• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Hm , nisam vidio tu budževinu a nema šta nije moguće. Prednost ti je jer ima šasiju pa se može svašta.

Ako skidaš dizne ujedno možeš i ventile poštelovati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ni ja je vidim neku potrebu za zamjenom motora , dijelovi su jeftini i dostupni , motor nije komplikovan ..............
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
A i što se potrošnje tiče ta dva motora se nemogu usporedit!
T-40 tu generalku ušpara na gorivu!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Neznam kako bi se odrazila potrošnja jer ne poznajem te motore a čuo sam da su ''izjelice''.

Onoliko energije koliko mu treba sa pripasovavanje drugog motora neka uloži u popravku starog , iako mislim da je daleko lakše popraviti stari nego pripasovati TAMov.
A onoliko para koliko košta taj TAMov motor neka uloži u dijelove i to je to.
Ili makar da ga ''osvježi'' sa diznama, karikama , ventilima i letećim ležajevima , malo uloga a dosta odraza.


U duhu ideje , komšija je imao neki mali eple kombajn (širina kose 180cm) , na njemu je bio neki motor (neznam koji) kojemu je klipnjača pukla i napravila nepopravljivu havariju , on je u nedostatku izbora ubacio TAMa i imao potrošnju od 50tak litara po hektaru.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Probat cu sa ovim sta ste mi predlozili,diznama,ventilima i karikama pa cemo vidjeti sta ce biti..uglavnom imam u planu na zimu ga prodat i uzeti istog ali sa prednjom vucom,u puno slucajeva treba a nemam ju..:icon_sad:
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
ab59918e5f856bd3cbee5b70c51c0a53.jpg
ed8f75accd39d58809788cfc7dd0a1af.jpg
55ac6b7c9457314d45e29417f0b02091.jpg




Evo i od mene neke slicice...moj T-40 i Ursus C-355
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Jel ti se bolje pokazao sa ovim dimenzijama guma?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Neznam kakav je sa originalnim posto je imao ove kad sam ga kupio,nedabno je dobio prednje nove...mislim da je stabilniji posto je malo siri al isto tako i slabiji,ali ja sam zadovoljan....

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
pozdravljam sve forumaše a posebno savorisa koji mi je otklonio problem,pratim vas više od godinu dana ali nisam mogao sudjelovati u ničemu zbog nekih tehničkih problema,zovem se marijan i friški sam vlasnik t40 ruske tehnike,sve u svemu traktor je ok za te pare ali ja sa svojim muke mučim vec 2 mj,treci put radim kočnice jer mi curi ulje na poluosovinama a majstori koji su radili na njemu prije mene nisu uopce stavili centralne vijke,ubio me rus odma na početku,getriba mi zvoni u 6. za poludit izvuko sam donji snop zupčanika malo prema van i bilo je puno tiše sad ćemo vidit kako će bit dalje.potrošnja mi se čini poprilična ali mi se čini da mi diže nivo ulja u motoru to još moram provjerit pa ću odma znati zašto i troši toliko.na leru radi odlično ali kad mu dam gas dimi plavo bjelo,93 god roto pumpa.u blatu je stvarno zvjerka i brz je poprilično.samo da rješim te kočnice pa u šumu na razgibavanje.:8):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Misliš nije nikako bilo onih dugih vijaka koji sastavljaju poluosovinu sa bočnim reduktorom?

Dobro došao i nema na čemu , tu smo da se pomažemo.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
da pukli su i majsori ih nisu uopce stavili,da mi nisi reko da obratim pažnju na njih nebi ni znao da su ikad postojali.prava je muka bila izvadit puknuti dio vijka.sad su u izradi novi vijci od poluosovine zastavinog kombia.pa da vidimo.ako ce i dalje curit zapalit ću ga nasred dvorišta vec mi ga puna kapa.
:cool2:
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
jel mi može neko reći koliko mi diferencijal smije imat lufta ljevo desno,i čemu služi onaj vijak na stupu volana s prednje strane dole jel za kontrolu ulja ili se tu sipa ulje.i dal ima u stupu volana neki semering jer mi dole na izlazu na osovini kapa ulje.zahvaljujem unapred.:(whew):
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
U pravilu nesmije imati ništa lufta na ležajevima difa.(kako znaš da oni imalu lufta)?
U stup volana se može kroz tu rupicu usutulja dok nepođe curit van,to je predviđeno za ležaj koji se nalazi ispod te rupe'ulje se nalazi u gornjem djelu gdje se osovina uzu bljuje u klip glave volana!
U stup volana gdje prolazi osovina se nalaze dvije gumice,jedna u doljnjoj a jedna u gornjoj zoni stupa,te gumice ti propuštaju pa ulje curi van!
 
Posljednje uređivanje:

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
zupčanik difa mi se pomiče ljevo desno ali malo 1-2mm.a kad gurnem ruku sa strane u mjesto di mi dođe poluosovina to mi ima poprilično lufta, znaci srce difa mi ima dosta lufta jel to normalno.koliko vidim lezaji su valjkasti jel moram distance podmetnut ili ne dirat uopce.nisam pametan.ležaji mi nemaju lufta nego samo ljevo desno kao da nije dovoljno distanciran.hvala na odgovoru.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
ovakva je dijagnoza,ležaji na difu mi nemaju lufta nago se on pomiče ljevo desno oko 2-3 mm to je po mojem mišljenju i meh iskustvu previše,nisam ništa više dirao pa molim znalce za pomoć,kako smanjiti luft,jel se doteže ili treba distancirat i s koje strane.hvala.:(think):
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Koliko ulja staje u bocni reduktot kod t40?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
imaš sa unutarnje strane reduktora čep na boku,skineš čep i sipaš dok ne počne curit van.oko litru mozda malo više.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
ovakva je dijagnoza,ležaji na difu mi nemaju lufta nago se on pomiče ljevo desno oko 2-3 mm to je po mojem mišljenju i meh iskustvu previše,nisam ništa više dirao pa molim znalce za pomoć,kako smanjiti luft,jel se doteže ili treba distancirat i s koje strane.hvala.:(think):

Ništa strašno , on nema konusno tanjirasti nego ravne zupčanike na diferencijalu.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Savo dali imas koju slicicu reduktora,tj. taj sklop zupcanika,koliko sam cuo tu su konusni zupcanici....kad nadjem malo vremena trebao bi otvoriti taj poklopac pa reko cisto da znam sta me ceka unutra....unapred zahvaljujem

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh