• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa ako misliš šaltati pod blokadom fali ti treća ruka
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Za to vrijeme dok saltam ce biti iskljucena a kad usaltam onda cu je ukljuciti a vecinom blokadu koristim u onoj brzini u kojoj i je i ne bas cesto vecinom je to u oranju jer na jednoj njivi imam nekoliko vrsti zemje pa di dodje na neki tezi dio ako treba onda koristim blokadu jer mi gume bas i nisu za pohvalu a rjetko kad mi treba i u sumi!
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Jel moze ukratko objasnjenje za mene laika oko te blokade. Sto se zapravo zbiva unutar mjenjača kad ju se upotrijebi. Kod menw to nije u funkciji od kad je i rucna zakovala. A ni ne sjećam se da je stari tu blokadu i koristio i da je i spominjo da mu je zao sto je nema. I bez nje ionako orem kad u selu svi imtovi i ursusi krmelje zimski san
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
U mjenjacu se nedogadja nista.Na pogonu je uvjek jedna poluosovina pogonska to je tako radi skretanja jer jedan tocak se vrti brze a drugi sporije a blokada uzubljuje poluosovinu sa diferencijalom pa su onda obadvije u pogonu ali onda nesmijes skretat jer zbog razlike u okretanju tockova moze doc do loma diferencijala,poluosovine ili neceg drugog vezano za to.Znaci pod blokadom obadva zadnja tocka vuku!!!!Ako te jos sta zanima pitaj?

Al moro bi imat blokadu dolje na podu s desne strane jedino ak nevalja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Ma imam ja tu papućicu desno dole al to već 10 i kusur godina ne radi. Bilo me uplašilo kad sam orao bašću i došao do kraja i orem zadnji trag di već zaoravam i put di je tvrđe a zadnji lijevi proklizuje a prednje nemam vuče
pošto sam imo zajebancije sa desnim reduktorom oko pucanja kućišta i mjenjanja ležaja mislio sam da sam osto bwz vuče desnog točka. Odem odmah te subote na njivu i ore ko lud. Čak naizmjence prebacuje vuču tj. Vidi se po proklizavanju.šlajdranju da vuče i desni. Znači jedan mu je pogonski osim kad uključiš blokadu onda oba. A na osnovu čega vuće jedan ili drugi? Da imam spojenu pred.vuću onda me to ne bi ni brinulo. Ona uključuje ako zadnji počme vrtit brže u odnosu na prednji točak. inače.farbanje 90% gotovo. Samo još osprejam motor malo i pozabavim se sa strujom
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Vuce na osnovu opterecenja onaj kojem je lakse taj vuce,to ti nije velik kvar trebas skinit desni reduktor pa ces vidit sta je,skidas ga do mjenjaca!
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Ma nista od skidanja.ne zanima me ni blokada ni ručna. Samo jos prednju vuču da spojim i moram vidit te ležaje na mjenjaču.al već mi je pun k traktora,ključeva,varenja,farbe i ulja. Sad imam 8 dana godišnjeg.dam krv i imam 10. Malo se pozabavim strujom i to je to. Moram sredit i prikolicu,rasipač,špricu. Sad će proljeće
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Na mom traktoru doslovno sve radi a kad nest rikne nemam mira dok to nepopravim.
Kako mislis nije prednja vuca spojena?sta ti fali?
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Fali mi osovina:(giggle): ma i sam volim da sve šljaka, al nema se uvijek ni vremena,ni živaca ni novaca,a sad ajde de se potrefilo da imam najviše volje da ga pomalo sredim. Otac je 1.vlasnik a sad bi ja to preuzeo i registrirao pa ga malo sređujem dok mi se da. ... sutra ili ovih dana možda nabacim na ekran koju sliku i sve ono što sam uložio da ga sredim ....... CCCP T-40 :icon_pidu:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Osovinu nemoras kupiti novu moze se napravit od svjetlovucenog fi 30 i das tokaru da ti napravi prirubnice te ih zavaris na osovinu.
Prije osposobljavanja provjeri u kakvom su stanju cahure na koljevci jer ako tu ima zazora onda ti osovina nije u centru i hoce pucat.
Dobro provjeri sarafe sto vezu sasiju i koljevku!!!
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
većina njih je 58ks , mada ima i slabijih modela ali nisam se susretao sa njima , to su oni prvi modeli bez prednje vuče kako sam čuo
Uglavnom imaju 58ks , e sad , ima i ona igrarija što rusi tumače nekako malo drugačije konjske snage ali opet tu je to negdje

nešta sam malo listao arhivu. po mom iskustvu ja bih rekao da je t40 i bez prednjeg pogona sa 50%ripnama u rangu imt577 i torpeda75, jer su uzimali mog leoparda i probali orat i nije im se nešto dalo. a vukao je i prikolice gdje drugi nisu smjeli ni pomislit ulazit. bez prednje. kad vidim slike kako smo radili motor , liči mi na baš na neku mrcinu koja pripada nekom drugom traktoru a ne mom

e a što se tiče prednje. starom je pucala osovina jer su mu 4 vijka na kolijecvi imali lufta.ma kooliko ih on dotegnio luft osta a osovina puca. vijke i luft sam rješio. e sad jedino osovina + još ako što treba popravit na prednjem diferencijalu ali sumnjam.vuča je radila jedino je stari osovinu izbaciozbog pucanja.. ja bi nekakoubacio zglobnu sistem kardana,križa bar na jednom kraju. tako i ako dođe do nekog lufta da ne puca odmah...jel to moguće ?

