• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ltz t-40

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ti kako se nazivaju "brzi"bio on kineski ili onaj češki MAGNETON,nisu ni brzi ni jaki ko njihovi orginal alnaseri!
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Kupio sam taj kineski, a stari ide na kompletnu reparaciju i bit ce za rezervu. Ja imam srece sto mi traktor pali na zub a po zimi svejedno korisrim dekompresor.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Nedavno sam mjenjao uloske dizni jer je traktor dimio jako, i curile su sve 4. Sad se dogadja da sa novima isto dimi kad ide po ravnom bez nekog opterecenja. Dim je crni, ulje ne trosi, pali odlicno i topal i hladan. Dizne su nastelane na 190 bara mislim. Jel mozda u tome stvar ili u boš pumpi?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
To je i meni jasno da dobiva previse goriva. Na 170 bara je stelano jer sam tak naso u onom njegovom prirucniku na ruskom. Majstor se ne kuzi u te ruske strojeve pa smo trazili u tom prirucniku.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200821-223143_Office.jpg
    Screenshot_20200821-223143_Office.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 10
Posljednje uređivanje:

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ima 2 šarafa,i jednom kad kreneš po njima šarafat,šarafat češ skroz,zato najbolje kod bošiste!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ako imaš imalo iskustva sa mehanikom uzmi to i podesi. Pojasnit cu ti.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Danas smo mjeri temperaturu cilindara i prva tri pokazuju oko 60-70 stupnjeva a cetvrti odnosno onaj do kabine 115. Jel moguce da je tolika razlika u temperaturi zbog toga sto je udaljen od turbine ili je problem u necemu. Inace kad je bilo najtoplije i cjepali smo cjeli dan temperatura ulja je bila ispod 80 stupnjeva. Mozda dimi zbog tog cilindra jer ne radi dobro?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Na tom traktoru jedino dobro radi ona kvaka na vratima 😀 sad za ozbiljno otkud da krenem s trazenjem kvara?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Nesto je sa diznom ili bos pumpom, kad se otpusti lajtung dimljenje prestane i ljepse pocne radit, ne lupa. Budem probao zamjenit dizne, ako nije to onda je vjerojatno element na bos pumpi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh