• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Proveravao sam ventile kad sam skidao dizne jer sam vec skidao poklopce
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Hvala na pomoci skapirao Sam,kad se oznaka na remenici poklopi sa reperom I prvi klip na paljenju tad pumps treba da zavrsi sa ubrizgavanjem za taj klip
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120

Evo pa proberi neki video na kojem je ljepše opisano , nemam kad da ih pregledam koji bi ti bio najbolji.
Nemoj da te zbunjuje što je za T25 , isti je sistem štelovanja,

Bar provjeri i ventile
Savoris hvala na pomoci,sad kad sam dosao sa posla malo sam se poigrao stelovanjem I uradio sam kao ovaj sa snimka I dobio sam dosta ostriji rad motora ali dosta gurne crn dim pri paljenju I dodavanju gasa I dosta je bucniji I alnaser jedva okrene kad treba da upali pa bih rekao da mu je dosta ranije paljenje,sutra cu malo bolje pogledati jer me uhvatio mrak
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Mislim da tad treba da počne ubrizgavanje za taj klip.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Mislim da tad treba da počne ubrizgavanje za taj klip.
I ja Sam se premisljao oko toga jer nije na svim snimcima isto negde je tako a negde da zavrsi ubrizgavanjem,sutra kad dodjem da posla idemo iz pocetka pa cu ga valjda ubosti
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Evo sad sam završio čeprkanje oko štelovanja ugla i mislim da sam uradio najbolje što sam mogao,malo po ovim upustvima malo na uvo i velika je razlika od onog kako je bilo, ranije je bio nekako mutav nije imao nikakvu oštrinu i sporije je primao gas a sad samo grmi i reže, do duše gurne malo više crnog dima pri paljenju i dodavanja gasa ali mi to ne smeta jer kako kažu gde ima vatre ima i dima ali tek ću videti kako se ponaša u brazdi i hvala na pomoći
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Samo mu ne dozvoli da ''klikti'' previše , da ne odeš u puno rano paljenje.
A taj crni dim ćemo lako riješiti samo dok dobiješ normalan rad i snagu.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Pa ne kove previše već onako kako mislim da bi trebalo motor se po meni čuje baš ok ranije se uopšte nije čuo sav je bio mutav samo na aupuhu što se bilo čulo a sad baš onako lepo zvoni i reže kad mu dam gas a pali kao bomba,ne znam osim tog kovanja koji bi još simptomi trebalo da budu ako mu je ranije paljenje a što se tiče crnog dima mislim da mu je malo jače punjenje na pumpi ako ne grešim
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Samo mu ne dozvoli da ''klikti'' previše , da ne odeš u puno rano paljenje.
A taj crni dim ćemo lako riješiti samo dok dobiješ normalan rad i snagu.
Evo da se javim i zahvalim,jutros sam prvi put probao traktor u oranju posle štelovanja ugla paljenja i mogu da kažem da sam prezadovoljan,jutros je bilo -2 i upalio je kao mina a u brazdi vuče kao mazga samo reže,takav zvuk ima da sam se oduševio ranije se samo mučio i gušio uopšte mu se motor nije čuo,kad je hladan malo puši na leru beo dim a kad mu dodam gas gurne crn dim na sekund i onda ništa dok vruć skoro da uopšte ne dimi ali to mi i ne smeta sad mi ostaje samo potrošnju da vidim jer sam jutros uradio samo jedan krug za probu
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Evo malo popravka... 🤨 Bio "majstor" prošle godine da zamjeni puknutu osovinu od ručne kočnice i usput promijenili druk ležaje tokaren zamajac itd... Posljedice nakon cca 50 radnih sati... ☹️ Jedna pracna "preštimana" derala po druk ležaju kardana i u radu sa beračem se raspao druk lezaj... Kada smo ga raspolovili vidim da je pri kraju i druk ležaj mjenjača, potrošene ćule gdje stoje druk ležaji, pracne od kardana itd... ☹️ Majstor je tvrdio da su ruski djelovi kada ono kinesko. E sada sam sam nabavio prave ruske dijelove i sve nanovo😁, usput kupljeno novo kučište volana, semerinzi, ležajevi...
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Evo malo popravka... 🤨 Bio "majstor" prošle godine da zamjeni puknutu osovinu od ručne kočnice i usput promijenili druk ležaje tokaren zamajac itd... Posljedice nakon cca 50 radnih sati... ☹ Jedna pracna "preštimana" derala po druk ležaju kardana i u radu sa beračem se raspao druk lezaj... Kada smo ga raspolovili vidim da je pri kraju i druk ležaj mjenjača, potrošene ćule gdje stoje druk ležaji, pracne od kardana itd... ☹ Majstor je tvrdio da su ruski djelovi kada ono kinesko. E sada sam sam nabavio prave ruske dijelove i sve nanovo😁, usput kupljeno novo kučište volana, semerinzi, ležajevi...
Dopuna, sve smo skoro sastavili ali ima jedan problem, čini mi se da su šarafi za pracne od kvačila kardana prekratki, traktor je još po pola, ne možemo dobiti da se pracna odvoji od srca lamele, kada odvrnemo šaraf za ravni šrafciger dobijemo visinu onda nema navoja za kontra maticu, jedino da se izvrnu šarafi na koje nasjeda šaraf za štelovanje ali on nema kontra maticu da ju osigura a mislim da će se odvrnuti jel imao netko sličan slučaj?
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Na korpi gdje se štelaju ajmo reći unutarnje pracne (od kardanske lamele) šarafi što prolaze kroz pracnu su prekratki, kada ih uvrnem u pracnu i stavim pracnu na korpu i probam otprilike naštelat pracne da budu odvojene od srca kardanske lamele kada to dobijem nemam navoja da zavrnem kontra maticu. E sada jel ima dužih šarafa ili se unutarnji šarafi u korpi odvrnu da se dobije ta udaljenost ili kako se to štima?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Imaš li kakvu sliku da se podsjetim . Luda glava već zaboravlja. :hahah:
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Ovo je slika sa interneta, ove duže pracne vidiš koliko su odvojene od srca lemele? Ja kad to dobijem ne mogu zavrnuti kontra maticu. Kao da su mi šarafi prekratki...
 

Prilozi

  • Screenshot_20200224_201036_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20200224_201036_com.android.chrome.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 15

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Nebi trebala, nova kupljena i za mjenjač i za kardan, marka Tapa. Sve sjelo uredno, e sada u korpi gdje nasjedaju šarafi za štelovanje pracni ima ima šaraf koji se može odvrtati prema van i kada ga odvrnem imam željenu visinu ali nema kontra matice da ga osigura a bojim se ako ga malo odrvrnem da će se u radu odvrnuti i ispasti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh