• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Legalizacija objekata

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Ne se žuriti sa legalizacijom...dok bumo sadili kukuruz onda bumo išli i legalizirati...:gitarist:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Zanima me jedna stvar kad imaš građevinsku dozvolu za objekt znači plačena je građevinska i dali poslje moraš plačati legalizaciju objekta
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Uz građevinsku treba biti izrađen i projekat Ako je objekat izgrađen po porojektu nemoraš.Ako nije po projektu,moraš legalizirati razliku u kvadratima
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
ja imam saznanja od jednog čovjeka čiji prijatelj radi u minis.graditeljstva i on kaže da netreba baš žuriti sa legalizacijom,navodno je država već dobila lovu namjenjenu za legalizaciju a naši je skurili,i trebaju dobiti još a vjerujte mi državi je u interesu da se što više legalizira što radi uzimanja love za kom.naknadu i hr.vode ali i zato da mogu povlačiti lovu iz fondova za ruralni razvoj..:icon_keel:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...o-odustati-od-roka-niti-sekunde---275235.html

jel se od vas tko odlučio na legalizaciju ili još ćekate - možda neku promjenu zakona,ak se predomisle

Baš sam i aj gledao to večeras na dnevniku. Ja osobno mislim da se nešta bude promjenilo, samo oko mene u susjedstvu većina ima izgrađeno sve i svašta,, a prihodi su, ajmo reći, 1 mirovina na 3 člana, ili ima dosta kućanstava sa 4-5 članova di samo 1 radi... i da hočeš nemožeš jel financije to ne dopuštaju...a ako se krene rušiti kako se najavljuje, tu bude moralo nešta puknuti među ljudima
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja ču prijavit svoje najvjerojatnije negde 4. ili 5. mj., ustvari ni neznam koji dio pratečih objekata nema papira.
Kuća i zgrade vezane uz nju su čiste. Štaglji i stara štala su rađeni prije 1968. tak oda i taj dio se bude rješio.

A da ja pitam. Kaj s objektima koji se budu radili na postoječim temeljima, odnosno na mjesu gdje je stara građevina djelomično srušena i prerađuje se u nešto novo??? To bolje ni ne započimati bez dokumentacije??
kaj s priširivanjem i preuređenjem več postoječih objekata??
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
I ja ču prijavit svoje najvjerojatnije negde 4. ili 5. mj., ustvari ni neznam koji dio pratečih objekata nema papira.
Kuća i zgrade vezane uz nju su čiste. Štaglji i stara štala su rađeni prije 1968. tak oda i taj dio se bude rješio.

A da ja pitam. Kaj s objektima koji se budu radili na postoječim temeljima, odnosno na mjesu gdje je stara građevina djelomično srušena i prerađuje se u nešto novo??? To bolje ni ne započimati bez dokumentacije??
kaj s priširivanjem i preuređenjem več postoječih objekata??

Moj ti je savjet da bez pitanja nadležnih u svom kraju naradiš niš imaju snimke za sve postoječe do snimanja .
U mom kraju se čeka sjednica poglavarstva di če biti neke promjene vezano legalizacije neki jednostavniji objekti če bit jedna tarifa ostali druga i opčenito če navodno spustit cijenu doprinosa...
živi bili pa vidili.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
ja to niš ne kužim...

radila bi kokošinjac drveni, 5x2, bez betonskih temelja, smijem li ga napraviti ili za njega trebam prvo tražiti... nešto...?!
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Ja sam pokrenuo i bili decki, premjerili sve od -do. rade se papiri. Moje selo je oslobodjeno komunalne naknade bilo kakve vrste tako i za objekte. Trebamo platit projekat, slivne vode i upis tj izradu gradj dozvole. Mislim da cew do ljeta sve bit gotovo, mozda i prije.

