• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
Kažem možda , mada , na pamet mi padaju i ona dva ležajčića u desnom konusnom zupčaniku od revezera
Teško je ovako sa daljine reći nešto sigurno i sa tvrdnjom , samo nabrajam šta mi pada na pamet
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
I ti dva mala lezaja su nova,mozes li mi reci koliko kostaju lezajevi na zadnjim tockovima i koji su brojevi lezaja malo se klimaju!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
Katalog kaže
315 ГОСТ 8338-75
2312К ГОСТ 8328-75

Pa pogledaj na netu koji su to ekvivalentni ležajevi ''normalnih'' oznaka
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A gdje kupiti djelove odnosno zupcanik a da je kvalitetno napravit i da ne zuje,mislim da je to problem?
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
os7slz.jpg

mijenjali smo brezone na drugoj strani, a i kočionu oblogu sam mijenjao. Stapić iz Otoka mi tražio 50eura za nju, a naručio sam iz Gibnja za 190kn. Kod Stapića su dijelovi ok ali brate mili dere sa cijenom..KOd njega sam uljnu pumpu uzeo nakon što sam u Gibanj vratio novu što se raspala i prije ugradnje...sva sreća.
14tprwz.jpg

fmi3qf.jpg

U kućište smo urezali na M20, a ostavili smo 18 X 1,5....
jedan sam ubacio 16 X 1,5...
sad ima tutokompleto novo ulje u motoru,hidraulici + novi hipenol u mjenjaču i reduktorima
sad je ostalo samo pranje minivošem i bojanje i malo struju pregledat i koje svjetlo ugradit....

ako su nekom potrebni brezoni ili bilo kakvi drugi vijci ili matice,bolcnovi, ustvari bilo što što se može rješit strojnom obradom metala neka se javi porukom ili na 0997827779. lijevi brezoni su od spojnica gusjenice od tenka 84, a desni od onih poteznica na vagonima. žilavo da ne može bit žilavije
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
I mora biti žilav materijal inače stalno muke sa time
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Ovi sa slike su mi višak pa ako kom trebaju ..
Njima to rasturi šuma i labudica, a kod mene je to odradio berač. Mislim da sad više ne bi smjelo bit odvrtanja:icon_super:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Meni su se ti brezoni znali odvrtat i na matici i na kucistu pa sam ih prije montaze namoto kudeljom i farbom pa zategao na "mrtvo" i sad vec 3g.niti jedan nije popustio!!!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Može li mi netko pojasniti komande u kabini kod ovog traktora? Nema prednju vuču i savladao sam što je mjenjač, ručni gas, kvačilo i hidraulika :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
-Sa lijeve strane volana - ručni gas
-Sa desne strane volana tri ručice hidraulike , prva do volana-kipa , druga-poluge , treća dodatni kiper odnosno izlaz sa bilo koji klip ili potrebu
Ručice hidraulike imaju po 4 položaja svaka i sve rade na isti način , objasnit ću ti poluge jer ćeš tako najprije shvatiti princip rada
Sasvim gore prema šajbni - dizanje poluga , jedan položaj unazad je neutralni položaj (znači poluge stoje fiksno) , još jedan položaj prema sebi je prinudno spuštanje poluga , i sasvim prema sebi je slobodno spuštanje poluga odnosno plivajuća hidraulika (tada poluge prate teren)

Lijeva poluga kvačila ti je za kardansku lamelu , ona ti funkcioniše samo kada uključuješ kardan preko motora ,. znači poluga kardana kada ide unazad
Poluga za uključivanje kardana ti se nalazi odmah sa lijeve strane lijeve kočnice , kada je povučena prema nazad to ti je preko motora , kada je u sredini kardan je isključen , kada je gurnuta prema naprijed onda je kardan ''preko točkova''

Ručna kočnica sa desne strane uz blatobran
Blokada diferencijala dole gddje ta poluga izlazi ima jedna papučica

Ispod kvačila ima jedna mala poluguca , ona ti služi za uključivanje kompresora (ako ga imaš) i radi na istom principu kao i ona za uključivanje kardana , znači možeš uključiti kompresor da radi fiksno sa motorom ili da radi sinhronizovano as brzinom i pravcom kretanja (mada stvarno neznam što mu to treba)

