• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Lazi,lazi,lazi me... cijena mlijeka

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kak su ona "uha" na dnu tetrapaka savijena,ona se odvrnu prema van i onda su brojevi od 1 do 5 čini mi se i koji broj nedostaje tolko puta je mlijeko prokuhavano.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ta priča je bila neki dan na TV-u na GALILEU --navodno neistinita tvrdnja .:scratch
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Kak su ona "uha" na dnu tetrapaka savijena,ona se odvrnu prema van i onda su brojevi od 1 do 5 čini mi se i koji broj nedostaje tolko puta je mlijeko prokuhavano.

meni ti brojevi idu i do sedam, znaci da je to mlijeko 7 puta prokuhano??
 
I

ihorzic

Guest
strašno ne mogu vjerovati , sad ste mi dali nevjerovatnu vijest.
neznam samo jel to vredi i za prah
 

markotk

Član
Tu od
30 Stu 2010
Poruka
128
kolko sam ja skuzil, mlijeko prolazi kroz razne procese, npr za jogurt, sir, vrhnje i onda ti brojevi znace kolko se puta prokuhavalo. malo sam po netu iskal o tome al sad citam na nekim stranicama da nije istina a na nekim da je istina.
 
I

ihorzic

Guest
ma sigurno su izvukli van sve ,...

ima jedna priča koja je kružila prije nekoliko godina - kad su uveli klase.
Navodno je jedan sabirać popizdio sa mikroorganizmima i iz revolta poslao na analizu mlijeko njihovo ali svježe.

Nakon dobivenog nalaza bilo je mikro organizama milion i nešto i dobio zabranu mjesec dana zbog vode u mlijeku.

Drugu sam priču čuo kako je drugi sabirač poslao svoje mlijeko za pet ljudi kojima sabire i sebi.
Rezultat : Od prve klase do zabrane .

Svima različito.

Eto krade Mljekara , kradu labaratoriji , neda Država poticaje i onda kažu ludi seljaci štrajkuju.

Meni je večeras Šolčić bio pre blag na TV i nije se trebao ispričavati nikomu.
Trebao je pojačati tenzije i nek vidi narod Seljačku bijedu i Državnu sramotu.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
kad kupite mlijeko u ducanu, mozetre vidjeti koliko je puta bilo mlijeko prokuhano. na mjestu otvaranja tetrapaka gdje otrgnete karton ako ga pazljivo odvrnete s unutarnje strane piseju brojke npr 1 2 3 4 5. to znaci da je mlijeko bilo 5 puta iskoristeno i prokuhano prije nego je pakirano u tetrapak. ti brojevi kad su akcije mogu se penjati i do 10. tak da na kraju krajni potrošači kupuju bolje receno bjelu vodu.
kolko sam ja skuzil, mlijeko prolazi kroz razne procese, npr za jogurt, sir, vrhnje i onda ti brojevi znace kolko se puta prokuhavalo. malo sam po netu iskal o tome al sad citam na nekim stranicama da nije istina a na nekim da je istina.
Uzmi ti mlijeko pa ga 5 puta prokuhaj na 190°C kako navodi taj tekst i javi što si dobio :mrgreen:
Da ne idemo u off u ovoj temi ima tema o ovome na forumu pa tamo piši
kradu labaratoriji
Misliš na središnji laboratorij u Križevcima :scratch Teško izvedilo, zapravo nemoguće ;)
 
I

ihorzic

Guest
zašto nemoguće , nemam razloga da ne vjerujem s obzirom kaj se sve dela
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
je i meni su uplatili za 1 mj. za drugu klasu oko 1,6kn, sad sam podmirio kredite ,još malo sfalilo za Hypo a budu dobili kad se nešto proda,:partyman: a meni sad :madmana: ali utjeha da je jedna rata manje,samo da još prođe 9 mj.da ne moram vratiti PDV za traktor ,bude nastao mir barem za mene:gitarist::gitarist:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Kolege, imam pitanje u vezi mlijeka. zanima me koliko krava pojede dnevno hrane, ovisno o proizvodnji? npr ako daje 20l, pojede xxkg, ako daje 30l yykg?
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
zašto nemoguće , nemam razloga da ne vjerujem s obzirom kaj se sve dela
izvadivo je itekak jer dobivene analize se ručno unose kolko ja znam
Sanjajte, bio u njemu par puta, djelatnici profesionalni, upoznat sa cijelim sustavom ispitivanja ;)
Međunarodni certifikati su rigorozni što se tiće kontrole ispitivanja i mogućeg varanja, a i FOSS aparati su kvaliteta broj 1 ;)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
može biti koji hočemo standard i profesionalizam ali lova je lova,i tu nema rasprave jer oni rade za mljekare a ne za seljaka,najbolji su primjer neadekvatni transport pojedinih uzoraka do laboratorija jer zna proći i više od 2 dana da stignu od proizvođača do ispitivanja,sad če netko reći da je uzorak zaštićen sa konzervansom u flašici ,je ali ponekad se desi da u ponekima ga i nema ,pa dali je dovoljno stisnut čep ,a raznorazni hodnici gdje se ponekad sabiru svi uzorci i onda idu u SLKM,nema nama sreče sa našim mljekarama u jednom određenom vremenu,mora nas još odustati trečina pa onda bude morala nastati tržišna borba između mljekara za svaku litru a o cijeni u našem okruženju da ne pričamo jer i njihovo mljeko je tu negdje po cijeni a žnj klasa ide u HR uz blagoslov vlade i velikih šefova,samo tu bude velikih problema jer veliki stočari su pojačali proizvodnju mljeka po laktaciji u zadnjih nekoliko godina i više nego duplo i šta sad oni više mogu uraditi da im proizvodnja bude rentabilna ako repromaterijal raste svaku godinu u dvocifrenom postotku a naj zgodnije što i mljekarske kuče znadu da je u cijeni sirovog mljeka 70% trošak hranidbe i šta onda nama ostaje ,tko može nešto drugo ugasiti proizvodnju ,a veliki da smanje proizvodnju da imaju manji trošak ishrane i da smanje komplet sve za 25%,e onda bi se vidjelo šta bi se desilo,vjerojatno ništa ali čovijek je toliko jadan na sebe i ljut na neke da mu polako počinje kuhati iz nutra i svakim danom se osječa sve gore
 
I

ihorzic

Guest
hvala Bogu da sjedaju - samo da nas ne začepe sa malo milostinje pa da odustanemo,..
 
Z

zemlja

Guest
Mlijeko - 10kn litra

Jedna stara, opet aktualna tema - MLIJEKO

Da trošim mlijeko i mliječne proizvode, uvijek bi prije dao 10kn za litru prirodnog mlijeka umjesto tvorničkog bučkuriša
Posebno ako se radi o životinjama koje vani pasu i nisu na kemijama
Ma za takvo bi dao i puno više

Siguran sam da bi svi dali 10kn za litru pravog mlijeka!

Zašto se seljaci smrzavaju na cesti zbog nekoliko lipa kada mogu organizirati zajedničku distribuciju i prodavati mlijeko po 10kn???!!!!

S kime od njih razgovarati o tome?
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Mozda si ovo mogao napisat u temu prosvjedi al nema veze

Osobno bi prije platio 10kn/L mlijeka nego litru dizela po istoj cijeni ili nek kostaju isto korigiranje cijena svaka 2 tjedna pa da vidimo dokle tako
 

Najnoviji postovi

Na vrh