i koliko te bude negdje izišlo? ak nije tajna
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja isto budem ćeko 5 , 6 mjesec -ak nebude nikakvih promjena bit će red ići u općinu
-još se nisam ništa ni raspitivo, a jel moždaznate šta je sa nastršnicama, znaćibez temelja,ploče stoje samo na tubinzima - jel za to trebaju dozvole
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
ja isto budem ćeko 5 , 6 mjesec -ak nebude nikakvih promjena bit će red ići u općinu
-još se nisam ništa ni raspitivo, a jel moždaznate šta je sa nastršnicama, znaćibez temelja,ploče stoje samo na tubinzima - jel za to trebaju dozvole

nebudem ni ja prije 6 mj, negdje sam pročitao tu samo do 15 m2 netreba, sve ostalo da. Vjerujem i ja da se štošta bude promjenilo do tad
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-a ovo šta je napravljeno poslije 6mj. prošle godine hoće li se i to moći legalizirat ili se mora rušit
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
-a ovo šta je napravljeno poslije 6mj. prošle godine hoće li se i to moći legalizirat ili se mora rušit

to samo nebo zna... Sječam se da je bila ne tako davno neka emisja o toj legalizaciji, i tu je bilo govora da objekti koji se nebudu legalizirali do 30.6, nebudu se rušili i budu se vodili pod nelegalne, te da njihova legalizacija bude skuplja znatnije nego što je sad, ali i to da se ništa neče moći prodavati, nasljeđivati itd na tim česticama dok se to ne riješi sve.. sad, jel zna tko što o tome?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
zasad sve što je napravljeno nakon snimke iz zraka u 2011,se smatra nelegalnom,ali živi bili pa vidjeli,ja ne krečem ove godine 95% jer ne znam gdje naći novce,ono što je rađeno 90 je drveno,kuča,stara kuča,štala i štagalj imaju papire ali ja jednostavno NEMAM ove godine sredstava,u proračunu su neki komadići zemlje koji se ne ispuštaju:icon_weed:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
to samo nebo zna... Sječam se da je bila ne tako davno neka emisja o toj legalizaciji, i tu je bilo govora da objekti koji se nebudu legalizirali do 30.6, nebudu se rušili i budu se vodili pod nelegalne, te da njihova legalizacija bude skuplja znatnije nego što je sad, ali i to da se ništa neče moći prodavati, nasljeđivati itd na tim česticama dok se to ne riješi sve.. sad, jel zna tko što o tome?


to bi mi i pasalo,moro bi napravit još jednu štalicu13x15 isto drvo i tubing,a ako ne ruše - to je dobro,a ovo što se ne more prodat,nasljedit to nema veze,tak i tak ne radim to za prodaju
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
zasad sve što je napravljeno nakon snimke iz zraka u 2011,se smatra nelegalnom,ali živi bili pa vidjeli,ja ne krečem ove godine 95% jer ne znam gdje naći novce,ono što je rađeno 90 je drveno,kuča,stara kuča,štala i štagalj imaju papire ali ja jednostavno NEMAM ove godine sredstava,u proračunu su neki komadići zemlje koji se ne ispuštaju:icon_weed:

a tko ima ajkula love za to u današnje vrijeme, u mom susjedstvu koji i jesu potegnuli legalizaciju, imaju samo komunalne nakndae platiti preko 30 000 kn... a sa prosječnom plačom od 3-3500 kn, manje rata za minimalno jedan kredit, od kud te novce jednostavno stvoriti, ili odkuda plačati još jedan dodatni kredit na tko zna kolko godina... jednostavno tjeraju sve u siromaštvo..
 

Sremsi

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
37
Poštovanje kolege. Ovo je tema o legalizaciji pa vam mogu pomoci. Ja radim legalizacije na podruciju zagreba, velike gorice, petrinje i siska. Cijena je vrlo povoljna ako koga nesto vise zanima ili je zainteresiran neka se javi privatnom porukom.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
to bi mi i pasalo,moro bi napravit još jednu štalicu13x15 isto drvo i tubing,a ako ne ruše - to je dobro,a ovo što se ne more prodat,nasljedit to nema veze,tak i tak ne radim to za prodaju

a gle, to se bude moralno napraviti, ili prije ili kasnije.. možda budu neka bolja vremena da se bude dalo napraviti, a ne sad u največoj krizi i neimaštini...
 

Najnoviji postovi

Na vrh