• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Likeri iz domaće proizvodnje

  • Temu pokrenuo Vjerni983
  • Datum prvog posta
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Samo zene sto duze stoje brze se kvare....

ali taj Liker od limuna i narandzi,,,,,pisaju mi se
zubi,,,ali volio bi ga oprobati
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Bok svima!

imam pitanjce: zna li itko gdje tj. od koga se može kupiti rakija/loza (traži se legalni proizvođač-ono, preko računa :) ) a i poželjno je da bude barem u blizini Zagreba pa da pokrenemo neki biznis :partyman:
 
V

Vjerni983

Guest
Bok svima!

imam pitanjce: zna li itko gdje tj. od koga se može kupiti rakija/loza (traži se legalni proizvođač-ono, preko računa :) ) a i poželjno je da bude barem u blizini Zagreba pa da pokrenemo neki biznis :partyman:

Kaj imaš kafić ili??
 
A

AGRIPLUS65

Guest
bilo je i vrijeme da netko ovu temu otvori.

radi tko od gloga liker, oni koji probaju se ne žale. šećer, bobice gloga i rakija, ove godine sam probala i bez šećera kaže ju da je dobra. budemo stavili i slike pa da vidite kak dobru boju ima.

radim još i od nekakvog sitnog grožđa, mi ga zovemo crnčić jer nemamo pojma kak se zove bude nešto deblje od tik taka, al farba ko ludo i na to se još nitko nije žalil.

bila sam u početku malo eksperimentirala s drenkom, al tad starem bilo žal rakije, pa odustala( pametniji popušta), nešto s limunom i dunjom al nemam pojma kaj je s tim bilo, šipak je isto dobar.

ovo s bazgom mi zvući jako fino, budem probala ak se sjetim, pa nek piju.

višnjevac sam isto radila, nemam pojma kakav je, ak stareg pitam da proba napravili celu predstavu( prije je sve nabrzinu popil, i dolival čistu rakiju da ne skužim da fali dok nije boju prominilo), stara bi-nebi ...
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
u novom broju Gospodarskog lista imate prilog o bilju u rakijama na 13 strana
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
bilo je i vrijeme da netko ovu temu otvori.

radi tko od gloga liker, oni koji probaju se ne žale. šećer, bobice gloga i rakija, ove godine sam probala i bez šećera kaže ju da je dobra. budemo stavili i slike pa da vidite kak dobru boju ima.

radim još i od nekakvog sitnog grožđa, mi ga zovemo crnčić jer nemamo pojma kak se zove bude nešto deblje od tik taka, al farba ko ludo i na to se još nitko nije žalil.

bila sam u početku malo eksperimentirala s drenkom, al tad starem bilo žal rakije, pa odustala( pametniji popušta), nešto s limunom i dunjom al nemam pojma kaj je s tim bilo, šipak je isto dobar.

ovo s bazgom mi zvući jako fino, budem probala ak se sjetim, pa nek piju.

višnjevac sam isto radila, nemam pojma kakav je, ak stareg pitam da proba napravili celu predstavu( prije je sve nabrzinu popil, i dolival čistu rakiju da ne skužim da fali dok nije boju prominilo), stara bi-nebi ...



Mislis od gloga,ili od trnjine?
Pitam zato sto kod nas "glog" se kaze za trnjinu-znaci plave bobice?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
kd mene u bosni Glog i Trnjina nije isto
alicno je al opet nije to isto

Pa ni kod nas,ali vecina govori glog za plave bobice,a trnjica je pravi naziv za te bobice,a glog je opet nesto drugo.
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Bok!

odgovor je "ili" tek planiram proizvodnju pa se informiram o potencijalnim dobavljačima i cijenama...

Lijepi pozdrav

A tak...pa jel imaš kakvo tržište več ili??
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Mislis od gloga,ili od trnjine?
Pitam zato sto kod nas "glog" se kaze za trnjinu-znaci plave bobice?

ne plave bobice, mislim na ono s crvenim, odnosno narančastim bobicama

http://www.plantsmedicinal.com/herbs-hawthorn.php?lang=hrv
ovo je stranica gdje sam našla nešto o glogu, nažalost nema slike bobica, ali se vidi list

liker ima boju kao rum, ali je nešto svijetlija
stavit ću slike gotovog likera, a probat ću potražit i bobice ak ih ima još
sutra ih stavim pa da nebude zabune.
 
H

Hrvach

Guest
Jako lijepo dekorirano dotty!! Ja radim svake godine likere i stalno eksperimentiram. Prošlu sezonu sam napravio mješavinu duda(murve),ribizla i divlje kupine. Čašica dnevno stabilizira krvnu sliku,a litra dnevno stabilizira cijelo tijelo..
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Dečki probajte ovo.....1 litra crnog vina(kvalitetnijeg)..40 dkg šečera,1 vanilin šečer,može i malo cimeta,to skuhat i kad se ohladi unutra 3 dcl ruma......odlično.....
 
H

Hrvach

Guest
Vinogradar ovo isprobavam prvom prilikom. Evo jednog recepta za liker od mušmule:
U staklenku od 5l se do 3/4 stave zrele mekane mušmule i to tako da se slaže red mušmuli,pa 2 ploške limuna... Unutra se još stavi malo cimeta i 2 vanilin šećera. Sve se zalije s dobrom tropicom ili šljivovicom. Ja nisam stavljao šećer za zaslađivanje nego sam sladio s medom i to je ispao pun pogodak. Liker treba stajati min. 40 dana uz mješanje svakih par dana. Nakon toga procijediti, natočiti u flaše i :partyman::drinkers::drinkers: Živjeli!!!
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Dobro je sve sto se stavi u rakiju. Ove godine sam prvi put radio liker od sipka i obojica smo ga hvalili( koji smo pili). Radio sam i s medom, aronijom, visnjama. U stvari moze se staviti svako voce. Treba samo rakije. Bolja je loza. Sljiva ima prejaku aromu.
 

profnekbiol1

Član
Tu od
9 Svi 2009
Poruka
52
ORAHOVAC, RECEPTURA rakija+zelene ljusek od oraha

Pozdrsv, molio bi ako netko zna recept zs orahovac.< naime rušim neki orah pa da plodovi ne propadnu.
Dali cijeli komadi oraha, u kakvu rakiju, kakav šečer itd
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
mOJA MAJKA TO RADI. RECEPT NEZNAM AL AKO NE ZABORAVIM PITAT ĆU JE. UGLAVNOM, POBERI ORAHE, NEĆE IM NIŠTA BITI DA STOJE KOJI DAN U KOŠARI.
 

Najnoviji postovi

Na vrh