• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Evo mene opet...novi problem...odem kod majstora da mi izbije i napravi nove hilzne,ali prc,25-tona presa i ne ide,sta sad?Negde u temi sam procitao da si ti Savo to kod sebe mijenjao ali ne mogu vise nacu na kojoj je to stranici,sta si ti radijo,dal bi bilo dobro zagrijati pa onda probati?

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
@dadooo , traktor je ''letio'' nekih 100 metara i nakraju se prevrnuo , tu nema šta nebi puklo.


@milane . ja sam uspio presom izbiti čahuru.
A da nije htjela napolje ili bi je zagrijao autogenim ili bi je iznutra vario sa elektro u krug i naglo ohladio , tako će da se skupi malo za izbijanja.

Ovaj semering izvučeš napolje , ali prije njega imaju oni limići za sakupljanje smeća i prašine , njih ćeš vjerovatno oštetiti pri vađenju ali onda umjesto njih možeš da staviš još jedan obični semering ali taj krajnji okreneš naopako da štiti da unutra ne upada blato i smeće.
Kontaš?
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Da imaju limici...a sta,zar to nije obicni semering u nutra...prije tih limica ima jos nesto,kako to skinuti,vidi sliku molim te...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Unutra jeste obični semering , ustvari trebala bi biti dva . 50X70X10

A limići su zaštćeni jednpm čahuricom koja ih drži na okupu , to je ono što prvo vidiš.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Znaci moram prvo nju izbiti pa tek onda limici idi van...hvala ti na pomoci i na savjetima



Sta jos mislis,od cega je bolje otokariti piksu,od celika ili gusa?Posto mi danas tokar kaze da je gus jako dobar za te stvari,mislim da bi bronza bila najbolja,ali bronza je jako skupa.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Kada budeš izbijao , vidi da uhvatiš pajserom za onaj drugi semering a ne za limiće , tako ćeš imati veće šanse da limići ostanu čitavi a zgazit ćeš onaj semering koji ti nije bitan.

Iskreno nisam ja neki stručnjak za poznavanje materijala , a gus mi ne zvuči nikako dobro.

Ja sam moj navario sa CO2 i obradio ali da radim kako treba napravio bi to od materijala koji se može cementirati.
Ili bi samo otokario i jednu i drugu strani pa između ubacio piksnu od poliamida koja je jeftinija,dostupna i dovoljno kvalitetna.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Znaci isto tako poslje cahuricu vratim nazad gdje je i bila!Vjerujes da bi plastika tu imala dobru ulogu?Meni je samo cahura dobila luft,ovaj drugi deo je dobar,on je u mijeri 60mm vanjski promjer cijelom duzinom,mozda zadnja dva centimetra do onog setajuceg klina je za nekih milimetar manje 59mm...znaci samo tu je malo poderan

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
@Savo
U Boga ti. Pa dobro se i zavrsilo. Nek si ti nama ziv i zdrav. Nisam bio u toku sto se tice toga.
@Milane, piksna pd poliamida je mozda najbezbolnije resenje. A radi radnju,100% potvrdjujem.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pričao mi je drugar da je on stavljao poliamid i da je zadovoljan , ja kako ti reko sam navario samo i mislim da je ponovo počelo da se troši.
Mada , ja sam to podmazao možda par puta od kako je kod mene traktor a često idem kroz pjeskovitu vodu tako da i tu ima velike krivice.

Pa ako ta čaurica od limića koja je prije semeringa ''preživi'' vađenje vrati je , ako ne onda stavi običan semering kako ti rekoh.
A provjeri i piksne koje se nalaze iza tog semeringa , znaju i one biti potrošene.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
pitanje

Na ltz 55 imam menjač sa 8 brzinami, bez počasnih, imam samo 1 počasno ( 3AM). danas dam u rikverc, pole slišim, da ropota ( brzina 3AM). zovem servisera i mi priča, da je najverjetneje puklo zub pri zubčeniku od te brzine. pitam vas, gdje se dobi kak katalog od takega menjača i koliko ima dela, da se ovo popravi?
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
neznam, šta je scrib ali imaš kak kontakt/stran, gdje se to pogleda? gledao sam na youtubu popravila i kaže, da ima dosti rada za ovo popravit.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nema tu nagađanja , moraš rasklopiti da bi se znalo šta je u pitanju , možda čak i od T40 paše.
Teško je to po katalogu ganjati , kada ga uzmeš u ruke možda nešto može i da se iskombinuje.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
2 tedna ne bom popravljal, imam za kalat drva, u svih ostalih brzinah traktor radi normalno, potem pa se lotim popravila. bom malo slikal pa pital, kako se kaj popravi.

je nuja, da se traktor stavi na 2 dela, tamo, gdje je sklopka? svi, kar sam gledao na youtube, stavio traktor na pola, problem je, što imam malom placa za popravilo.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Zavisi šta , donji snop nemože napolje ako nije na pola i skinuti reduktori.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nemora na pola,dovoljno je skinut samo desni reduktor!
Sve u mjenjaču se da izmjenit a da se traktor nerastavlja na pola,osim ključa i ležajevi na spojničkoj(nisam siguran ali možda se i oni daju zamjenit)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nema šanse , mora napolje srce diferencijala , a ono nemože napolje dok se kardansko vratilo ne izvadi , a ono nemože napolje dok se na rastavi na pola da se odvrna ona matica na vrh njega. Mora i lijevi reduktor da se skine. A da bi to sve rasturio nema smisla a da kabinu ne skineš.
Prišem i vađenju donjeg snopa i svega što je na njemu.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nemora,kad se skine desni reduktor i dekli sa semeringom,kroz tu rupu se rastavi dio diferencijala gdje je ležaj,tada se dobije prostor da se diferencijal izvadi van,ja garantiram da traktor t-40 Nemora ič na pola da se izvadi donji snop u mjenjaču.
Da ja sam nisam radio mjenjač na svom t-40,možda bi me uvjerio u suprotno ali ovako ti mogu reč100% NISI U PRAVU,ili neznan da se to može napraviti i na ovakav način bez da se nepotrebno polovi traktor i skida ljeta strana,kardansko vratilo nesmeta ničemu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh