• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz 55 ltz 60

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Poderan je ovaj zupcanik koji je i za prvi pogon. A na tom sinhronu nisu rupe na sredini,pa koliko sam uspio isprobati kad bi bio okrenut prema lezaju,onda mi izgleda kao da je predaleko. A lufta ima lijevo desno cijeli snop zupcanika
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Moram izmjeriti tocno koliko je poderano i dati tokaru da mi napravi jednu takvu podloznu plocicu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
A jesu li ti ležajevi original ? Mislim na širinu , tu idu valjkasti ležajevi pa da nije neko nešto brljavio prije tebe?
Dali ti je ona velika matica od naprijed bila dovoljno zategnuta jer kardanska osovina sa tom maticom drži cijeli sklop na okutu.

I to nije sinhron , koliko god to tebi ličilo.
Sinhron je đuntra koja pri ukopčavanju približi broj okretaja zupčanika jednog prema drugom da bi obujmica uklopila bez zvrke.
Ovdje je samo obujmica.

A one kuglice i opruge samo drže obujmicu u odabranom položaju.

I pazi sa tom podloškom koju misliš dodati , ako ti ostane preveliki zazor između tog srednjeg zupčanika u kojem se nalaze opruge i ova dva koja ga okružuju može se desiti da isključivanje bude jako teško pa skoro i nemoguće , zavisi i od snage opruga koje ćeš staviti jer originalne su prilično jake.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Sinhron nije "đuntra" koja može izjednačit broj okretaja zupčanika jer oni se okreču svaki svojom brzinom
Tu dolazi sihron da bi se sihronizirali brojevi okretaja između sihrone glave i zubčanika i to na taj način što sihrona glava ima isti broj zubi kao i bočni zupčanik na zupčaniku u koji se uzubljuje,stvar je jednostavna za onoga tko to može shvatit i onoga tko je u životu vidio kako izgleda sihron i na koji princip radi.
To nije nikakva obujmica nego sihron a ti ga zovi kako god hočeš,budi opet po svom starom običaju loncu poklopac,jer ako neče muhamed brdu,brdo če muhamedu!
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
I ona matica u zvonu od kardanske osovine se niti nesmije zategnuti nego dotjerat skoro pa prstima jer u suprotnom če se kardan okretat i kad je isključen,zato ta matica i ima osigurač kakav ima i da ležaji su valjkasti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda ima dva sistema ukapčanja sa sinkronom i sa flanđom ??.Sinkrona ima više vrsta no zadača im ista kočiti rotirajuče dijelove i uklopiti ih bez krčanja .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Naravno da ima više vrsta sihrona,zato sam naveo da je svejedno dali su u njemu kuglice,valjčići ili klizne pločice.
Ti zupčanici od rikverca su u stalnom međusobnom zahvatu,ima ih dva para,a između njih je sihron,kao i na autima i drugim sihroniziranim mjenjačima,ovdje nije riječ o nikakvoj flanđi niti obujmici,to bih mogao još nekako prihvatiti da se "zaključavanje" položaja fiksira preko osovine na viljušci kao što je na mjenjaču i reduktoru,ali nije ovdje se sve to odvija u tom sihronu kao i u svim drugim sihronima u bilo kojim vozilima!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nebi smjelo zvrknati ali kolega je imel rusa sa sinkronima pa je znal zvrknati ako si brzo mijenjal serviser je objasnil da je to normalno kod rusa . Dok se lagano mijenjal nije krčal no kad mu je drugi puta otišla turbina onda ga prodal .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ja na svom T-40 mogu bez kvačila uključivat i isključivat kardan i ne krči dok to radim,ali to radim samo kad mi se neda ulazit u traktor
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja na svom T-40 mogu bez kvačila uključivat i isključivat kardan i ne krči dok to radim,ali to radim samo kad mi se neda ulazit u traktor

Ja sem na MTZu mogel uključiti kardan bez kuplunga i taj sistem je dobro riješen ma najbolji od svih traktora .:(clap):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Tek da ne diraju ležaj u mirnom položaju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa , kao i na većini,
Samo zna se desiti da nemože baš tako da se našteluje ako se pojave kojekakvi luftovi svugdje po klackalicama i ostalim sklopovima pa u često slučajeva mora pipak da bude stalno uz ležaj.
 

simano

Novi član
Tu od
25 Ožu 2016
Poruka
20
Na prednjem diferencijalu LTZ 55, ulaz kardana za prednji pogon, raspali se ležaji i semering. Koji postupak je za zamjenu?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Skineš kardan,dif odvojiš o od koljevke,podigneš traktor toliko da možeš skinuti tu deklu na kojoj se nalaze ti ležajevi i dalje če ti sve biti jasno!
 

Najnoviji postovi

Na vrh