Mjenjač
4---n
R---n---1
3---n---2
5---n---6

-Ručica reduktora ako je na patosu onda imaš ''normalne'' brzine kao na ovoj skici
-Ako je jedan stepen prema gore onda imaš sve ove brzine okrenute u rikverc , znači tada imaš 6 rikverca a kada mjenjač staviš u R onda ideš opet prema naprijed , to se popularno zove ''kontra rikverc'' i služi ti kao jedna sporohodna brzina (mehanički najjača brzina)
-Ručica reduktora skroz podignuta na gore , to su ti sporohodne brzine , znači sve su ti brzine ''mormalne'' ali usporene (pod uslovom da imaš planetarni reduktor)

Eto , valjda je sada šta jasnije
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Jasnije je, itekako.:eek::
Tatin ujak ima taj traktor, ali traktor već godinama ne radi ništa i on ga samo ponekad po dvorištu malo provoza. Ovako mi izgleda u dobrom stanju i čini mi se da se nije baš puno naradio. Naspram mog Ursusa jako čudan stroj, ali navikao bi se ja na tu rusku tehniku :icon_mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
Čudan jeste ali to je jednostavno drugi koncept traktora od onoga na šta si ti i većina navikli , ili ga zavoliš ili ga zamrziš , neutralnog stava o ruskim traktorima nema
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Ja sam odmah rekao, Rus je to. Ali ja vjerujem da bi se ja na to brzo navikao.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,902
ja razmišljam o kombajnu ovih dana, ali sad sam vidio ovo i mislim da bi možda bilo svrsishodnije uzet ovo: http://www.njuskalo.hr/traktori/t-40-as-prednjim-pogonom-oglas-12344851
bio sam stavio neki dan slike u temu oglasa, naletio sam na jednoga bez prednje vuče, nije pomaknut s mjesta ohohooo, a stari mi traži 1000 eur za njega. kad se usporedi s ovim, nekako mi se čini da je ovo bolja opcija.
ore li itko s njime? ovaj s njuškala kaže da vuče nekog leoparda dvobraznog, ne znam kojeg točno, bez problema. ima jedan kod mene u susjedstvu i redovno vidim dvobražnjak 14" na njemu... imam sjetvospremač 2,80 i ovo bi ga trebalo po svemu vući ko od šale. zbog sporih brzina bi bio idealan za sadilicu češnjaka, a i za vadilicu. brzine nisu problem, samo malo prakse, i meni se teško naviknut kad uzmem mtz-a od susjeda, ali nakon pola sata ti je sve jasno. kakav je preko ljeta, s obzirom na zračno hlađenje?
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
Preko ljeta ako održavaš rebra cilindara nemaš problema imao sam ga sa duplim pogonom a zamjerio mi se samo zbog toga što nije bilo ručnog ukapčanja prednjeg pogona pa gad sam sletio niz brdo odlučio sam ga prodat a srećom bilo je bez posljedica. Ima vrlo živahan motor a po meni mjenjač mi se čini bolje upotrebljivim nego kod sadašnje moje mtz 52. Ide oko 40 km/h jedino po meni kočnice su preslabe za masu traktora. ali je zato ručna kočnica odlična. Kabina je za mene solidno riješena iako nema previše prostora ipak si komotan iako iz vana izgleda malo te je teško uć u nju ko je malo širi.
Sve u svemu po meni solidan traktor koji ne zahtjeva mnogo a daje puno uz pravilno održavanje i upotrebu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,902
ček, proletio si jer ti se automatski uključila vuča ili se nije uključila? mene više plaši izvrtanje, sami lim, nema čvrste konstrukcije kabine. meni ne treba traktor za šumu, nego za poljoprivredu, pa mi je bitno da radi hidraulika kako treba i da ima snage za sjetvospremač. sve ostalo je tu negdje između toga, ako bi to mogao vući, mogo bi i plug 3x10 i to bi bilo super. sad sam našao još jednog u blizini, ista cijena, ali mu ne ide baš preračunavanje kw u ks :D: http://www.njuskalo.hr/traktori/rus-t-40-1987-god-oglas-10989011
koliko, realno vrijedi takav traktor? vidim da su po njuškalu u prosjeku 25 000 kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh