• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Na vrhu tog vraga ima jedan zarez kao da je zarezana osovinica , e tak zarez ti je potrošen ustvari njegov ćošak.
Lako se rješava navarivanjem i brušenjem ali moraš biti jako precizan.

Ovaj dio što je zaokružen crvenim krugom ti je problem , lijevo je kako treba da izgleda a desno kako kod tebe trenutno izgleda.

To navari i lijepo obrusi i otvarat će , nemoj pretjerati jer onda nećeš moći vratiti nazad ili će ti biti nategnut ventil ako podigneš ovaj ravni dio previše.
 

Prilozi

  • dekompresor.jpg
    dekompresor.jpg
    6.7 KB · Pregleda: 50

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Razumijem...da,ima malo zaobljenja,ali kako je bilo sve ok dok nisam to vadijk van,i jos nesta,kad sam vracao osovinice na svoje mijesto kako to da ni jedna ne kaci ventil kad ih vrtim u krug za 360 stepeni,to mi nije jasno,a kad sam ih skopcao sve na sipku onda kace...

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa dok motor stoji može se desiti da većina ne kača , kako nailazi koje otvaranje ventila onda se čaurica koja je na spuštanju nasloni na ovaj dio o kojem pričamo i ne dozvoli da se ventil zatvori , ostane odškrinut ali malo , toliko malo da čak iako su ovi ćoškovi dobri a zazor ventila preveliki opet ne radi dekompresija.

Znači moraš imato ove dobre ćoškove i naštelovane ventile i onda mora da radi.

A ako si izmijenjao osovinicama mjesta pa izgubio dekompresiju ja bih odma provjerio ventile i zazore na njima.
Čak usisne možeš i trunku manjeg zazora da ostaviš , tako bolje radi dekompresija.
 

Milan1988

Član
Tu od
21 Tra 2016
Poruka
97
Moze i to biti...vidis o tome nisam niti razmisljao...moram ga prestelati a i navaticu ove osovinice pa ti javim rezultat...hvala ti Savo na savjetima...ljepi pozdrav

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Što bi rekao jedan koji prosi za zahvale ''dugme za zahvalu je iznad i stisni ga'' , samo što ja ne patim za zahvalama nego za normalnom komunikacijom.
Šalim se malo.

Ako imaš mogućnost neke tvrđe elektrode bilo bi lijepo , mada i Co2 dugo posluži.
 

zlatko7

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
9
Pozdrav društvo ponosan sam vlasnik t 40 sa prvom vučom muči me spore brzine
naravno nemam ih
da opišem kaj me muči ručicu od mjenjača kada dignem na pola za rikverc izbaciva mi
a skroz gore ništa se ne dešava imam i slike jer sam odlučio to popravit sad dok je loše vreme
pa molim za pomoč vidim da se več pisalo o ovoj temi
evo valjda jesam uspio
dali ovdje nešto fali ispod poklopca

47a81e8c3afef7d443aa76b1dcc9885b.jpg


e694c78ddbae37cb35fc2bb599baad5c.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Ako je to sve ispod tog poklopca kao na slici,onda ti nedostaje cjeli sklop(reduktor)sporih brzina,vjerojatno je netko to izbacio jer sklop sa "planetarcima" se zna raspast,potroše se iglićasti ležajevi,zajedu osovinice itd.
Nekima tvornički nisu ugrađene spore,pa možda i tvome.
To što ti iskače iz rikverca je najvjerojatnije posljedica istrošenog zupčanika na viljuški,a podjednako stradava i konusni zupčanik,moguće da je viljuška savijena,
Vidi se da ima silikona na poklopcu,netko je tu nešto radio oko toga?
 

zlatko7

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
9
ma je neko šarafio po njemu dosta :icon_hang:
dali ima gdje kakva slika da se može vidjet kak taj sklop izgleda
:icon_pray: dali se može i gdje kupiti sklop sporih brzina
 
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Probam nazvati GIBANJ u Vinkovcima,ili u mađarskoj,
Najprije prebroji koliko zubi ima zupčanik na viljuški,da znaš koji tip ti treba,
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
danas sam šel gledati jednog ltz 55, ima prednji utovarivač. Ima samo 327 radnih sati, , 4 leta nije bio u pogonu- niko ga nije upotrebo. pitanje: jer taki traktor može da upalim ali je nevarno, da se u motoru kaj uniči ( da bi bili kaki problemi sa klipovomi, dizami, ipd)? ali je bolje, da se odpre motor i pregleda jel su klipovi i cilindari ok? gazda ga prodaje za male pare ( cca 1000 eur), a mi je interesanten, što ima prednji utovarivač.


danas kupil, a neznam, ili je dobro ili ne. motor sam na ramenici spredaj obrnil, sa ključem, na početku ni šlo, po 10 probanjih je obrnil motor bez problema je to normalno, ni problem za upalit? . traktor ima še neke probleme sa elektriku, ali upam da upali.

i pitanje: kada menjaš spojku ( kuplungu), jer stavi kdo od vas bol močne šraufe na pogonsku spojku? da netreba da se došteluje spojku? ali original šraufi delujejo ok?
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
"Kupio sam danas traktor, i probao ga okrenuti sa ključem na šarafu na radilici i okrenio je nakon 10 pokušaja, jel to normalno, nije problem za upaliti? traktor ima još neke probleme sa strujom, ali vjerujem da pali
I pitanje: kad mjenjate spojku (kuplung), jel tko stavljao jače šarafe na nju, da se ne mora štelovat? orginalni šarafi izgledaju dobri? "
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Šarafi na pracnovima puknu ponekad , najčešće je uzrok loša ili pojedena klackalica.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
"Kupio sam danas traktor, i probao ga okrenuti sa ključem na šarafu na radilici i okrenio je nakon 10 pokušaja, jel to normalno, nije problem za upaliti? traktor ima još neke probleme sa strujom, ali vjerujem da pali
I pitanje: kad mjenjate spojku (kuplung), jel tko stavljao jače šarafe na nju, da se ne mora štelovat? orginalni šarafi izgledaju dobri? "

hvala za prijevod, neznam dobro hrvatski, ali se trudim sa google translate :p
 

zlatko7

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
9
pozzz društvo jel zna ko možda kolko košta cjeli set (reduktor)sporih brzina i imali ko možda polovni
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Kad je hladan ide do 4,a kad je vruć ,nebi smio past ispod 1,krajnja granica je 0,9.
Tlak ulja općenito govori u kakvom je stanju radilica,ali opet,na t-40 se tlak može povečat,ali to radiš kad traktor ide na prodaju,pa nećeš investirati u njega
 

Najnoviji postovi

Na vrh