• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

mario13

Novi član
Tu od
29 Svi 2018
Poruka
3
Zna li netko gdje se može u Mađarskoj kupiti boš pumpa za T40, ima li netko neki kontakt?
 

dragec001

Novi član
Tu od
4 Ruj 2018
Poruka
2
124 je dihtung, imam knjigu njegovu pa po njoj slazem, jedino sam kontao pod kosuljicu lezaja na diferencijalu istokariti pa podbaciti podlosku, jer su oba kucista lezaja maksimalno prisla kucistu diferencijalla. trebao bi u toku sedmice da napravim elektronsku verziju knjige sa semama i navedenim dijelovima na ruskom, engleskom i msm francuskom jeziku pa ako kome bude trebalo nek se javi. pozdrav
možeš poslati šeme traktora?hvala
dragograd.dragec@gmail.com
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
Da li mi može tko reći zbog čega traktor kada radi u leru dolazi do zaletavanja motora. Bosch pumpa je promjenita i nako toga mi se desava taj problem. Hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Očito je ta pumpa neispravna, tj regulator ne valja.
Najvjerojatnije si ugradil rabljenu?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
A na koliko obrtaja je za tebe ler,ako je to mnogo mali broj obrtaja zaletace se I sa ispravnom pumpom
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
A na koliko obrtaja je za tebe ler,ako je to mnogo mali broj obrtaja zaletace se I sa ispravnom pumpom
Ti motori ne mogu raditi pod niskim okretajima kao npr.IMT 533,a oni sa rotacionom pumpom imaju nešto viši ler od linijske,ali bez obzira na to,zaletavat se ne smije,,,
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Koliko ja znam oni nemaju fiksan ler gas jer se on podesava na rucnom gasu I minimalno bi trebalo da bude 800 obrtaja da bi imao lep rad,I ja sam stavio ganc novu pumpu I kad radi na malom leru nije bas da se zalece nego nekako radi neusaglaseno a na 800 obrtaja samo veze
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Da,oko 800 radi ljepo,kod njih je to tako jer se ista poluga koristi gašenje i davanje gasa,t40 ima lagan zamašnjak,što je osnovni razlog zašto mu je "teže"raditi na nižim okretajima!
 

ninob

Novi član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
18
Pumpa je linijska i uzeta je nova u Gibnju u Vinkovcima. Ulosci dizna su novi isto stavljeni. A i tromiji je na gasu nije zivahan
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Imao bih jedno pitanje za kolegu Savorisa a može da odgovori i neko drugi ako zna nešto o mom problemu, imam T40 AS sa prednjom vučom koji ima roto boš pumpu koju sam kupio novu pre 2 godine i od tada sam sa njim napravio nešto preko 100 sati i pre mesec dana rešim da odnesem dizne istom tom bošisti od koga sam kupio pumpu jer je traktor malo teže palio hladan i dimio crn dim pod opterećenjem kada je proverio dizne rekao da su nula i zamenio ih novima ja ih montirao malo sam probao traktor kako pali i sve mi se činilo ok,i juče sam i danas malo orao sa njim i to mi je praktično prvi teži rad sa tim diznama i mogu samo da kažem da sam se razočarao jer traktor nema ni pola snage kao sa starim a troši kao nenormalan pa me zanima dal je moguće da su dizne problem ili nešto drugo što sam prevideo i da li je možda stavio ne odgovarajuće dizne ili nije naštelovao na pravi pritisak
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Da ne nabrajam one ''dječije bolesti'' tipa flaširanja vazduha,zagušenja dovoda,radnog ventila i slično . To pretpostavljam da is pregledao?
Uzubljenje , odnosno ugao paljenja ?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ma sve je to ok,pumpu sam stavio novu pretprošle godine i sad reko ajd da proverim dizne pošto je preko zime teško palio,dosta je pušio crn dim pod opterećenjem i malo je više trošio po mom mišljenju a sad kad sam stavio nove dizne 3x je gore nego što je biolo,do duše sad vrlo malo dimi i za sad lepo pali ne znam po mrazu kako bi palio ali sad nema snage guši se i troši kao tenk,izorao sam 120-130 ari i potrošio je oko 50 litara
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ajde da kažemo da je skoro nemoguće da ima neku ogromnu potrošnju a da to ne primijetiš na auspuhu u smislu dima.
Meni totalno nelogično zvuči da si uradio dizne i smanjio pušenje a povećao potrošnju .
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ni meni ništa nije jasno,kad sam video koliko je potrošio kad se nisam šlogirao jeste da su teški uslovi za oranje suvo je kao beton ali da toliko potroši je nemoguće
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Da nemaš negdje neko drugo gušenje , filter zraka recimo?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Pre par dana sam menjao ulje u motoru i u filteru i onu mrežicu sam oprao i izduvao
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Da ne nabrajam one ''dječije bolesti'' tipa flaširanja vazduha,zagušenja dovoda,radnog ventila i slično . To pretpostavljam da is pregledao?
Uzubljenje , odnosno ugao paljenja ?
Da li mozes da mi o bjasnis kako da proverim ugao paljenja da li je dobar jer ja kad sam namestao novu pumpu vratio sam sve kako je bilo nisam nista dirao oko toga jer racunao sam da nema potrebe ali mozda ipak I'ma pa da probam I to
 

Najnoviji postovi

Na vrh