• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Legalizacija objekata

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
naslijedio sam obiteljsku kuću na selu koja nema građevinsku dozvolu,
e sad mi kažu da je nemogu prepisati ako nije ucrtana u katastru,
s obzirom da je obnavljana poslije rata, postoji opcija da se upiše temeljem
ugovora o obnovi i plana(projekta) obnove objekta, uz to bi trebao i geodetsku skicu
postojećeg stanja. zanima me koliko bi koštala izrada te skice za kuću 10 x 10m,
na dvije etaže ?
 
L

LEGALIZACIJA

Guest
naslijedio sam obiteljsku kuću na selu koja nema građevinsku dozvolu,
e sad mi kažu da je nemogu prepisati ako nije ucrtana u katastru,
s obzirom da je obnavljana poslije rata, postoji opcija da se upiše temeljem
ugovora o obnovi i plana(projekta) obnove objekta, uz to bi trebao i geodetsku skicu
postojećeg stanja. zanima me koliko bi koštala izrada te skice za kuću 10 x 10m,
na dvije etaže ?


pozdrav
pa geodeti su poprilicno unificirali svoje cijene tako da bi to mogao platiti između 5000 - 7000 Kn....
(btw, etaže za geodetski snimak nisu bitne nego samo vanjski gabariti objekta)

pozzzz
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Čujem da su neke promjene jučer na dnevniku bile vezano legalizacije.
Režem vočke cili dan a navečer škola pa nisam u toku
Šta je novo :confused:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ništa još,ne trljaj dlanove.
platil buš skupa samnom.
produžen rok do 7/2013.
pojednostavnit če neke stvari itd.
al prvo ide u sabor.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
ništa još,ne trljaj dlanove.
platil buš skupa samnom.
produžen rok do 7/2013.
pojednostavnit če neke stvari itd.
al prvo ide u sabor.

A kaj poslje,koje su sankcije dođu bagerom, čuj stignemo sami odvalit koju sobu pa bu manje za platit tak mi dnevna ni netreba kak je nastalo delaj po cili dan za šaku riže jedva čekaš da se prehitiš na krevetac :madmana:
 
L

LEGALIZACIJA

Guest
Čujem da su neke promjene jučer na dnevniku bile vezano legalizacije.
Režem vočke cili dan a navečer škola pa nisam u toku
Šta je novo :confused:

Detaljno sam proučio prijedlog zakona i pošto se i sam bavim legalizacijama ja sam osobno vrlo zadovoljan.
Prvo, oni koji su mislili da ce nesto biti ukinuto ili besplatno grdno se varaju..... drzava ne poklanja nikome nista. A na kraju krajeva, ako si nesto ilegalno sagradio i posteno je da platis kaznu za to. Zasto bi mi ostali bili budale koji uredno placaju danak...

Dosta se islo na ruku ljudima i to na nacin da se omoguci legalizacija 99% objekata sa sto manjim inicijalnim ulaganjima. Placanje doprinosa je cak s počekom od godinu dana i to na rate. ( u odnosu na prijašnji način kada se sve moralo platiti unaprijed).

Dokumentacija je srezana maksimalno, a za objekte do 50m2 je skoro smijesan postupak.... ispada da ispunis jedan obrazac i to je to.

sve u svemu vrlo dobro.

sto se tice rusenja..... hm.... rusiti ce se SIGURNO svi objekti koji se ne mogu legalizirati, koji su sagradeni poslije 21.6.2011.g. te svi objekti koji se ne legaliziraju do ulaska HR u EU (30.6.2013.)
NE MOJTE SE LJUDI ZAVARAVATI, RUŠITI ĆE SIGURNO.

Jer su cak i zakonom odredili nacin za prikupljanje sredstava za rušenje i to dijelom kroz plaćanje ljudi pri legalizaciji kazni.... hehe... dobra fora... oni koji legaliziraju plaćaju za one kojima će se srušiti.

Za sve ostale detaljnije informacije (ili možda potencijalne dogovore za legalizaciju) slobodno se javite ili pogledajte na mom blogu: http://procjene-legalizacija.blogspot.com/


pozzzzzz
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
znači ako sam gradio poslije 21.6.2011 nemogu legalizirati

mozes legalizirati zasto ne.....
samo mora biti građeno na urbaniziranom podrucju i u okvirima zakona ako je dopusteno graditi P+1+potkrovlje ti ne mozes napraviti peterokatnicu!.....
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
znači ako sam gradio poslije 21.6.2011 nemogu legalizirati

Vjerovatno češ moč ako se uklapa i nikom ne smeta al kazna če bit malo jača nego ovima prije 21.6.
 
