• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Savo je danima na kombajnu tako da je vjerovatno i zaboravio koji tvoj problem bješe.
Aj' ponovi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pa kroz gornji poklopac koji je iznad lamele.
Imaš dole tri pracna koji upiru u onaj veći druk ležaj , na tim pracnovima imaš matice za štelovanje , podesi tako da pracn dodje tik do ležaja.
Sada ti je vjerovatno preveliki zazor na tom mjestu.

Imaš i sa desne strane zvona tamo na polugama kvačila jedan mali ''hepek'' na kojem možeš podesiti kvačilo ali u svakom slučaju zaviri kroz poklopac.
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
pozdrav, zna li neko na koliko se steluje zazor kod usisnih i izduvnih ventila na t40, takodje mi treba i podatak na koliko se zatezu glave i nosaci klackalica. radove na mjenjacu i sasiji sam priveo kraju, jos se ostalo malo pozabaviti motorom. dizao sam jednu glavu i nemam nikakve zaptivke izmedju cilindra i glave, a prijatelj mi je dao tanki bakarni prsten kaze da se on stavlja, pa me zanima dal spojiti sa prstenom ili uzeti pastu za slajfovanje i samo nalijeganje malo preslajfovati. unaprijed hvala
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ventili usisne 25,ispušne 30,glave ako su nove na 14 a stare 15.Klackalice nisam nikad stezo na moment,nego rukom na "osjećaj".Klackalice možeš obrusiti(poravnati) ako su zajedene na dijelu gdje udaraju o ventil.
Glave se šlajfaju sa pastom za ventila rekao bi obavezno,a taj bakreni prsten ide između cilindra i bloka.
 
Posljednje uređivanje:

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Izbaca mi reduktor iz brzih i to samo nizbrdo i na ravnici a uzbrdo normalno radi, skoro sam radio menjac i menjao opruge i kuglice. Sta li moze da bude?
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Konusni zupčanik i onaj što ubacuje(viljuška je na njemu).
Pogledaj dali je taj na viljuški oštećen(ušpicit)ako je možda je dovoljno da samo njega zamjeniš.
Provjeri dali je viljuška rasklimana.
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Ne mogu da saltam dok ne stisnem kvacilo, reduktor kao da viljuska ne ide do kraja, kad ubacim u brze i kad krenem moram da kvaacilo stisnem i da pritianem reduktor kad to uradim kvacilo se ne vrati do kraja i reduktpr ne izbaca tada, kada se ne vrati kvacilo, ima nekih 2 cm od normalnog polozaja. Ako ste me nesto razumeli pomagajte
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
A u menjacu sam menjao zupcanike iz bocnog redukora i sa ovog reduktora i zupcanike brzina sve novo sam stavio ne bi trebalo u tome da bude problem valjda.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
U pitanju je konusni zupčanik i onaj na viljuški,a od tog izbacivanja je vjerojatno je viljuška savijena.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ako je nešto novo nemora da znači da će da bude dobro , ima nešto i u podešavanju.
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Dolazio majstor i zakljucio da se razjeo zupcanik koji ulazi u onaj konusni oba su nova ali izgleda kvalitet nikakav, moracu da navarujem stari pa da obradim na glodalici.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
To se lako vidi kad se skine rućica koliko se ti zupčanici uzubljuju,
Sa navarivanjem nevjerujem da češ problem riješit za dugo.
 

Mirkot40

Novi član
Tu od
19 Pro 2015
Poruka
25
Na kraju je problem u konusnom nije isti kao stari, moram da namestim stari ako neko ima original nek sr javi
 
Tu od
3 Stu 2016
Poruka
31
moj T40 je "pojeo" planetar sporih brzina i nabavio sam polovan samo sa traktora koji nije imao prvu vucu, kada sam namontirao ne moze se okrenuti, problem.je bio u tom bocnom zupcaniku koji se naslanja na ovaj sto dolazi iz spojnicke. na oko izgleda isti kao i moj ali ne odgovara, tako da sam morao planetar prepakovati u svoje kuciste. ako sam te dobro skontao i tebe zeza taj isti, pa ako imas kakvu semu (nekakvog vozaca) ili nesto slicno da prolazi pored Doboja rado cu ti poslati, meni svakako ne odgovara a mozda tebi bude.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
niko ništa nepiše znači da idu rakete.to je ljepo za čut.zanima me jel netko vozio staru 82 i kakve ima kočnice u odnosu na t 40.moj kad se ugrije kao da nema snage,slab mi je na ler gasu i duže mu treba da primi gas na leru.motor je ko zvono očito bi trebalo bosh pumpu renovirat.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ma idu da,ja sam svog počastio prednjom vučom,sad radim remont na njoj,
Treba mi prednji bočni reduktor(zarobiti zupčanici i puklo kućište)
Ako netko ima ili zna nekog tko to ima neka javi.
 
Na vrh