• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Legalizacija objekata

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
Nije prodaja nego je usluga, nadam se da spada u ovu rubliku.
Dakle, nudim uslugu izrade dokumentacije potrebne za legalizaciju kuća i drugih objekata (pošro je nedavno donesen zakon o legalizaciji).
ja sam u Zadru tako da "pokrivam" područje oko zadra i Šibenika, a i oko Zagreba.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Stavi kontakt i neki okvirni cjenik,znam da napamet može dosta odskakat al neke osnovne cijene,i kaj je uključeno u tu uslugu.
raspiši se malo.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
Cjene su za stambene objekte u okviru nekih 5-8e/m2 sve ovisi o veličini i kompliciranosti objekta (a može biti i manje ako je velik a jednostavan objekt).
za gospodarske objekte ovisi o veličini i složenosti, ako je jednostavan a velik objekt negdje oko 3-4e po m2 površine objekta.
Za ozbiljan (novčano i količinom) posao mogu potegniti i puno dalje od Zg-a.

Mob je 095-835 08 16

da napomenem, moguće je i plaćanje u naturi, mislim na žive svinje i svinjske polovice u vrijeme klanja, a primam i ostale seoske proizvode ako imate prijevoz do Zd (mislim na ječam, zob, kukuruz i sličnu stočnu hranu)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
Da malo osvježim oglas! nedavno sam se zaposlio u novoj firmi, kojoj je glavna djelatnost projktiranje štala i farmi. Ured je u Garešnici. naravno, projektiramo i sve ostale stambene i poslovne objekte, legalizacije i slične stvari.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
koliko bi onako bila legalizacija štala + nus prostorije oko 200m kvadratnih ,odgovor na pp
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Cjene su za stambene objekte u okviru nekih 5-8e/m2 sve ovisi o veličini i kompliciranosti objekta (a može biti i manje ako je velik a jednostavan objekt).
za gospodarske objekte ovisi o veličini i složenosti, ako je jednostavan a velik objekt negdje oko 3-4e po m2 površine objekta.
Za ozbiljan (novčano i količinom) posao mogu potegniti i puno dalje od Zg-a.

Mob je 095-835 08 16

da napomenem, moguće je i plaćanje u naturi, mislim na žive svinje i svinjske polovice u vrijeme klanja, a primam i ostale seoske proizvode ako imate prijevoz do Zd (mislim na ječam, zob, kukuruz i sličnu stočnu hranu)


to je cijena po obijektu tlocrno ili po povrsini particele na kojoj se obijekt nalazi????
koi su uvijeti u grubu da bi se obijekat mogao legalizirati po novom (stambeni)...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
legalizacija se plača po kvadratu ...to ispada kao kazna ..i to je OK
A kaj je ili bude s komunalnim , građevinskom , lokacijskom , suglsnosti itd?
Pucam na ekipu koje je dobradila kuču , štalu , objekte itd,?
Ili će sad namamiti ljude da prijeve a poslje sihijski naplatiti sve zastatke.
Da li ta odredba vrijedi za cijelu Hrvatsku ..kaj ima narode novine na tu temu?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
legalizacija se plača po kvadratu ...to ispada kao kazna ..i to je OK
A kaj je ili bude s komunalnim , građevinskom , lokacijskom , suglsnosti itd?
Pucam na ekipu koje je dobradila kuču , štalu , objekte itd,?
Ili će sad namamiti ljude da prijeve a poslje sihijski naplatiti sve zastatke.
Da li ta odredba vrijedi za cijelu Hrvatsku ..kaj ima narode novine na tu temu?

To se još nije definiralo, bio sam prije tri dana na katastru i rekli su mi da iz ministarstva ih još nisu obučili niti spustili zakone u primjenu.... rečeno mi je da čekam tak da neznam kako ovo kolega nudi...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
To se još nije definiralo, bio sam prije tri dana na katastru i rekli su mi da iz ministarstva ih još nisu obučili niti spustili zakone u primjenu.... rečeno mi je da čekam tak da neznam kako ovo kolega nudi...


meni je problem sto moram rusiti krov na kući jer ce i sam skoro pasti a kuča je građena 70-te i nema građevinsku dozvolu a usput bim odmah podigao podkrovlje i napravio si tri spavače i kupatilo e sad jedino bi bilo legalizirati obijekt kakav je radi orto-foto slike i poslije dogradili ali nemam ja vremene vec duzim 10 godina (treba sam to riješiti na crno puuunnnoooo prije i ko hi hebe)!!!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Cjene su za stambene objekte u okviru nekih 5-8e/m2 sve ovisi o veličini i kompliciranosti objekta (a može biti i manje ako je velik a jednostavan objekt).
za gospodarske objekte ovisi o veličini i složenosti, ako je jednostavan a velik objekt negdje oko 3-4e po m2 površine objekta.
Za ozbiljan (novčano i količinom) posao mogu potegniti i puno dalje od Zg-a.