L

LEGALIZACIJA

Guest
znači ako sam gradio poslije 21.6.2011 nemogu legalizirati

NE! Ne slušaj ljude koji nemaju pojma o tome.

Ne da nećeš moći legalizirati nego je i najava ministra da će sve takve objekt srušiti 100%.
Jedinice lokalne samouprave su dobile rok za predaju popisa ilegalno sagrađenih objekata.

Zakon je stvarno fleksibilno napravljen glede legalizacije i samim time ako je netko počeo graditi nešto nakon toga datuma uz svu silnu buku koja već ide uz to neko vrijeme, i u redu je da se sruši.

Mislim da se tu prvenstveno misli na obiteljske kuće, veće zgrade, hale, velike poljoprivredne objekte preko 1000m2 itd. A ne male šupe ili spremišta, pušnice.... toga će uvijek biti
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
NE! Ne slušaj ljude koji nemaju pojma o tome.

Ne da nećeš moći legalizirati nego je i najava ministra da će sve takve objekt srušiti 100%.
Jedinice lokalne samouprave su dobile rok za predaju popisa ilegalno sagrađenih objekata.

Zakon je stvarno fleksibilno napravljen glede legalizacije i samim time ako je netko počeo graditi nešto nakon toga datuma uz svu silnu buku koja već ide uz to neko vrijeme, i u redu je da se sruši.

Mislim da se tu prvenstveno misli na obiteljske kuće, veće zgrade, hale, velike poljoprivredne objekte preko 1000m2 itd. A ne male šupe ili spremišta, pušnice.... toga će uvijek biti

Živi bili pa vidili
Čuj i gos.Dropulič je ganjala bagere po lijepoj našoj pa je stala nije to baš tak ,svaka lokalna uprava ima svog loko šerifa tak da nemremo globalizirat na cijelu HR
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ma da...
onaj koji nije legaliziral svoju kuću unazad 100 godina sigurno nebu išal i sad ju legaliziral...
kaj se mene tiče, kaj više zruše to ja imam manje za održavat.
a kaj se tiče poljoprivrednih objekata, pa valjda je i pticama na granama jasno zašto nisu legalizirani i rađeni po dozvolama.
odgovor je: u većini slučajeva sami papiri koštaju više nego objekti koje smo zdigli na babicama a osnovna je građa drvena greda i stup...
npr, ja sam za 50 tisuća kuna pokrio 25 x 10 metara, visine do prve grede 4 metra, i kaj bi sad trebal dat još 100 tisuća da mi papire napraviju?
ak sam za mjesec dana to složil, za osam dana bu raskopano i mir....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
ma da...
onaj koji nije legaliziral svoju kuću unazad 100 godina sigurno nebu išal i sad ju legaliziral...
kaj se mene tiče, kaj više zruše to ja imam manje za održavat.
a kaj se tiče poljoprivrednih objekata, pa valjda je i pticama na granama jasno zašto nisu legalizirani i rađeni po dozvolama.
odgovor je: u većini slučajeva sami papiri koštaju više nego objekti koje smo zdigli na babicama a osnovna je građa drvena greda i stup...
npr, ja sam za 50 tisuća kuna pokrio 25 x 10 metara, visine do prve grede 4 metra, i kaj bi sad trebal dat još 100 tisuća da mi papire napraviju?
ak sam za mjesec dana to složil, za osam dana bu raskopano i mir....
...pa onda opet...do slijedeće legalizacije...:finga:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma da...
onaj koji nije legaliziral svoju kuću unazad 100 godina sigurno nebu išal i sad ju legaliziral...
kaj se mene tiče, kaj više zruše to ja imam manje za održavat.
a kaj se tiče poljoprivrednih objekata, pa valjda je i pticama na granama jasno zašto nisu legalizirani i rađeni po dozvolama.
odgovor je: u većini slučajeva sami papiri koštaju više nego objekti koje smo zdigli na babicama a osnovna je građa drvena greda i stup...
npr, ja sam za 50 tisuća kuna pokrio 25 x 10 metara, visine do prve grede 4 metra, i kaj bi sad trebal dat još 100 tisuća da mi papire napraviju?
ak sam za mjesec dana to složil, za osam dana bu raskopano i mir....

