• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Kardan jeste blizu kartera ali nebi trebao da češe.
Imaš li one piksne gdje se klati diferencijal na kolijevki?
Jeli češe cijelom dužinom kardana ili samo prednja strana.
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Celom duzinom.
Kakve piksne mislis savo?
Da li smem ulubiti karter za toliko?Posto tu nije bio kardan ne znam da kartrer mozda nije dobio.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
pitanje za znalce,jel puno posla da se skine spojnička osovina,trebao bi smanjiti luft na konusnim zubčanicima.hvala unapred.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nemoraš skidati spojničku,distance povadio izvana a onu na spojničkoj najvjerojatnije neke niti trebat,
Znači,sa desne strane na gornjoj osovini i sa lijeve na reduktoru sporih brzina,
A zašto bi to radio?
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
ima mi lufta,spojnička mi šeće oko 3-4mm.pa bi to na zimu rješio.ali ako netreba necu ništa dirat.primjetio sam da mi radilica šeće napred natrag par mm,jel to isto normalno kod rusa.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije normalno,e sad je u pitanju koliko je poderana radilica a koliko zidni ležajevi,to bi trebao pogledaš i popravit jer ako počne derat po bloku onda češ mijenjati blok a vjerovatno i radilica,
Spojnička se može klimat napred-nazad koliko dozvoljava seger gdje spojnička ulazi u konusni zupčanik.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Mogao bi on ugurati druge (deblje) aksijalne ležajeve na licu mjesta , možda nije najbolje ali je opet bolje nego sadašnje stanje.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
radilica mi šeće 1-2mm,a motor mi se čini da je rađen jer nevjerujem da bi imao tako dobru kompresiju i pritisak ulja na 4000 rh.kad se ugrije na 60 stupnjeva pritisak ulja mu je 3,5bar.radilica nebi trebala uopće šetati jel da.hvala vam na odgovoru.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ti materijali od kojih su napravljeni motori na tim starim traktorima su neponovljive kvalitete,tako da se nebih čudio da radilica nikad nije dirana.
U pravilu zidni ležajevi nemaju lufta kao niti leteći,što ovisi o majstora koji je radio strojnu obradu koja ima nekakve standarde i tolerancije u kojima to mora biti.
2mm je puno i najbolje bi bilo da vidiš o čemu se tu radi,novi zidni ležajevi bi svakako popravili stanje,oni ne naliježu velikom površinom oko radilice i vjerujem da je njihova istrošenost najvećim djelom uzrok šetanja radilice.
 

KREMENKO

Član
Tu od
3 Ožu 2014
Poruka
85
Pozdrav majstor,moro sam rasklopiti svogT40 jer mi je podrobio kvacilo(4 pracne doslovno pukle)..sve je izvađeno van očišćeno,sutra stize novi set kvaćila,cjeli kompet..dal trebam na nešta posebno obracati pažnju kod montaže,štelanje i ostalo..molim prijedloge i pomoć..
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Obrati pažnju na ležaj u zamašnjaku,obavezno ga zamjeni,štekati češ ga na kraju kad ga sastaviš.
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Koliko su sigurne ove poteznice orginalne?Jel moze da nosi 4-5t jednoosovinku IMT?Cena je da mi je jeftinije to uzeti nego sam praviti.
e5ae0af875f9711ba0c65f426cc90072.jpg
b5b0e4578deda09eb3b9069bcff9955c.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Ja mislim da nosi bez problema...gdje si je nabavijo,i ja bi trebao,koja je cijena?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Zašto ću štekat na kraju kad ga sastavim??
Misli na to ako ga sastavis a ne promijenis i lezaj,kasnije moras štekat samo radi lezaja.... ;-)

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
U Maradiku,Fruska Gora. 50e trazi :)

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
To ti je dobra cena,meni je neki lik oko Osijeka trazio 900 kn,to je 120€!

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh