• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Zoki,pomiješao si lončiće:(talk):
Pa šta hoćeš jeftinije ulje od hipenola,5lit.-135 kn.
O kojoj je pumpi rječ,rotacionoj ili klipnoj?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
traktor je 74. godina d37 motor bez prednje vuče, i sve je orginal na njemu, sad kakva je pumpa nemam pojma. kolko ide otprilike ulja u mjenjač da ne kupujem napamet?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
trebam raditi kočnice pa me zanima koliko je to komplcirano i jel treba ić samo reduktor dolje ili sve do mjenjača?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Sve do mjenjača , nebih o detaljima da se ne demorališeš unaprijed. :(mm):
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Traktor mi hvata stalno dve brzine i zaglavljuje mi menjac, sta moze da bude uzrok pa mesa brzine? Hvala unapred.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
De malo pojasni.
Dali kada je ručka u neutralnom položaju ostao u brzini i kojoj?
Može tu biti svašta a Nemora biti gotovo pa ništa.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
zašt bi bilo jednostavno kad može komplicirano :icon_lol: kad sam skinuo poklopce jedan doboš je gladak ko staklo a drugi ima blage utore. jel moguće onda da je jedna strana mjenjana jer mi nema logike da su različiti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nemora da znači , može biti da je otpala jedna obloga pa strugalo željezo od željezo.
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Prvo mi zaglavio u 4 u rikverc, pa onda u 4 brzoj, i sad zadnji put u 4 sporoj, nece da upali dok kvacilo ne stisnem ni kada je u neutralnom polozaju menjac, sada kad he zaglavio u 4 sporoj jedva smo sa majstorom razglavili da mozemo da ga odvezemo do njega, ali ni tada nije mogao da upali dok se ne stisne kvacilo. Hvala unapred.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Otprilike tebi je samo 4 brzina problematična?

Imaš više mogućnosti za kvar ali ajde da krenemo od osnovnih.

Dali ti ručica mjenjača ide normalno u položaj gdje treba da bude 4 brzina?
Dali pri ubacivanju u 4 osjetiš onaj ''klik'' od opruge i kuglice koja drži šipku?
Dali možeš da pomijeraš ručicu mjenjača bez pritiskanja kvačila?

Tebi bi tu mogli biti da je pukla viljuška ili ti se izvukla glava od ručice mjenjača , mada prije sumnjam na ovo prvo.
A kako ste ti i majstor razglavili?
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Izvinite sto tek sad odgovaram, danas je majstor konacno razvalio otisla su 4 zupcanika ali on ne zna za koju su brzinu sumnjam na prvu i drugu posto se cuo u njima kada je radio da nesto lupa kada se ubaci u njih, i neki dupli zupcanik za reduktor otkinuo 2 zuba, plus neki lageri, i kuglice i opruge sto drze viljuske. Sve u svemu mislim da nije strasno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Nije strašno što se dijelova tiče ali ima tu posla dosta.
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Ima dosta majstor nije znao kako da izvadi zupcanike morao da skida motor pa nekako povadio, bice veselo kad bude sklapao. Reko da ce da mu se smuci od sad cim bude cuo za belarusa .
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Nije to tako komplicirano,samo tvoj majstor nezna redoslijed pa rastavlja što treba i netreba.
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Sta da radim boljeg i postenijeg nema kod mene, a i prvi put rastura kod belarusa menjac, ima vremena naucice
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Mali/veliki problem: kad je traktor hladan, nema problem, ima obratov oko 800/min (minimo), ali ko je traktor vruč ( 80-90°C), padejo obrati motora na 300o/min. ako daš gas, da dobije obrate , rabi cca 10sekund, da ide na obrate. Na visokih obratih, nema problema, traktor radi BP. šta mislite, kaki problemi sa pumpo nafte? Dobro leto nazaj sem jo dal na servis, da mi jo popravijo, radila je ok, sada se spet neki zajebava.
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Zeza me hidraulika na t40.Dize normalno kao i pre ali lakse prikljucke tipa plug spremac spartac sto uglavnom i nosi.Medjutim zadnji utovarivac zakacim kad cvrc.Da dignem konstantno vraca rucicu u neutralan polozaj,ako je zadrzim rukom opet nece da digne.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Na vrh