das tokaru

e a brat mi profi tokar. da sam morao platiti brezone i urezivanje navoja nema šanse da bi skidao reduktore....već bi rujo bio na njuškalu. ovako sam to max kvalitetno odradio da i moj sin ima šta vozit...a stari moj oduševljen. nabavio mi je neke boje i nije očekivao uopće da ću ja to tako expresno sve porješavat. što se tiče i kvačila i volana i motora i svega. a sad je evo ko novi... ostaje mi još eto malo u kabini uredit te prekidače i sat temperature + novi remen..... e kad IVANZ vidi svoju nekad crvenu felgu...

evo ako kome treba što otokarit,oglodat neka se javi...materijal 1.liga...nema ga u trgovini. cijena .prava sitnica.kako se 2 dogovore . za vlasnike RUSa 20% popust.. bez računa se isto računa :cool:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Napred nemoze doc kriz jer je blizu karter a iza bi se dao namontirati nekaki manji kriz.
Sto se tice ona 4 sarafa sa svake strane najbitnij su ti ona dva sto stoje diagonalno i mislim da su za kljuc 27 jer su oni ujedno i bolcni i nesmiju imat lufta nimalo jer se onda i ostali otpustaju!!

Ja svog rusa nebi prodo nema tih novaca je nakarada al ko ga ima nemoze ga imat a da ga nevoli!!!!!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Ja svog rusa nebi prodo nema tih novaca je nakarada al ko ga ima nemoze ga imat a da ga nevoli!!!!!!!!

e dođi sutra na pivo i pokupi Savorisa :icon_pidu: (kad stavim koju sliku) "kupio"sam novi t40.... nije on nakarada.....on je napravljen da radi. šta misliš da nije krenila t-34.... u documentary of ww2 proglašen kao the BEST BUY OF WORLD TANKS.. kad se sve uzme u obzir..jelde...potrošnja,troškovi izrade,održavanje,efekt na terenu...i tako to............:icon_jook:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Kad se to sve uzme u obzir i sama cijena novog traktora kazu da je bila vise nego duplo manja od imt 539 to je traktor koji je nadmasio sva ocekivanja moj je 75g.i u klasi do 60 ks.drugi traktori se mogu postidit.
Koliko ti je leopard cola?
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Kad se to sve uzme u obzir i sama cijena novog traktora kazu da je bila vise nego duplo manja od imt 539 to je traktor koji je nadmasio sva ocekivanja moj je 75g.i u klasi do 60 ks.drugi traktori se mogu postidit.
Koliko ti je leopard cola?

2a9uwrr.jpg

9axue9.jpg

???
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Prvo , nemojte mi se prosipati izjavama da jedan točak vuče , ako je tako skinite jednu poluosovinu pa probajte ići negdje
I bez blokade OBA točka vuku . Koliko? Onoliko koliko je prijanjanje za podlogu onog ''slabijeg'' točka , znači koliko on sile prenese na podlogu toliko će i onaj drugi
Kada se pritisne blokada onda se okreću oba paralelno a prenose na podlogu koliko koji može , zavisno od prijanjanja odnosno ''gripa'' i tek onda može da se pojavi različita vučna sila među njima
Znači ovo važi za zadnju osovinu , prednja je neka druga priča

Na prednjem kardanu , odnosno pogonskoj osovini prednje vuče sam viđao ugrađeen kardanske zglobove ali to po meni nije potrebno , samo je bitno da je kolijevka u centru i da prednji most nema šetanja
Ako neko već želi da ugrađuje može pogledati u temi ''belarus mtz52-82'' kako sam ja ugradio unutrašnje zglobove od golfa na prednji kardan , oni su veoma jednostavni za prepravku i na T40
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
bez jedne poluosovine nemozes krenit sa mjesta jedino mozes ako ukljucis blokadu.
U pravilu su oba dva tocka pogonska samo ne u isto vrijeme vuce samo onaj kojem je manje opterecen to se najbolje vidi u blatu kad traktor vrti,vrti malo jedan malo drugi tocak zavisi od opterecenja zato se i zovu polu osovine.
Za primjer uzimam okretanje traktora pomocu kocnica jedan kad zakoci na drugi nedjeluje nikakva vucna sila ili kad dignem jedan tocak u zrak ubacim u brzinu taj tocak se vrti a na drug nedjeluje nikakva vucna sila.
Jedino pod blokadom je vucna sila jednaka na obe poluosovine!!!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Moram sam sebe da citiram jer nisi dobro protumačio ovo što sam ti napisao

I bez blokade OBA točka vuku . Koliko? Onoliko koliko je prijanjanje za podlogu onog ''slabijeg'' točka , znači koliko on sile prenese na podlogu toliko će i onaj drugi
 

Najnoviji postovi

Na vrh