Mob je 095-835 08 16

da napomenem, moguće je i plaćanje u naturi, mislim na žive svinje i svinjske polovice u vrijeme klanja, a primam i ostale seoske proizvode ako imate prijevoz do Zd (mislim na ječam, zob, kukuruz i sličnu stočnu hranu)

Bauštelac, nudim prijevoz neživih stvari (vreće) na relaciji ZG-ZD i obratno u kompenzaciji ;)
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
legalizacija se plača po kvadratu ...to ispada kao kazna ..i to je OK
A kaj je ili bude s komunalnim , građevinskom , lokacijskom , suglsnosti itd?
Pucam na ekipu koje je dobradila kuču , štalu , objekte itd,?
Ili će sad namamiti ljude da prijeve a poslje sihijski naplatiti sve zastatke.
Da li ta odredba vrijedi za cijelu Hrvatsku ..kaj ima narode novine na tu temu?

Legalizacija je po m2 objekta (nema veze kolko je veliko zemljište)

Da bi objekt bio legaliziran, prije donošenja Riješenja kojim se legalizira mora biti plaćen komunalni i vodni doprinos. Nema nikakve građevinske ni lokacijske za stambene objekte do 400 i poljoprivredne do 600m2. za preko toga najprije se traži lokacijska dozvola.

Zakon je isti za cijelu Hrvatsku
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
584
meni je problem sto moram rusiti krov na kući jer ce i sam skoro pasti a kuča je građena 70-te i nema građevinsku dozvolu a usput bim odmah podigao podkrovlje i napravio si tri spavače i kupatilo e sad jedino bi bilo legalizirati obijekt kakav je radi orto-foto slike i poslije dogradili ali nemam ja vremene vec duzim 10 godina (treba sam to riješiti na crno puuunnnoooo prije i ko hi hebe)!!!!!

da, trebao si prije pola god to srediti, tj na crno dić kolko hoćeš i sad legalizirati. ako sad ideš nelegalno dizati potkrovlje, napravi tako da barem bude u skladu sa prostornim planom (nagib krova, strehe i slično)

U Zadarskom uredu za dozvole su mi rekli da se zahtjevi primaju al se još ne radi na njima, zakon je u primjeni međutim nisu još doneseni svi propisi pa oni ne znaju kako će i što dok se to ne donese.

Tko treba legalizaciju, može i sada raditi potrebnu dokumentaciju, jer ona nema veze sa podzakonskim aktima, samo mora bit u skladu sa zakonom (koji je već na snazi)


ZJ, ako imaš ponudit pune vreće s prevozom u kompenzaciju, možemo dogovorit posao:)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Legalizacija je po m2 objekta (nema veze kolko je veliko zemljište)
Nema nikakve građevinske ni lokacijske za stambene objekte do 400 i poljoprivredne do 600m2. za preko toga najprije se traži lokacijska dozvola.

Zakon je isti za cijelu Hrvatsku

ček kak to misliš?da mogu napravit kuču do 400m2 brutto,bez ikakve dozvole?
pojasni malo može i na PP.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
ček kak to misliš?da mogu napravit kuču do 400m2 brutto,bez ikakve dozvole?
pojasni malo može i na PP.

Ne, MOGAO SI. Legalizacija vrijedi za objekte napravljene do (mislim) 2009.

Ono kaj ne razumijem je ČEMU legalizirati nekaj kaj postoji još od vremena Juge? Harač ili??? I kaj bu s onim kaj nebu "legalizirano"?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne, MOGAO SI. Legalizacija vrijedi za objekte napravljene do (mislim) 2009.

Ono kaj ne razumijem je ČEMU legalizirati nekaj kaj postoji još od vremena Juge? Harač ili??? I kaj bu s onim kaj nebu "legalizirano"?

Pokupiti će se tu lijepih novčića na komunalnoj naknadi koja i je najveća stavka kod ishodovanja građevinske dozvole ili za manje objekte uvjeta građenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Bez brige, to znam.
Nego, pitam se kaj bu ak se ljudi tak masovno ne odazovu kak se očekuje???
 
M

MOCO

Guest
a šta ako netko nije dobar s jednim susjedom i nema šanse da mu ovaj potpiše jer se svađaju zbog međe??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je samo njima više para od sudskih parnica a advokatima duža jahta
 

Najnoviji postovi

Na vrh