20m štaglja i 10 m štale sa 5 m širine,ni dva dana posla.
ni traga da je kad tu bilo kaj.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo sa farmama je toliko nedorečeno da se više ništa nezna jedno naše domačinstvo koje ima stoku u starim objektima ne velikim nemožeš uspoređivati sa nekim farmama i guliti ljude zat jer nemaju drugi izlaz ,velike nove farme ili objekti imaju sve dozvole pa su legalizirane dali jedan drvani objekt koji je dignut na par drvenih stupova a isto služi za držanje stoke možemo uspoređivati sa nekom farmom i guliti narod.Recimo ja imam drveni objekt koji se nalazi na poljoprivrednom zemljištuza držanje koza ,kokoši,i još malo slavonskih svinja, legalno sam prijavil opg dobio brojeve kak veli MOCO da neznam ni zašto služe i sad da legaliziram takav objekt to bi bilo da sam poljoprivredno zemljište prenamjenio u građevinsko šta je suludo .Sutra mi pukne film i preselim objekt par parcela dalje i šta onda opet legalizacija ili ako ga legaliziram preselim na more i iznajmljujem sobe ,nek mi neko objasni takve stvari šta je to po novohrvatskom farma a šta montažni objekt .
 
L

LEGALIZACIJA

Guest
Ovo sa farmama je toliko nedorečeno da se više ništa nezna jedno naše domačinstvo koje ima stoku u starim objektima ne velikim nemožeš uspoređivati sa nekim farmama i guliti ljude zat jer nemaju drugi izlaz ,velike nove farme ili objekti imaju sve dozvole pa su legalizirane dali jedan drvani objekt koji je dignut na par drvenih stupova a isto služi za držanje stoke možemo uspoređivati sa nekom farmom i guliti narod.Recimo ja imam drveni objekt koji se nalazi na poljoprivrednom zemljištuza držanje koza ,kokoši,i još malo slavonskih svinja, legalno sam prijavil opg dobio brojeve kak veli MOCO da neznam ni zašto služe i sad da legaliziram takav objekt to bi bilo da sam poljoprivredno zemljište prenamjenio u građevinsko šta je suludo .Sutra mi pukne film i preselim objekt par parcela dalje i šta onda opet legalizacija ili ako ga legaliziram preselim na more i iznajmljujem sobe ,nek mi neko objasni takve stvari šta je to po novohrvatskom farma a šta montažni objekt .


pozdrav
montažni objekt je objekt privremene namjene koji se kompleno (bez rastavljanja) može preseliti na neku drugu lokaciju. To znači ako ti moraš rastavljati konstrukciju greda to nije montažno.

Mislim da se ne vrši prenamjena zemljišta za poljoprivredne objekte, nego se samo legalizira postojeći (maksimalno do 1000 m2).
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
mi smo si pokrili krovom od jedne zgrade do druge to je tocno 6m i 9 paneli znaci 6*9m krova koji je montiran s jedne zgrade na drugu nece valjda im to smetati??

te zazili do jedne trece zgrade spojene za tu zgradu 3 zida visine pola metra i na njih montirani oni zidni paneli i napravljena konstrukcija za krov i stavljen krov, to ima nekih 20m2??
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Polako ljudi najte se zaletavati,ovi kaj crtaraju misle da buju sad zgrabili za sva vremena ,pa napuhavljeju cene, a i jedinice lokalne samouprave razmišljaju kak da maksimalno pojeftine LEGALIZACIJU Treba počakati zadnji rok i te podnesti zahtjev,onda bu i zakon definitivno gotov ovak se saki čas nekaj zmeni ,i to na bolje!Dakle polakše...
 
G

GrofDracula

Guest
Polako ljudi najte se zaletavati,ovi kaj crtaraju misle da buju sad zgrabili za sva vremena ,pa napuhavljeju cene, a i jedinice lokalne samouprave razmišljaju kak da maksimalno pojeftine LEGALIZACIJU Treba počakati zadnji rok i te podnesti zahtjev,onda bu i zakon definitivno gotov ovak se saki čas nekaj zmeni ,i to na bolje!Dakle polakše...

mislim da grijesis, pošto radim u projektnom birou mogu rec da su cijene dosta niže nego unazad par godina, te još izlazimo ususret ljudima da plaćaju u ratama jer i sami smo svjesni da rijetko tko ima par tisuća kuna sa strane.
jedini koji sad gule iz osobnog iskustva su geodeti bar kod nas.

cijene su 50 kn/m2 sa pdv-om, no naravno ako su veći objekti onda su i manje cijene.
 
Na vrh