Dukat je polako poceo zatvarati seoska sabiralista i male robne proizvodace..
 

thor666

Novi član
Tu od
10 Velj 2014
Poruka
4
eto cilj im je uništiti mljekarski sektor jer uvoze po damping cijeni ,ljudi krpaju tovom bikova ove minuse od mljekarstva a kad rasprodamo krave bit će a već je da nemaš otkud kupiti muško tele.Pojedinci okolo mene uvoze telad iz rumunjske,mađarske,austrije,češke ali i sami znaju da to neće dugo ići .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kak stojite s cijenom mlijeka u zadnje vrijeme?
Nama za 9 mj placeno 1.71 kn, prvi razred, to vise nije normalno..
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Intersantno, cijena mlijeka u dućanu od 5 kn pa na više. Prouizvodnja u eu pala ispod prošlogodišnje mjesečne količine. Sad smo se naučili proizvoditi jeftino mlijeko pa kaj nas budu sad kvarili.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Kaj bude sad s ovim pdv koji raste na mlijeko sa 5 na 12 %, sad budemo morali 12 % uplacivati u proracun?
Ili bude to samo u trgovinama vrijedilo?
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Ako si u sustavu PDV-a a premda najavljuju smanjenje PDV-a na stočnu hranu i repromaterijal imati ćeš jako malo povrata poreza, tj. može se desiti da ćeš biti dužan platiti porez.(desiti će se da ako si u sustavu PDV-a a neku robu kupuješ bez računa-> na crno, da ćeš imati pozitvnu razliku više primimljenog od plačenog poreza->ali uz ovakvu cijenu mlijeka ne vjerujem)

Ako nisi u sustavu PDV-a sve će ostati isto samo bi se trebali smanjiti ulazni troškovi ako trgovci ne dignu cijene.

PS. povečenje PDV-a na mlijeko u konačnici plaća kupac u trgovini
 
Posljednje uređivanje:

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
odkada su stavili 5% pdv na mlijeko ,dukat je odmah smanjio otkupnu cjenu za 5 % tak da su nam plačali isto kao i prije pdv_a samo sad sa pdv-om ,tak će i sada napraviti 7% dole a sa pdv isto. A najavili su da za 10 mj. mlijeko ide gore 10 lipa do kraja godine još 5 lipa barem su meni tako rekli:icon_scratch: a na kraju se pokazuje da su sve znali i da će ipak biti u njihovu korist, tak da će to biti još jedan udar na nas manje proizvođaće mlijeka u sustavu PDV-a ,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kaj je to porasla cijena mlijeka??

Ja dobio 2,30kn za 12. mj, a parametri nisu još u samom vrhu maksimalne granice, znači ima prostora za još par lipa gore.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dukatovci, jeste li dobili ovo?



Nije mi jasno kaj im to sad treba, za ovu kopiju riješenja treba ići u agenciju, a za ovaj dokaz na banku??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dobili na znanje ,samo nisu nam pokazani novi ugovori,garant je neka kvaka u pitanju
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Nama daju ugovore da pročitamo na punktu. Nema kopiranja ni nošenja ugovora doma. MULJAŽA Još nisam pročitao ali budem.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Pa jel nemate mobitele ili kakovu drugu tehniku da ga poslikate i objavite tak da se vidi što spremaju!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne, krivo ste shvatili.
Ugovori još nisu stiglu, stižu kroz tjedan dana, a u međuvremenu nam je data ova obavjest da im skupimo te podatke prije potpisivanja ugovora.

Zato sam ja pitao jeste li dobili i vi tu obavjet, dali se mora ići u banku i u agenciju po nove papire ili vrede i ovi stari koje imam doma?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Danas doslo iz vindije 2,36 kn
4,3mm 3,8b
uzorci nesukladni jer su mm i proteini previsoki.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Danas doslo iz vindije 2,36 kn
4,3mm 3,8b
uzorci nesukladni jer su mm i proteini previsoki.

Za informaciju bili u 12 mjesecu u austriji na velesajmu u Velsu i na jednom imanju sa novom stalom za otprilike 60 muznih krava i 30-40 bikova i kaže vlasnik da njima plate sve parametre za mlijeko.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ova tema je izgleda zamrla.
Jel vas ima jos koji predajete mlijeko nekoj mljekari?
Ja ne predajem vec godinu i pol.
Koliko je uopce placena sada cijena mlijeka i jel jos zezaju s onim mikroorganizmima, razredima mlijeka i ostalim glupostima?
 
Na vrh