• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Palo mi je na pamet ali htio sam bez takvih zahvata... 😁 Jel se ima gdje kupiti tih šarafa? Koja je to dimenzije korak navoja itd?
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
O maj gad... Sastavili smo sve, navario malo na šarafe lalalala... Gledam po YouTube koliki zazor za ostavim od pracne do druk ležaja kvačila kardana, kada skontam na videu da mu lamela kadana stoji naopačke, to jest moja je naopačke zato nisam mogao naštimat pracne... I ajmo sve nanovo na pola nove šarafe pracni... 😭🤯😭🤯 A vraćao sam sve isto kako je prošli tobože majstor sastavio🤨 Sada pitanje, kupio sam novo kučiste volana ili servo kako god... E sada ima gore dva šarafa na kučistu za neko podešavanje, jel tko zna koji je šaraf za šta?
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Nebi čačkao da je bilo podotezano, ali sve je bilo pootpuštano. Pa ako možda netko zna...
 

Kreha

Novi član
Tu od
2 Tra 2020
Poruka
2
Imam problem na belarus T40 kada verglam nema dima na trecem klipu nikako, dal ko zna sta bi moglo da bude
 

Kreha

Novi član
Tu od
2 Tra 2020
Poruka
2
Baca gorivo, i primijetio sam da mi ima malo vise ulja mozda godi o provlači dole posto ga ne pali
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Verovatno je propišala,skini dizne i kod bošiste nemoj ga tako terati sjebaćeš motor
 

Cobi

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
10
Pozdrav svima. Odmah da napomenem da sam traktorista u povoju,tako da nisam mnogo iskusan u radu. Elem,zbog konfiguracije terena kod mene potreba je bila za duplakom pa je odnos cene odneo prevagu za T40 1984 godiste.Kod nas nije mnogo zastupljen,nema ga uopste u okolini pa nemam majstora koji ih dobro poznaje. Jesen i drva je dobro podneo i prolecno oranje,medjutim u danasnjem radu desilo se sledece:hteo sam da preorem veliku stranu za vocnjak i zbog uspona ubacio sa u trecu redukovanu,izasao nekoliko puta i onda u jednom momentu cuo se tup prasak i traktor se ugusio. |Kvacilo odvaja i on pali i normalno radi ali iz brzine nece nikakvom silom ni menjac ni reduktor,a pri pustanju kvacila gasi se. Stoji u strani kao ukopan i kada mu je stisnuto kvacilo. Ako moze neka smernica u kom pravcu da ide defektaza,da bih uputio nekoga od ovdasnjih majstora. Hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Hm . Čudni sumptomi.

Kao prvo redukovane brzine nije pozeljno da koristis u oranju.

A da ti nije slučajno uskočio u dvije brzine odjedanput?
Imas li mogucnost da ga malo drigim traktorom cimneš na sajlu i u tom momentu pokušaš izbaciti iz brzine?
Ili da skineš ručicu mjenjača i pogledaš virač kako stoji.
 

Cobi

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
10
Hm . Čudni sumptomi.

Kao prvo redukovane brzine nije pozeljno da koristis u oranju.

A da ti nije slučajno uskočio u dvije brzine odjedanput?
Imas li mogucnost da ga malo drigim traktorom cimneš na sajlu i u tom momentu pokušaš izbaciti iz brzine?
Ili da skineš ručicu mjenjača i pogledaš virač kako stoji.
Pa ne znam za dve brzine,bio je u hodu u tom momentu. Probacu da ga malo cimnem,plasio sam se zbog toga sto on stoji kao ukopan a ipak je veliki nagib,nesto ga drzi,probacu u svakom slucaju. Mogu i da otvorim i da pogledam,pretpostavljam da se skida sa gornje strane zastita oko rucice menjaca. |Pocetnik sam pa ne znam bas nista o njemu.
 

Cobi

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
10
Hm . Čudni sumptomi.

Kao prvo redukovane brzine nije pozeljno da koristis u oranju.

A da ti nije slučajno uskočio u dvije brzine odjedanput?
Imas li mogucnost da ga malo drigim traktorom cimneš na sajlu i u tom momentu pokušaš izbaciti iz brzine?
Ili da skineš ručicu mjenjača i pogledaš virač kako stoji.
Probali danas da ga cimnemo sajlom I pomoglo da ga izbacim iz brzine,medjutim kada pustam kvacilo I dalje ga gasi I kada je menjac na leru. Menjac ide lepo a reduktor ide do rikverca I ler ali u normalne nece,nisam smeo da ubacim u neku brzinu pa da pustam kvacilo. Kada sam izbacio menjac oslobodili se tockovi pa sam ga na leru spustio u ravnicu za sada:)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Teško je reći šta bi moglo biti.
A kada si ga šlepao , išao je normalno za tobom ? Nisi morao pritiskati kvačilo?
 

Cobi

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
10
Teško je reći šta bi moglo biti.
A kada si ga šlepao , išao je normalno za tobom ? Nisi morao pritiskati kvačilo?
Morao sam,kada pustam kvacilo gasi ga,a ugasen ne mora da se pritiska,normalno se krece u slepu
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Mjenjac...polomljen zubcanik ili polaga i zaglavljeno nesto...mozda?
 

Najnoviji postovi

Na vrh